Přejít na obsah

OIII vs konkurence


Pawouk

Doporučené příspěvky

To musí bejt ta Mazda slušně podmáznutá :D  Měl jsem možnost s ní pár hodin jezdit a díky, nechci. Ještě jsem neviděl auto, kterému by se za jízdy klepala větrem kapota :D :D Musí to bejt slušnej papír :D

 

Mluvil jsem s kámošem, jezdil s tou CX 5 a to bylo první, čeho si všiml také. Když jsem to říkal prodejci, jen nevěřícně kroutil hlavou. Zprvu jsem myslel, že není kapota dobře zacvaklá, ale pak jsem si přečetl něco o papírovém autě :)

 

Jinak auto mě ničím nenadchlo, prostě auto.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co chcete, váhou se šetří všude, na měření aeroodporu se používají modely z tvrdý hmoty, ale na skutečný auta se natáhne potah jak kůže na buben, takže vinou tlakovejch změn při proudění vzduchu kolem povrchu se ten potah vydouvá nebo promačkává - a že to zhoršuje Cx (změna reálnýho tvaru povrchu oproti vypočítanýmu a na tvrdým modelu změřenýmu jednak ovlivní proudění, druhak z něj spotřebovává energii = klade tzv. indukovanej odpor), to už výrobce nezajímá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Už poněkud starší video, ale testy FasterMagazinu jsou dobré... respektive dobře se na to kouká.... :kol-47:

 

Bohužel závěr tohoto srovnání je předem jasný... "i30 je dobré auto, ale pokud máte víc peněz je OIII prostě lepší.... " 

 

Je to stejné jako by dopadnul srovnávací test např. OIII a Audi A4... "OIII je v některých rozměrech uvnitř větší a má mnohem větší kufr.. má spousta moderních asistentů jako Audi - je to dobré auto, a je levnější ...ale pokud máte víc peněz je A4 prostě lepší... konec testu :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doma máme krátkou I30, 1,6 CRDI, 66 kW, rv. 2011 (Nošovice), paket Tricolor (bez tempomatu vše, včetně 12 airbagů), černá metalíza.

Spokojenost obrovská, leč pro rodinu, která se nyní rozrostla (už jsme celkem 4 :-) trochu malá..
----------------------------------------------------------------------
Osobní zkušenosti:

1) každý rok jsme najeli cca 30.000 km - absolutně bez závad (long service interval, jak soukromě, tak pracovně)
2) pouze pravidelný 1-roční standardní garanční servis u autorizovaného partnera (výměna oleje, filtrů..)
3) parkovali jsme nejčastěji ve vytápěné garáži (-1. PP našeho domu)
4) kromě předních žárovek H7 jsme jen lili naftu a jezdili
5) stav nyní necelých 98.000 najetých km a žádný problém, skvěle funguje!
6) spotřeba dlouhodobě 4,7 l  (v létě, při dodržování limitů, v zimě okolo 5,2 l/100 km) - kombinovanou udává Hyundai 4,1 l, ale toho se nedá dosáhnout, zkrátka lžou jako ostatní jejich konkurenti
7) dodatečně jsme nechali namontovat tažné zařízení (8.900,- Kč v autoriz. servisu, snímatelný český VAPOL, včetně montáže  DPH a bez problémů I30-ka tahala i náklady)

8) zadní nápravu má Hyundai víceprvkovou - a je to znát na komfortu

Co je u Hyundai ošizené:

1) odletující kamínky od ostatních aut - jsou na karoserii dost znát, na jednom místě se odloupl lak až na jádro v průměru 8 mm
(to samé i na parkovišti - drobné oděrky od otevřených dveří jiných aut - podle mne příliš slabé lakování, vše nestandardní je hned vidět)
2) permanentní praskání žárovek - vyřešeno před 15.000 km dodatečným přidání odporového drátku - komponenta ŠKODA/AUDI/VW za 350,- Kč
(od té doby klid, vliv na svítivost neznatelná, do té doby co 3-5 tisíc km nová žárovka H7 - střídavě)
3) odletující kamínky v čelním skle (1x měněno v rámci pojistky - odletující kamínek, za 50 km další jízdy již 30 cm dlouhá prasklina)
sklo vyměněno v rámci pojištění v autoriz. servisu za nové, origo - cena 10.000,- !!!! , nyní opět po 20.000 km cca 1 cm prasklinka (holt moc to sklo nevydrží)
4) příliš tvrdé plasty uvnitř, velice snadno náchylné k poškrábání - tady se hodně šetřilo
5) relativně drahý servis - cca 7-8 tis Kč za každou garanční prohlídku (1,6 CRDI)
6) COMON RAIL v Hyundai je dělaný pro prémiová paliva  - Verva Diesel je jediné palivo, na které to pěkně jede.

