Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, Petrrr napsal:

Kdyz jsem pred pul rokem skladal new PC tak jako mezistupen se instalovaly 8micky, ty jsem mel i na starem PC. Na starem PC startovaly snad 5minut. Na novem i kdyz to neni vubec orezavatko PC a ma 270 GB SSD disk tak na nem 8micky startovaly 2 min. Po upgradu na 10 startuje PC 10s. Mam je v i praci uz nejaky rok a nemohu rict kriveho slova a to u toho sedim v prumeru 9h everyday.
Pawouk jako dinosaurus z druhohor ( jako vzdy a ve vsem) pro nej musi byt sok kdyz do ted mel W98 a Pentium 300 to je mi jasne. emoji23.png

Skoro ses trefil - měl jsem původně Visty (skoro všichni na ně nadávali, já neměl proč, pro běžného Frantu uživatele to naprosto dostačovalo), pak W7, ale jel jsem na AMD. Neustálé inovace pro inovace, jsou mi nepochopitelné a neuchopitelné. Proto se držím zavedeného co možná nejdéle. Jenže teď už byl komp hardwarově skoro nepoužitelný - nedostatečný výkon, málo kapacitní úložiště atd. No a když nové PC, tak i aktuální soft. :rolleyes:  Takže teď mám CPU Intel Core i5-7500, RAM 16GB, GPU 4GB, SSD 240 GB, HDD 1TB, atd. No a 27" LED LCD monitor.  :gunners3:   Prostě jsem se odměnil za úspěšné dokončení studia, jak jsem si předsevzal. Tak teď jen doufám, že všechna ta střeva v plechové krabici, vydrží běžet alespoň pár let, starý PC jsem měl asi osm, nebo devět let - měnila se jen vypalovačka a zdroj, ale ten jen kvůli hlučnému ventilátoru, jinak to všechno běželo bez závad.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zlatý Linux. Ještě že nám v práci jede všechno na kvalitním systému, který dělá přesně to co chce. [emoji3]

 

Windows 10 mám doma a nemůžu si na něj stěžovat. Vypnul jsem veškeré vymoženosti, které do toho MS narval a v rámci možností ten systém poslouchá.

@Pawouk: A jak se dělá na 27" obrazovce? Doma mám jednu, v práci tři a už bych nechtěl menší. Člověk si na to velice rychle zvykne.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ses odmenil veru dobre. Ted jeste abys odmenil me. Ja totiz veril ze to dokazes. [emoji23]
Jo v praci mam taky 2x 27" Doma jen 1×. Tam mi to staci, ale obcas se pristihnu, jak si chci okno presunout na druhy monitor, ktery nemam. [emoji23]
Tedy Pawouku at slouzi dobre. A uvidis na Wokna 10 si zvyknes dle meho jsou to jedny z nejpovedenejsich po tom co tam je znovu " start" atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Petrrr napsal:

Stane, vse byla nadsazka. Znami policajti co delaji 12tky. Tak jak pises z meho pohledu jde jednou do prace a snad zbytek tydne je doma. Kolikrat mi to tak prijde. Ze je vic doma jak v praci. Taky rika ze by denne delat 8micky nemohl.

No nebo mam znamou policajtku v Praglu na operacnim na centrale ta dela 24h. Jde jednou do prace a pak je 3 nebo kolik dni doma. Az tak se nudi, ze v tech dnech co ma volno si chodi privydelavat jako servirka v tech lepsich restauracich. Ted byla na Silvestra za 250 cista ruka na hodinu.

 

 

Ale v pohodě, každému vyhovuje něco jiného.

Mě to v průměru vychází, že jsem 4 dny v týdnu v práci a 3 doma, ovšem rozložení po sobě jdoucích směn je ve skutečnosti trochu jiné. Neberu teď v potaz noční/denní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Desítky jsou po sedmičkách nejpovedenější Widle. Pawouk pochází z Kirgichstánu a prarodiče bydleli v Afgánu, takže o počítačích nemá šajna :D Stěží chápe počítadlo s barevnejma vlaštovkama a dodnes lituje, že mu venku zbourali před barákem telefonní budku  s rotačním číselníkem :D

To jsou ty jeho problémy v práci, o kterých mluví. Na všechno má notýsek a tužku s ořezávátkem a poštu posílá holubama. Proto se brání novým vozům, prostě jsou už nad jeho chápání. Ale to nevadí, s brejlema mu to sekne a házením patky přes vysoké čelo loví mladé sekretářky lépe než Motosman :D

  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...