Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Dneska se mě ptal kolega, co má OII FL v myslivci, zda bych zde nenadhodil problém, který chce řešit. Má manuál klimu v autě a vzadu v kufru vozí stokilové slintající prase, tím myslím psa. A ten pes se prej v létě dusí vedrem, i když má klimu puštěnou. Prej tam vzadu má strašné vedro a on mu chce tu klimu dotáhnout až do kufru, čili nějakej výdech až k němu dozadu, aby se chladil.

Tak se mám zeptat, kde má co rozmontovat a kam co dát, by to vyřešil. Přijde mi to jako bláznovství, pač nevím o tom, že když v autě je zaplá klima, že by na zadních sedačkách bylo třeba vedro. Puštěné výdechy vzadu prej má. Navíc kuchat auto kvůli čoklovi mi přijde úchylárna, to bych raději čokla vozil ve vozejku za autem :D   Ale jemu není pomoci, čokl s ním bydlí ve dva plus jedna s manželkou, spí u něj v posteli a možná tu manželku v noci i píchá. Takže je to rodinný společník a mazlík :D

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clinte, ať nechá dát černé fólie na okna a jediná rozumná cesta, je podle mě napojit hadici na jeden výdech pod přední sedačkou (buď u řidiče neo spolujezdce) a hadici strčit podél sedačky do kufru, potom pustit climu na nohy... Jiné inteligentní řešení nevidím... Jo ještě by to šlo vytáhnout hadici ze schránky před spolujezdcem a hadici vést pravým prahem až do kufru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clinte, jenže výdechy klimatizace jsou před zadními sedadly, ne v kufru = na zadních sedadlech je přijatelná teplota, zatímco v kufru je to zavazadlům jedno. Navíc v kombi je tam ten čokl jak ve skleníku... Skla bych zatmavil, jak píše Stringo. To je asi to nejjednodušší řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že jsou výdechy vzadu před sedadly, jen mi přišlo divné, když je stažená roleta kufru, že by vzadu bylo nedýchatelno....Když se chladí, tak se přece musí vychladit i zadek, když je to všechno otevřené nebo ne?

Možná bude mít problém i s tou mechanickou klimou, soused si na ní několikrát v OII taky stěžoval, že chladí na hovno a že je to s climatronikem nesrovnatelné.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že nemám zkušenost s climaticem, ale já mám v kufru když stáhnu roletu stejně jako kdekoli jinde v autě

 

Climatic chladí dobře. Clint psal, že má manuál, od nějakého MR (asi 2011) byl totiž Climatic zrušen pro všechny modely ŠA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamčeno a odemčeno toto téma
  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...