Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

No, jestli jsem to spravne pochopil, tak jezdis s 2.0 biTDI. Je to tak? Resim nakup noveho auta a jeden z kandidatu je biTDI. Jeste zvazuji i 2.0 TSI.

Jak psal kokta7, já mám 3,0biTDI. Ve 2.0biTDI jsem jel pouze jako spolujezdec v multivanu, a jelo to taky velice slušně. Myslím, že by to pro tebe mohl být vhodný kandidát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Twl, mám mít oprávněné obavy? Variabilní geometrie lopatek turba u benzínu? Potažení ložisek hlavní hřídele polymery, načež mohlo dojít k přepřáhnutí na olej 0W20 s nižší viskozitou - hm, tak to vidím, že s koncernem to u mého příštího auta bude hodně nahnuté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže já nejsem topenář. :kol-138::kol-147:

Ja prave zase elektrikar, proto jsem to zamerne napsal, jestli se ozves a ozval :D

Twl, mám mít oprávněné obavy? Variabilní geometrie lopatek turba u benzínu? Potažení ložisek hlavní hřídele polymery, načež mohlo dojít k přepřáhnutí na olej 0W20 s nižší viskozitou - hm, tak to vidím, že s koncernem to u mého příštího auta bude hodně nahnuté.

No a to je přesně ono, olej ma byt trochu tuhej a mazlavej, tyhle vodicky co asi zmuzou. Pak se to v lete prepaluje, kor kdyz je dneska moderni napln na 2.5l a vymeny na 30tis a experimentuje se i s 50tis (to snad uz kratej ke 40tis nebo ke 30tis). K cemu je to dobre? Ke snizeni treni a mensim emisim za studena. Tak sice na oko ekologicke, v realu ale nahovno a kdo chce aby mu motor slapal, tak stejne meni olej max po 10tis. A tak ho vytoci 2x tolik! Tedy zadne eko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, dehťáci mají zase problémy. :kol-28:

 

 

 

Nová koncernová modla konstrukční řady EA211 1.5 TSI evo již na podzim (45 KT) letošního roku. Vypadá to, že nahradí všechny 1.2 TSI a 1.4 TSI s možností náhrady i za 1.8 TSI.

 

 

post-32075-0-75876300-1461945635_thumb.jpost-32075-0-32567000-1461945636_thumb.jpost-32075-0-19282100-1461945637_thumb.jpost-32075-0-78113600-1461945637_thumb.jpost-32075-0-39606300-1461945638_thumb.jpost-32075-0-38079800-1461945648_thumb.j

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Unifikace. Za chvili si koupime jednojake auto jednr znacky a z venku sice bude vypadat kazde trochu jinak ale uvnitr technika stejna. Doufam ze ta auta co mam vydrzi hodne dlouho. Dnes vubec nevim co bych si koupil i kdybych na to mel.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motosman má pravdu, nastupující generace mladých už tolik nelpí na vlastnictví auta, oni jim stejně vůbec nerozumí, netuší co je pod kapotou, jak to pracuje atd. Zajímá je tak maximálně cool design a hlavně rozsáhlá konektivita (já na autě tedy hledám jiné věci, ne jestli se mi někde zrcadlí mobil, či co - těch témat, kde majitelé brečí, že to stejně pořádně nefunguje, je tady na foru už docela dost). Oni už se totiž bez připojení neobejdou. No a ty "správně uvědomělé" navíc samozřejmě ekologie = hybridy, elektromobily a jiné fujtajbly. Výsledkem toho bude, že zde budou jezdit a sdílet se auta bez řidičů s tím správným jediným eco pohonem. Jsem rád, že ještě zažívám dobu, kdy si mohu relativně svobodně jezdit s mým vlastním vozem s klasickým spalovacím motorem. Možná jsem zpátečník, ale ty nastíněné vize se mně vůbec nelíbí.

  • Pozitivní 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko říct, i starší lidi zrovna nemusejí mít rádi auta a prostě je odvezou z místa A do Kauflandu. Tak služební či půjčování se prostě vyplatí u dnešních aut. To vidíme sami, co Wagen s EU  vymýšlí s motory a ostatní značky jak by smet... to že se kazí běžnější věci, tak to tak ani nebolí. ale jak se podělá motor nebo převodovka, tak je to finanční konec pro to auto.

Operáky se moc za mě nevyplatí, Full service(že ti auto odvezou do pneuservisu a do obyč servisu) stojí na víc hrozné poplatky, jak to auto trošku z venku odřeš, nebo v interieru, hned ti to nafakturují a můžou ti prakticky jakékoliv opotřebení nafakturovat. Dnešní lité kola ve velkým rozměrech klidně stojí u leona třeba 12000kč...

 

Tak cool design zajímá i tebe, sám pomlouváš třeba palubovku v Leonu. Mě třeba vůbec nevadí a už tolik na to nelpím. Prostě to tak je a nevybereš si ani u u jiných aut. sám nevím co si koupit i když nějaké peníze mám.

 

 

Elektrika má smysl tak u mého skateboardu a podobné kraviny, zrovna sem přijel z hospody a jak se krásně přes cyklostezku a park jelo :)

 

jinak superb 3 FL a kodiag už mají připraveného hybrida.

 

Jinak tohle GT4 to je můj sen, stále se dnes i dělají krásné auta.

Editováno: , autor: kokta7
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhorší je, že tyhle technické vymoženosti začínají cpát i do motorek. Teď se bojím, abych ten skvělej poslední kvalitní motor, co mám v mašině, nezkurvil tou eko sračkou, která se bude tankovat. Tyhle motory totiž ještě potřebují normální benzín.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamčeno a odemčeno toto téma
  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...