Přejít na obsah

Změna autoradia


Kubys

Doporučené příspěvky

Ahoj.

Mám ve své ,,nové" Fabi originální autorádio symphony. Chtěl bych ho vyměnit za jiné které má nejlépe GPS navigaci nebo alespoň MP3 přehrávaní. Líbil by se mi zas nějaký originál od Škodovky. Jenže neví jaké aby mi v interieru ladilo jako tohle původní. Mohl by jste mi někdo poradit nebo dát typy? 

Děkuji

 

P.S. Pokud už to tohle téma bylo tak se omlouvám asi jsem ho přehlédl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, na origo už moc na výběr nemáš. Jen navigaci origo DX. Nebo nějaký co se prodávají 2din rádia s navigací. Případně vím že někdo předělával Smyphony na MP3. Alternativa je ještě koupit převaděč k symphony, ten pak umí MP3 i pamě'tové karty. A nebo sehnat měnič na CD pod sedačku spolujezdce. Ten mám a spokojenost, ale MP3 taky neumí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se to řešilo několikrát :)

 

Na výběr je zmíněné DX:

post-64260-0-04041200-1374310358_thumb.j

 

V bazarech jsou většinou kolem 5-6000,-

 

Popřídě vyměnit Symphony co máš teď za Symphony z O1 které umělo i MP3  :kol-47:

 

post-64260-0-09213100-1374310465_thumb.j

 

popřípadě ještě vypadá stejně jako to co je ve Fabii - http://www.car-multimedia.cz/cs/originalni-autoradia/20-skoda-symphony-cd-mp3-fabia-i.html ale těch jsem moc neviděl :D

 

Jinak toho moc není, reps. to je všechno, pak už jen nějaké 2DIN kterých je plný internet :)

 

A k radiu pak leda zmíněný Changer:

 

 

post-64260-0-34274900-1374310712_thumb.j

Editováno: , autor: LiborTDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám doma taky DX z auta prodanýho v německu a neumí číst český mapy, alespoň ta moje. A nikdo u koho jsem byl si s tím nebyl schopen poradit, ale hraje mooc pěkně. Jen jestli parkuješ někde na sídlišti bych to moc nepokoušel. Známej už do OII po třetí krádeži navigace a jednání s pojišťovnou, navigaci nedal, ale prodal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten převadeč, s ním je to těžký, co vím tak nefunguje uplně každýmu, je to kus od kusu :/ chtěl jsem ho taky, ale vyřešil jsem to transmitterem, ten je v kufru a pohoda :D

 

Teď sháním levně CD Changer a je po ptákách :) Ono ty 2Din se hrozně kradou, jak je to na očích a nejde to sundat je to hned pryč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, fabie pod sedlaem spolujezdce, sup v kufru na levé straně a octavia I nevim:-(

 

Mám dotaz na tebe.

 

Kam by jsi se pokusil umístit čidlo slunečního svitu od climatronicu ve fabii I? Je to čidlo z Fabie II Roomstra.

 

Takhle vypadá http://www.mihocar.cz/skoda-roomster-16-tdi-77kw-slunecni-senzor-5j0907539/d-88696/

Editováno: , autor: Combi2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud vím tak F2 ho má na kapličce budíků, takže buď bych volil tohle místo a nebo doprostřed palubovky, udělat výřez a dát ho tam :)

 

Zkoumali jsme to na srazu co to je, že je přece blbost aby čidlo bylo takhle na tomhle místě kde to nejvíc pálí ale opravdu to tak je no :D

Takže buď stejně jako to má R nebo F2 nebo střed palubovky  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 roky později...

Dobrý den,jsem tu nový a nechci zakládat nové téma. Mám opačný problém než kolegové. Koupil jsem Fabii RS první generace a mám v aute radio pioneer a rád bych ho vyměnil za novější rádio symphony ( kolečko na hlasitost uprostřed pod displejem/cd mechanikou ) ale je v tom háček a rád bych si to udělal sám. Součástí pioneer rádia mám i v odkládací schránce pod rádiem taky budík na tlak turba a voltmetr ( taky budík ),které bych chtel zachovat. Nemám to vyfocené,ale jednou jsem přihrádku vytáhl a zjistil jsem že budíky jsou napojené na kabeláž od pioneera,kterou dostanete vždy k rádiu. Rád bych se zeptal z jaké svorkovnice a na jaký barevný kabel to zapojit. Funguje to tak že jak otočím klíčkem,tak se zapne rádio,rozjede se voltmetr a budík turba a i se na obou rozsvítí podsvícení. Děkuji,přiložím fotku o co se jedná.

IMAG2397.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od rádia máš kostru a spínané plus.Kam to máš ale přesně zapojené,to musíš vědět ty.Pokud to máš připojené u rádia,tak to při výměně budeš muset přepojit na nové kabely na stejných pozicích svorkovnice jako to bylo předtím,pokud to máš připojené na straně auta před svorkovnicí,tak nebudeš muset dělat nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DAVID7001 Ano,tomu rozumím a je to zapojené hned za rádio. Máš rádio,do něj kabeláž a na konci kabeláže je kostka do které jsou zapojené svorkovnice vedoucí z auta. Budíky jsou napojené do čokoládky a z tama je kabel připojený na krokodýlky žluto/červeného káblu ( to vím že je udržení paměti,tedy že se rádio nevymaže po vytáhnutí klíčku ) které bych už nějak zapojil,ale jak to celé vydělám,tak je problém ten že nevím jak dál. Mám ještě Golfa 4 kde jsem dělal navigaci,taky byla potřeba připojit +12 kabel a šlo to na černou svorkovnici od auta, pozice 4 a též červeno/žlutý kabel a tady mám škodovku prvně,též je tam černá svorkovnice,ale kabely uplně jiné barvy. S předěláním počítám,ale nechcu oddělat rádio s tím že to nebude společně fungovat. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty se bojíš,že k tomu rádiu vede v té kabeláži něco zvláštního,co bys mohl poškodit?Na těch čokoládách normálně vyzkoušej zkoušečkou co je plus a co je mínus.Ty tady píšeš,že ti do těch budíků určitě vede stálé plus (což víš,že je na udržení paměti) to by ti ale ty budíky svítily stále a případně by ti stále ukazoval voltmetr.Takže to asi bude spínané plus.Žádné informace od rádia ty budíky neberou.Max to napětí palubní sítě.Informaci o tlaku turba musíš mít přivedenou úplně mimo kabeláž rádia.Jinak si tady na fóru prostuduj téma o originálním rádiu,když ho chceš zamontovat do auta.Bude například potřeba odstranit fantomové napájení od antény,které tam zřejmě máš,protože origo rádio ho má v sobě .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...