Jakmile jsem natankoval běžnou naftu u značkových pump, auto nemělo zrychlení, bylo o dost více hlučnější.

S Vervou to však jezdí jako víno..

 

Celkově jsme byli mile překvapeni spolehlivostí, dobrým výkonem a super spotřebou.
Nové auto nás stálo po slevě 300.000,- (ceníková cena 350.000,- Kč) v bazaru bych dle dvou bazárníků dostal cca 220-240.000 Kč - pokud bych tvrdil, že jsem platil ceníkovou cenu. Auto je hodně zachovalé až na pár velice malých oděrek, přičemž začíná být Hyundai i žádaný. Byla by to ale škoda pustit to ven z domu, tak se v rámci naší rodiny jen posouvá dál, na Kladno.

 

Přesto jsme nově (11/2014) objednali O3 Combi 2,0 TDI, pěkně vymazlenou. Podle mě je jízdními vlastnostmi O3 (ve firmě) lepší než I30 (nejel jsem však v nové I30).

Na druhou stranu I30 nyní nabízí mnoho výbavy v ceně nebo za drobný příplatek, na rozdíl od Š-A, která prodává v základu 3 pedály a volant a pokud chcete jen trochu víc, dostanete se cenou mnohem, mnohem výše.

Nutno korektně podotknout, že pokud si dáte tu práci a v konfigurátoru Hyundai naceníte dodatečnou HIGH výbavu + asistenti navíc se specifikaci podobnou Octavii Elegance, pak se dostanete na velice podobné ceny, jako se to stalo mě.

(Octavia po slevě 660 tis., Hyundai I30 Combi po slevě cca 600 tis.) Toliko můj, domnívám se, nezaujatý pohled. Domnívám se, že Š-A Hyundai obecně podceňuje a své zákazníky také zbytečně dráždí (obyčejná zadní náprava, LED svícení pouze s Xenony, asistenti za vysoké příplatky). Ale to je trh (nabídka x poptávka). Dokud si to my, zákazníci necháme líbit, budou to výrobci (obecně) tak pro nás dělat..

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak video je starší ale diskuze tady končila zhruba stejně, tak jsem si dovolil to sem dát. Mě se na něm líbí že je udělaný poctivě proti tomu co tady je o několik stránek vepředu.

 

Podle mě je škodovka lepší, už jen proto, že pro mě nabízí správnou výbavu. Prostě I30 s dvoulitrovým diesel + 4x4 není. O RS ani nemluvě. Přesně jak tady píšete, když je člověk ochotnej ty peníze dát tak se H nechytá.

Ve slabších motorizacích to je silnej konkurent.

 

Jinak škodovka, nebo spíš celej koncern šetřit musí. Ten článek je taky malinko starší.

http://www.novinky.cz/auto/241593-vyrobci-na-jednom-aute-vydelaji-zhruba-tisic-eur.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr:

 

- píšeš 12 airbagů, kde by se tak asi vzaly?

- spokojenost obrovská, ale auto bez premiového paliva nejede?

- roční prohlídka za 8000Kč je myšleno vážně?

- rozumim tomu dobře, že za 100 000km se ti povedlo měnit dvacetkrát žárovku v předních světlech?

 

Sorry, ale přijde mně to jako pokud o vyvolání flamu :-)

 

