Přejít na obsah

Rozhledny


Pawouk

Doporučené příspěvky

Heh, tak zrovna na Zlínsku toho moc nemám projetého. :kol-32: 
Akorát ten skoro "posed" u Modré nad Uherským Hradištěm :kol-28: , Čartak u Bumbálky, doporučeníhodný je pěkný výhled z Doubravy nad Vizovicemi. No a určitě nezapomeň na rozhlednu na Brdu v Chřibech. Tam tedy musíš dojít pěšky asi 3,5 km od chaty Bunč. Už dlouho se chystám na Hostýn, a snad mi to letos vyjde, tak i na Rožnovský skanzen s novou Jurkovičovou rozhlednou (i když se píše, že výhled je z ní omezený, ale to mě až tak v tomto případě tolik nevadí, zato vypadá nádherně).

Z těch u Brna s dalekým výhledem, můžeš zajet například na Veselici - Podvrší u Blanska, nebo na novější Chocholík u Drnovic (Vyškov). :kol-47:

A chce to samozřejmě dalekohled a slušné počasí - ideální bývá po přechodech studené fronty, ale to se vychytává těžko. Přes léto je většinou opar s dohledností omezenou tak kolem 60 - 70 km (někdy se podaří i víc). Ale jestli tě zajímá jen architektura těchto staveb, toto nemusí být až tak důležité. :kol-28:

 

Na netu chodím pro inspiraci nejčastěji na tyto stránky:  http://rozhledny.webzdarma.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten posed asi muzu prozatim vynechat.  :kol-28: Na Doubravě, Brdu, Veselici a Chocholniku jsem byl, ale popravde bych si je sam nevybavil (alespon ne posledni 2), potreboval jsem napovedet a podivat se na fotky.  :kol-28: Ale stejne nemam fotky a nemel jsem u sebe dalekohled, takze je casem asi navstivim znovu. Cartak u Bumbalky vypada zajimave stejne jako Jurkovicova rozhledna. Diky za tipy!

 

Ty stranky vypadaji strasne  :kol-32: , nastesti to zachranuje obsah.  :kol-47:

 

EDIT: Dale jsem byl na Královci u Valašských Klobouků - pri stavbe nemysleli na vysoke lidi (190 cm), nekolikrat jsem se prastil do kebule.  :wallbash:

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, vzhled je pro mě podružný, mě zajímají informace.
Veselice je zde (první řádek, první zprava) http://forum.skodahome.cz/topic/124806-rozhledny/#entry1795073
Chocholík je zase tady (poslední řádek, druhá zprava)  http://forum.skodahome.cz/topic/124806-rozhledny/#entry1795072

Mno, Královec nevypadá marně. :kol-47:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem mel naplanovany skvely vylet, ktery stavel predevsim na Roznovskem skanzenu a Jurkovicove rozhledne, ale nakonec me cas donutil Roznov posunout na jindy...  :kol-32:

 

Takze pridavam me prvni kousky: Miloňová u Velkých Karlovic, Čarták v Beskydech a rozhlednu na Búřově u Valašské Bystřice + pokus o panorama z Miloňové.

post-82761-0-20596400-1375303627_thumb.j

post-82761-0-04453800-1375303634_thumb.j

post-82761-0-80796300-1375303637_thumb.j

post-82761-0-45201700-1375303641_thumb.j

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zvladl dalsi 2 kousky. Vylezt se teda dalo jen na jednu, druha nema zebrik, pry je nutna rekonstrukce, ktera ale od roku 2011 jeste nejak neprobehla.  :kol-32: Mel jsem moznost vypujcit si Audi, takze jsem trochu zradil automobilku.  :kol-27:

 

V archeoskanzenu zrovna probihala akce Veligrad 2013, takze jsem to mel i obohacene o nejakou rekonstrukci boje.

 

Vyhlídková věž v archeoskanzenu Modrá, rozhledna u Modré u Uherského Hradiště.

post-82761-0-11685900-1376161614_thumb.j

post-82761-0-08438700-1376161739_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...