Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

před 44 minutami, Petrrr napsal:

Ty dáváš malou do jeslí? Ty vole další kapitalista co než aby jeho žena byla s dítětem doma 2-3 roky, tak hrabe prachy. :D

Ano, dávám. Než aby manželka seděla tři roky doma jako blbka a potom nemohla najít pořádnou práci, tak se začala realizovat, dostala suprové místo v Cyber Defence centru ve firmě a má možnost pracovat na kariéře s tím, že malá chodí 3x týdně do jeslí, kde je v kolektivu dětí, od kterých se má možnost učit. Ale chápu, že ve Varech nemáte takový možnosti. :)

 

A taky chápu, že to v ČR není obvyklé, ale stačí vycestovat trochu více na západ nebo sever a přijdeš na to, že sedět doma 3 roky a v podstatě nic nedělat, se nikde, ale opravdu nikde neděje. Jen u nás, v postkomunistický prasárně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Sabiza napsal:

Ano, dávám. Než aby manželka seděla tři roky doma jako blbka a potom nemohla najít pořádnou práci, tak se začala realizovat, dostala suprové místo v Cyber Defence centru ve firmě a má možnost pracovat na kariéře s tím, že malá chodí 3x týdně do jeslí, kde je v kolektivu dětí, od kterých se má možnost učit. Ale chápu, že ve Varech nemáte takový možnosti. :)

 

A taky chápu, že to v ČR není obvyklé, ale stačí vycestovat trochu více na západ nebo sever a přijdeš na to, že sedět doma 3 roky a v podstatě nic nedělat, se nikde, ale opravdu nikde neděje. Jen u nás, v postkomunistický prasárně.

 

To máš sice pravdu, ale raději oželíme nějakou tu korunu a jsme alespoň delší dobu s dětmi když jsou malé - nepořidili jsme si je nato, abychom je hned někam odložili.

Jsou důležitější věci než jen peníze.

 

 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě Sabizo je to volba každého, já to respektuji, ale mám názor odlišný. To, že je něco na západě jinak nutně neznamená a to se ukazuje čím dál více poslední dobou, že by to mělo být automaticky lepší. Dle mého má být dítě alespoň 2 roky s mámou, obzvláště když se ještě kojí, vytváří se nějaká pouta citová atd. To si to dítě nemusím dělat aby pak bylo překážkou v kariéře a hrábání peněz a někde zavřené v nějakých jeslích, protože musí být třeba na Octáfku, na barák apod. Kolikrát za život máš malé dítě, to je čas s dítětem, který ti nikdo nikdy nevrátí a já bych svou ženu o tento čas nikdy nepřipravil. mám druhé dítě po sobě a žena už je 4 roky doma, no a co. Jinak se trochu pleteš, za komunistů bylo dítě půl roku doma pak šlo do jeslí a alou do práce. Tak mi to říkala alespoň moje mamka.  

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Petrrr napsal:

obzvláště když se ještě kojí

Malá kojená není. Věnujeme se jí bez těch pár hodin, co tráví týdně v jeslích neustále. Nevypadá, že by strádala, nevypadá, že by se jí v jeslích nelíbilo. Je rozdíl, když dáš dítě do státních jeslí a do soukromých. :)

 

před 23 minutami, stanmar napsal:

To máš sice pravdu, ale raději oželíme nějakou tu korunu a jsme alespoň delší dobu s dětmi když jsou malé - nepořidili jsme si je nato, abychom je hned někam odložili.

Jsou důležitější věci než jen peníze.

Tys byl na rodičáku? Jen se ptám, protože "budu delší dobu s dětmi" u pracujícího otce je úplně irelevantní. :D

Editováno: , autor: Sabiza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Petrrr napsal:

To, že je něco na západě jinak nutně neznamená a to se ukazuje čím dál více poslední dobou, že by to mělo být automaticky lepší.

Mimochodem, toto je naprostá sračka. Kolik těch cizinců znáš osobně? S kolika si mluvil?

  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Sabiza napsal:

Tys byl na rodičáku? Jen se ptám, protože "budu delší dobu s dětmi" u pracujícího otce je úplně irelevantní.

Ne nebyl, ale díky mé práci s nimi mohla být alespoň manželka.

A určitě jsem s nimi strávil více času, když byly doma i dopoledne - zvlášť při mých směnách.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při tvých směnách jsi přeci buď s dítětem mohl být doma ráno nebo odpoledne, nikoli oboje (pokud jsi neměl zrovna ten den volno). Takže časově to je naprosto totožný jako když já řeknu, že jsem s malou od konce pracovní doby do doby, než usne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde o to, jak ty jsi s ním dlouho, ale jde o manželku, která v běžném režimu je s dítětem neustále, zatímco tvá žena je s dítětem třetinu tohoto času. Ale jinak nejde o nic, znám spoustu rodin, co si udělali dítě, aby ho měli, ale starají se jim o něho jejich rodiče... Je to dnešní trend, asi jako mít psa a nemít na něho čas...