Dokud si to my, zákazníci necháme líbit, budou to výrobci (obecně) tak pro nás dělat..
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i30 budiž konkurent Octavii, ale ono konkuruje dost sebevědomě cenami postavené nové i20. Ta se dostává při motorizaci 1,4 74 kW i přes 1,2 TSI 81 Fabii. Docela zmatečná cenová politika, ovšem líbivá pro vypichovače "toho či onoho" a hned honem to opráskat o hlavu konkurenci. Ovšem proč se neustále porovnává jen s Š-A je už trapné. Proč si "netroufnou" na Opel, Ford a ostatní, kteří jsou na podobné cenové úrovni jako OIII. Do porovnání by bylo záhodno konečně započíst technologickou úroveň, podíl vysokopevnostních materiálů, opravdové parametry jako jsou nejen např. kilowatty, ale i průběhy kroutících momentů.Stejně jak se ve videu vzpomněla nosnost vozu mající vypovídající hodnotu o dimenzování vozu pro náročný provoz při naložení buď jako firemní auto plné všelijakých vzorků, prospektů nebo na dovolenou. Průměrná nosnost vozu u i30 od 395 do 520ti kg dle varianty může v mezních situacích vyvolat nepředvídatelnou reakci vozu při např. úhybném manévru, průjezdu zatáčkami a nebo brzdění v podstatě přetíženého vozu- 2 dospělí, 3 děti + něco na dovču a rázem 450 kg jen to fikne...Octavia kolem 620 je zdaleka v klidu. A po vyzkoušení 1,6 gdi s 99 kw se s vypětím všech sil dotahne  na 63 kw octavie, protože má podobný kroutící moment, ale v úplně jiných otáčkách, které ani neuvádějí. Podobně jako sesterská Kia. Ta v prospektech ukazuje jen co uzná za vhodné a zmatené konfigurátory. O úrovni Š-A vypovídají právě i vymakané konfigurátory, dále se mi líbí video u fabie s možností změny barvy projetí se s ní ulicí, otevřenost a přístup k údajům na portále. Pro někoho hovadiny, ale úroveň i u "prvního dojmu" je ta důležitá. Částečně souhlas s Petrem až na to, že co vím tak většinový spotřebitel nehnidopich nápravu neřeší a ledky se přepdokládají na fcl. Co by na fcl zbývalo ke změnám na přídi??

Editováno: , autor: KubinoPv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aleš_BX: Presně tak - Hyundai zatím cílí např. reklamou na i20 přesně na tyto zakazníky - co řeší že si soused koupil novou Fabii.... a tak já si koupím větší i20 za srovnatelné peníze, ať mu ukážu.... ale např. u mě to vyvolává přesně opačné pocity, - vůbec jim nevěřím... u mě je to znak malého sebevědomi (skutečného) a tak raději střílejí do ostatních, aby nahnali laciné body.... ale jestli jim to funguje, tak prosím..... :kol-19:

 

Značka se ale buduje roky a ŠA má náskok, to je jasné .... to je jak to mé srovnán víše s A4...  a jak píše Kubino - ŠA to dělá, aspoň dle mě, mnohe lépe...

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, mistr Bojler má pravdu!

I 30 má 8 airbagů, nikoliv 12 (tady jsem se upsal, omlouvám se všem). 4 vpředu (palubka + boky sedaček) a vzadu také 4 (horní lišta u stropu a boky sedáků).

Také na obyčejné palivo jede, z mého příspěvku je to přece zřejmé, jen jsem doplnil, že na prémiovou Vervu jede ještě lépe (viditelně lépe).

Roční prohlídka za 7.800,- Kč je standard a každý, kdo si Hyundai kupuje, musí s tímto počítat (u Dieselu). U Benzínu to bylo tak okolo 5.500,- Kč, podle příspěvků jiných.

20x přední žárovku asi ne, ale tak 12x určitě, ale praskající žárovky jsou problém všech značek a všech aut - stačí se podívat na mnohá diskusní fóra.

 

O flame tady vůbec nejde (to se Bojlere mýlíš), popsal jsem své osobní zkušenosti, nic více (v dobrém). Není třeba propadat hysterii (zbytečně) :kol-28:

 

 

Petr:

 

- píšeš 12 airbagů, kde by se tak asi vzaly?

- spokojenost obrovská, ale auto bez premiového paliva nejede?

- roční prohlídka za 8000Kč je myšleno vážně?

- rozumim tomu dobře, že za 100 000km se ti povedlo měnit dvacetkrát žárovku v předních světlech?

 

Sorry, ale přijde mně to jako pokud o vyvolání flamu :-)

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Pawouk: přesně tak, obecně bohužel platí, že my Češi (a také částečně Slováci) jsme pro nejrůznější PR a marketingové triky nejsnadněji zmanipulovatelní v celé střední a východní Evropě.

Ostatně to vidím v nejrůznějších oborech, kdy mnozí majitelé smutní a pláčou, že 90-tá léta už asi nikdy v Česku znovu nepřijdou  :kol-28:  :kol-28:  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen že všude slyším, resp. čtu jak je auto se šesti stupni nad auto a ten 5kvalt je "out". Bohužel jsou někteří lidé klasičtí křiklounové co za každou cenu nechtějí slyšet reálnost argumentů a asi si tím omlouvají rádobypravdu poskládanou směsí internetových "hospodských" debat a těch reálných hospodských ve stylu "in vino veritas"....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...