Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pawouk

OIII vs konkurence

Doporučené příspěvky

Bojler: Jak např. co mají za auta ostatní sousedi v ulici :kol-31:

• Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

oktavia rs asi nic :)

Jubilejní edice k 40. výročí modelu GTI přijíždí! Nový Golf GTI Clubsport se pyšní 195 kW/265 k a nejvyšší rychlostí 250 km/h. Nejvýkonnější sériově vyráběné GTI všech dob se začne vyrábět začátkem roku 2016. Tak co, padl vám tenhle krasavec do oka?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

sedačky a tapeci v alcantaře u cupry, docela luxus oproti mbéčku.

2017-02-06 (1).jpg

2017-02-06.jpg

• Upvote 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hyundai se pyšní podobnými rozměry, jako Octavia a rádi se s ní srovnávají. Člověk ale sedne dovnitř a je to o poznání menší. Ani motoricky mi to auto nesedí. Můj osobní názor - neznám auto ve stejné nižší cenové relaci, které by se Octavii vyrovnalo jak místem na sezení, tak hlavně velikostí kufru. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Rákosníci se snaží,ale nikdy Octavii nemůžou dohnat.Hold mají smůlu.A to je dobře.

• Upvote 2
    • Downvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Škodovka má proti konkurenci obrovskou výhodu v možnosti konfigurace auta na míru. Prakticky nikdo totiž nenabízí tolik možností kombinovat motory, převodovky a výbavové stupně. K tomu samozřejmě široká nabídka doplňkové konfigurace na míru.

Např. hodně skloňované srovnání Octavia Combi vs. Golf Variant je toho dobrým příkladem. Prakticky pouze Golf ve variantě Marathon Edition nabízí za stejné peníze podobnou výbavu jako  Octavia Style. Jenže - před faceliftem nešel ME objednat ve verzi 1.4TSI 110kW (pouze 92kW), nyní se 110kW verze konečně dostala do nabídky (zřejmě díky nástupu 1.5TSI EVO), ale stále chybí možnost DSG - jen kvůli automatu je třeba jít do highline, přičemž škodovka ho dodá už od Ambition. Samostatnou kapitolou je pak příplatková výbava (např. vyhřívané čelní sklo, DAB, tažné zařízení, hliníková kola, apod.), které je pro Golf 1.5x-2x dražší než pro Octávii. Cenníkové ceny za servis a náhradní díly jsou i v rámci jednoho dealera u golfu také dražší.

K tomu samozřejmě spousta drobností jako třeba seznam povolených rozměrů pneumatik, nebo manuál k vozidlu v PDF na webu:

http://www.skoda-auto.cz/mini-apps/alternativni-pneumatiky

Pro golf nic z toho není k dispozici ani na přímý dotaz na importéra.

Editováno na j57
    • Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jojo, rozhodně lepší než navigace ve středu palubovky.

Někteří chytráci pomlouvali u Leonu Full Led světla, který má už 4 roky v nabídce. Majitelé O3 FL na tomto foru s tím jezdí do servisu, protože jim to svítí špatně z výroby...  Zrovna o víkendu jsem jel jakožto spolujezdec v "nové Oktavii" a svítilo to uplně stejně jako v Leonu...

A Cupra dostane asi zase více poníků. https://www.auto.cz/seat-leon-st-cupra-r-pristi-rok-111405

Editováno na kokta7

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 6. 2. 2017 na 21:52, kokta7 napsal:

sedačky a tapeci v alcantaře u cupry, docela luxus oproti mbéčku.

2017-02-06 (1).jpg

2017-02-06.jpg

Ty dveře určitě, ale ty má lepší snad každý výrobce..bohuzel. Sportovní sedačky s alcantarou jsou i u Octavie a jsou v pohodě.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 21. 11. 2017 na 21:34, kokta7 napsal:

Jojo, rozhodně lepší než navigace ve středu palubovky.

