Přejít na obsah

OIII vs konkurence


Pawouk

Doporučené příspěvky

Jinak já ty videa vnímám jako reklamu na něco co si nikdy nekoupím... a těm co nemají na OIII (nebo jí nechtějí) a pořídí si levnější i30.... klidně ten pocit, že mají stejné nebo dokonce lepší auto nechám... jsou to jejich utracené peníze  :kol-34:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chaotický interiér i30 má, to jako nebudu říkat že ne, ale že by to bylo špatně? Ne každej asi potřebuje mít všechno podle pravítka a ůhloměru :) Navíc i přesto jak chaotický to je, všechno má svojí hlavu a patu, a během pár minut v autě intuitivně vše člověk najde a nepotřebuje se koukat, nebo ne víc než v jiném autě :) Navíc mladá generace má ráda chaos

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si osobně myslím, že každý má své auto proto, že si ho z nějakého důvodu vybral. Každý preferuje něco jiného, u čeho si druhý ťuká na hlavu. Na tomto foru se dají očekávat příznivci Škoda, opačně by tomu asi bylo na foru o Hyundai. Takže já to principielně neodsuzuji, ani neposuzuji, protože každý má své individuální preference. Když jsem v zimě zvažoval koupi nového vozu, tak Hyundai i40 byl ve finální skupině při rozhodování společně s OIII. Je zbytečné tu teď popisovat proč nakonec zvítězila OIII, těch důvodů pro, ale i proti, bylo dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A přesto, že jsme "příznivci značky", kterou jsme si vybrali a koupili, tak furt hledáme a bohužel i nacházíme další a další nedostatky, na který nás předtím nikdo neupozornil... 

 

Viz třeba debilně navržený ovládání komfortních funkcí "přes rádio" - ano, návrhář systému má jednodušší práci protože má všecky nastavovací ovladače "all in one", ale UŽIVATELSKY je to naprostá idiotovina hraničící s úmyslem hromadně vraždit, protože změnit cokoliv v takovým nastavení ZA JÍZDY se rovná smrtícímu hazardu = mačkat ovládací tlačítka na panelu rádia uprostřed konzole a čumět na výsledek na jeho displeji znamená úplný odvrácení pozornosti od dění před autem - se vším, co k tomu patří, tedy až po eventuální BUM - BÁC - KŘÁP... 

 

A takovejch věcí, který má škodovka debilně vymyšlený a naopak který má konkurence udělaný "eňo-ňuňo" by se dalo najít 6 půlek... Já osobně si vždycky při zahlídnutí toho jejich sloganu začínajícího anglickým výrazem pro "JEDNODUŠE" automaticky doplňuju na druhý místo slovíčko STUPID - když už to nemůžu ovlivnit jinak...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem měl možnost projet Ceed předchozí generace+novou generaci a i30 novou generaci.Ceed-ten nový je oproti i30 líp odhlučněný,ale chce to 1.6 GDI 99 KW aby to jelo.i30 s 1.4 jela což mě překvapilo-asi je lehčí.Ceed v HB s tímhle motorem je tak do města.Pak jsem projel 3xOIII-2xHB a 1x OIIIC a do korejců bych nešel.Na to,jak ji někteří kritizovali,tak je to dobré auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl i30 s 1.6MPI 88kw a musím přiznat že to bylo slabé, čekal jsem víc, motor se musel víc točit což pak víc žralo, ale třeba co jsem měl ix35 s 1.7CRDI, to jelo fakt pěkně, sice na neutral si to všelijak chrastilo ale uvnitř klid. Takže spojení i30 s 1.7CRDI by bylo fajn. Ale to nejde, jelikož tam mají myslím max 1.6 CRDI a k tomu to slabší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Viz třeba debilně navržený ovládání komfortních funkcí "přes rádio" - ano, návrhář systému má jednodušší práci protože má všecky nastavovací ovladače "all in one",

 