 

 

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Sabiza napsal:

Při tvých směnách jsi přeci buď s dítětem mohl být doma ráno nebo odpoledne, nikoli oboje (pokud jsi neměl zrovna ten den volno). Takže časově to je naprosto totožný jako když já řeknu, že jsem s malou od konce pracovní doby do doby, než usne.

Ovšem při odpolední bych s ním nebyl vůbec, pokud by bylo v těch jeslích.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třetinu? Nevím, ale týden má 168 hodin, malá je v jeslích 21 hodin. Nějak mi nevychází počty. [emoji3]
Já četl že dělá 3 dny v týdnu, nevěděl jsem že dělá já zkrácený úvazek. Protože kdyby dělala normálně, tak s cestou do jeslí a zpět + 8h je to v součtu nějakých 9-10h podle dojíždění strávených prací... Což ti ale dělá o skoro třetinu méně času, než kolik je s dítětem žena v domácnosti. Ale nechci tu vytvořit nějakou zbytečnou debatu o ničem, každý si to dělá po svém...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, stanmar napsal:

Ovšem při odpolední bych s ním nebyl vůbec, pokud by bylo v těch jeslích.

No, záleží, jaké jesle máš. U nás to bylo tak, že jsme byli schopni rozplánovat jesle docela slušným způsobem. Manželka dělá 14 dní v měsíci (včetně víkendu), takže ve výsledku nějakých 10 - vždy má dva víkendy pracovní. S tím, že dělá docela dlouhé směny, takže někdy malá v jeslích byla tři dny, potom následující týden tam nebyla například vůbec. Čas od času si vezmu já práci domů, takže tam malá vůbec nejde. Ono jde taky hlavně o to, jaké ty jesle máš. My platíme tři dny v týdnu, ale pokud dítě dostatečně předem omluvíš (čti do osmé hodiny raní téhož dne), tak Ti přeplatek na konci měsíce buď vrátí nebo převedou do dalšího měsíce.

 

Před hodinou, Stringo napsal:
před 1 hodinou, Sabiza napsal:
Třetinu? Nevím, ale týden má 168 hodin, malá je v jeslích 21 hodin. Nějak mi nevychází počty. emoji3.png

Já četl že dělá 3 dny v týdnu, nevěděl jsem že dělá já zkrácený úvazek. Protože kdyby dělala normálně, tak s cestou do jeslí a zpět + 8h je to v součtu nějakých 9-10h podle dojíždění strávených prací... Což ti ale dělá o skoro třetinu méně času, než kolik je s dítětem žena v domácnosti. Ale nechci tu vytvořit nějakou zbytečnou debatu o ničem, každý si to dělá po svém...

Ne každý sedí v kanclu osm hodin. Žena dělá dvanáctky, ale já rozhodně ne. Hlavně mám jesle hned za prací, takže jsem tam během 10 minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi jeden z vyvolených co tuhle možnost mají. U nás jesle vůbec nefungují, musel bych vozit děti do Plzně. Ale manželka si ty roky doma užívala, sice se škrtíme, ale dětství mají děti jen jedno, už to, že musejí vstávat do školky a do první třídy v 5 a od 6 jsou tam až do půl 4 je strašný nápor pro děti... Jsem rád, že těch 6 let měly děti i manželka určitý svůj režim doma. Ano teď nemá práci, protože v okolí není práce a ty roky na ní nikdo s prací nečekal, ale co. To je život, líp už bylo [emoji23]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neskutecny co za ten kram chteji. Plastacek za 1.4mil. Zadarmo. To bych musel byt uplne padlej na hlavu, zdrogovanej a 4 promile v krvi.
Clinte, az to Motos zacvaka ze sveho, pak se z toho poseru. Takhle to platite vy vsichni Prazaci. [emoji23]
Stane, moje rec. I kdyz jak to popisuje ten nas Oplista tak to zas tak hrozny asi neni. Sabiza si si dobre vybral koukam. Zena udernice co nezna dite, nezna spanek a boucha 12tky i o vikendech. [emoji23]
Manzelka je jiz tez bez prace - kapitalismus. Vsichni jen hrabou, rodiny s detmi nikoho nezajimaji. Podpora zadna. Kdyz jde nejaka zena na rodicovskou dostane padaka, nazdar. Pak tady fnukaji ze nejsou lidi. Jen ze ty lidi se musi nejdriv narodit a nekdo se o ne musi x let starat. Jsem naplej az si bude zena hledat praci po rodicovske. Jakmile se dohrabou ze ma dve deti a ze je po rodicovske nikdo se s ni bavit dal uz ani nebude, pokud nepujde do statniho.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...