Někteří chytráci pomlouvali u Leonu Full Led světla, který má už 4 roky v nabídce. Majitelé O3 FL na tomto foru s tím jezdí do servisu, protože jim to svítí špatně z výroby...  Zrovna o víkendu jsem jel jakožto spolujezdec v "nové Oktavii" a svítilo to uplně stejně jako v Leonu...

A Cupra dostane asi zase více poníků. https://www.auto.cz/seat-leon-st-cupra-r-pristi-rok-111405

Nevím, nelíbí se mi to... Nakonec jsem rád, že jsem objednával, když virtual cockpit ještě nebyl dostupný, a tak mám klasické budíky. Bez navigace je celej virtuál stejně k prdu.

Světla jsou naprosto super. :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

nevím, zda se to dá považovat za konkurenci, ale na ježdění do města nejspíš ano...

musím se pochlubit, objednal jsem CityGo 5D Monte Carlo PLUS v červené tornádo barvě, s panoramatickou střechou,  koly 16" Surpens, Climatronikem, City Safe Drive, Swingem s DAB a 6 repro...

objednáno 9.11.2017 - termín výroby 15.12.2017 potvrzen - už se moc těším...

unbenannt-1_1.png

Editováno na Aleš_BX
    • Upvote 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Určitě se to nedá srovnávat,ale do města na nákupy skvělý vůz.Tvoje drahá polovička bude nadšená.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Aleši, moc pěkné a ta zvolená výbava mě u tebe ani nepřekvapuje. Hezký prcek do mešta

• Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

už plánuji úpravy a dodělávky, bohužel dost věcí nelze z fabriky a škoda že zatím není TSI motor (bo není to WV) i když i to MPI má potenciál a možností ladění.... mazec je ale u MonteCarla interiér a černý strop...

• Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jednoduchá otázka - proč reálně nebyla objednaná Fabia? Velikost?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud bych bral Fabii Monte Carlo, je cenovka o více jak 100 tis. Kč někde jinde, .... ano Fabie je mnohem modernějí auto, ale také větší, což už jsme nechtěli... vevnitř o tolik místa víc na předních sedadlech není... jedná se v podstatě o třetí auto do rodiny a City Go je ne to optimální velikost a to i ohldně parkování před domem....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je to by ABT, takže tuning. Musí to být by Cupra, aby to bylo oficiálně.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno )

Jeden malý postřeh. Plynovou vzpěru na kapotě má nejen přímá (a mnohdy i levnější)  německá, francouzská, korejská či japonská konkurence, ale dokonce i lowcost typu Dacia. Naproti tomu  Octavia je podle řady zdejších diskuzí model typu "dodělej si sám" - viz zmíněné plynové vzpěry na kapotě, papírový obal na baterii, izolace motoru a tuning vrzajícího interiéru. (úspory jako torzka místo multilinku ani nemá smysl komentovat)

Editováno na j57
    • Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Např. Dacia Duster po uvedení omlazené verze hodně zamíchá trhem v segmentu tzv. SUV.

U první generace se, bohužel pro kritiky, neprojevilo žádné fatální selhalní a Dacia přichází s novým, omlazeným modelem. Vše navíc s více jak přijatelnou cenou, což se o konkurenci říci nedá. Ta má ceny leckdy bezmála dvojnásobné.

Jen naprostý ignorant bude bagatelizovat a přehlížet tento úspěch zn. Dacia.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tak určitě...

jsme sice v OIII a její konkurenci, ale i tak bych si při porovnání vzal do úst rumuny - kolega má od loňska Duster s benzínovou 1,6. Vnitřek je samozřejmě plastový, nicméně u dveřního madla má kousek látkového potahu, a má i ty plynové vzpěry kapoty. Svezl jsem se zrovna s Karoqem (1,5 TSI +DSG /Style + něco navíc) a musím uznat že rozdíl mezi nimi byl zhruba 450 tisíc....Ovšem látka na dveřích nikde a kapota jen na výklopnou podpěru. Samozřejmě jízdní projev je někde jinde, ale i tak. A vidíš, stejně je prodejnost Karoqu od začátku roku 1074 vozů oproti 678 Dusterům...

• Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se