Ale já ovládám komfortní spotřebiče přes multifunkční volant, takže tady problém nevidím.  Asi mám ale jinou konfiguraci auta než ty (4ramenný komfortní volant + Bolero).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viz třeba debilně navržený ovládání komfortních funkcí "přes rádio" - ano, návrhář systému má jednodušší práci protože má všecky nastavovací ovladače "all in one", 

 

a mají to jiné opravdu slušné značky dnes jinak? mimo to to není výmysl ŠA ale koncernu... vše je připraveno a uzpůsobeno na ovládání na středovém panelu pomocí ovladače, jak to mají prémiové značky, ale pro neprémiové je to budoucnost, třeba i blízká (S III by to měl již mít) a pak to má plnou logiku.... určitě j to inteligentnější než v maxidotu a pod volantem, to je to samé, pomalé nepřehledné a nebo pomocí dvaceti tlačítek, což je o ničem, .... pro netechnické typy nevyužitelné bez popisu....

 

a mimo to nikdo nikoho nenutí ovládat to přeci za jízdy to je každého volba stejně jako můžeš napsat že máš čtecí lampičku u řidiče s podsvětlením ovladače, tedy si za jízdy v noci aby ses nenudil můžeš číst knížky atp. tap.

 

Ale já ovládám komfortní spotřebiče přes multifunkční volant, takže tady problém nevidím.  Asi mám ale jinou konfiguraci auta než ty (4ramenný komfortní volant + Bolero).

 

to by mě tedy zajímalo jaké konfortní spotřebiče ovládáš přes volant a jak? to máš asi jiný model nebo představu o ovládání, mimo to  Ekkar_z_Bastlírn psal o  komfortních funkcích a ta píšeš o komfortních spotřebičích - což je trochu něco jiného....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i30 byl pred rokem a pul jednim z mnoha kandidatu na nove auto a jedine co bylo opravdu slabe, byly motory. I ten nejvykonnejsi jel pocitove znatelne hur nez tehdy moje Fabie s atmosferickym dvoulitrem a ucelem vymeny auta bylo i polepsit si motoricky. Nebyt toho, tak bych u Hyundai mozna skoncil. V interieru je mozna hodne tlacitek, ale pouzite materialy jsou (alespon u nejvyssich vybavovych verzi) uplne na jinem levelu. Ten otresny levny plastovy vzhled O3 me opravdu vadi. V L&K jsem zatim nesedel, ale podle fotek to bude nejspise temer stejne. Jizdne me Hyundai neprislo horsi a cenove je o tridu vyhodnejsi. Nemluve o tom, ze do nej lze poridit vetsinu moderni vybavy, ktere O3 koncern zatrhnul, i kdyz nutno rict, ze se postupne doplnuje. Pres to vsechno bych asi i ted nevolil jinak a opet by vyhrala Skodovka, nicmene naprosto chapu, ze to mnoho lidi muze videt naopak. A najit tucty chyb na O3 je opravdu snadne.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to by mě tedy zajímalo jaké konfortní spotřebiče ovládáš přes volant a jak? to máš asi jiný model nebo představu o ovládání, mimo to  Ekkar_z_Bastlírn psal o  komfortních funkcích a ta píšeš o komfortních spotřebičích - což je trochu něco jiného....

 

Myslel jsem tím, že když se chci podívat na stav komfortních spotřebičů (l benzínu za hodinu a co je zapnuto), tak to vyvolávám pomocí tlačítek na volantu. Ten pojem komfortní spotřebiče a funkce mi splynul. Co se myslí komfortní funkcí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neví, nebo nezkoušel někdo porovnat po prodejní servis? ŠA vs. Hyundai? Kolik vychází klasický servis? 

 

u toho servisu je také důležitá čekačka na ND..

 

ŠA - hned nejpozději druhý den (až na zcela výímečné nové záležitosti)

H - kolega na i20 který je dost rozšířený čekl na nárazník po DN dva týdny.... podobně kolega u i35 na blatník stejnou dobu... (tím nemyslím na lakování, ale dodání dílu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...