Přejít na obsah

Kontrolka chladící kapaliny


boureanuz

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Na to je taky prostriedok na cistenie chladicov to si kup predavaju to v kazdej predajni Nahradnych dielov . V tvojom pripade budes musiet vymenit tesnenie pod hlavou samotne cistenie je len docasne riesenie .Caf

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s trim proplachnutim to udelej alespon dvakrat,mozna i trikrat at mas jistotu ze novou nadobku hned nezaneses......a s tim tesnenim pod hlavou to bude asi pravda...tece ti nejspis olej do chladici kapaliny....tzn kdyz to jen vycistis moc toho nezmenis.....ale nove tesneni stoji pouhych 170 Kc tak jesi mas kde a cim a jsi zrucny tak to zmaknes sam ;)

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

K té kontrolce ,taky jsem vyměnil nádobku ,ale po 3-4měsících zjištěn únik oleje -těsnění pod hlavou.Minimální únik oleje ,ale celý okruh kudy teče kapalina  zasraný .Přetěsněno , několikrát čištěno a stejně je to pořád mastné .Co jste použili na odmaštění okruhu.

Editováno: , autor: marti.marti.marti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jestli má olej v expance (směs oleje a chl.kapaliny která zasviní snímač hladiny) tak je to na 100% těsnění pod hlavou. Běžná vada tohoto motoru. Taky jsem to absolvoval, nejdřív jsem vyměnil nádobku i s čidlem a cca po čtrnácti dnech to začalo svítit znova. Takže jsem to odvezl na výměnu těsnění pod hlavou, těsnění je sice levné ale při výměně se musí dát i nová sada šroubů + práce a vyšlo mě to na 3tis :-( + jsem musel znovu propláchnout celej systém, vyměnit znovu nádobku a dát novou chladící kapalinu, od té doby je konečně klid a nádobka čistá.

jinak olej mě taky neubejval, je to opravdu nepatrné množství které nelze na měrce oleje zaregistrovat.

Editováno: , autor: radek.me
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Dobrý den. Mám otázku, po nastartování se mi rozsvítí kontrolka kapaliny a ta mi zhasne až když je ohřátý motor a vypnu ho a následně ho zapnu. Ukazatel teploty motoru je v normálu, vody je v nádobce dostatek. Nádobku na kapalinu měním každé tři měsíce. Pokaždé když ji vyměním kontrolka se už nerozsvítí. Nevím si stím rady. Prosím o jakoukoliv radu. Předem děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, taky bych to viděl na olej ve vodě. Udělat těsnění (vejdeš se do 500 kč i s prací) a pak pořádně propláchnout a vodmastit okruh. Hlavně nelitovat peněz na ten proplach-odmaštění. Mě to stálo cca 1000 kč bo se to dělalo 6x, ale zas ten 6 byl jen pro jistotu. Navíc jako bonus získáš v zimě rychlejší ohřev a větší účinnost topení a v létě lepší chlazení-nebude se ti tak často zapínat ventilátor chladiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Junior - zavada sa ti tym odstranila?

mam podobny problem, po nastartovani sa mi rozsvieti kontrolka chladiacej kvapaliny 3x pipne, teplota motora- OK, ked sa motor zohreje vypnem ho a nastartujem ziadne problem uz nesignalizuje.. vymenili mi chladiacu zmes, cidlo teploty chladiacej kvapaliny a stale to tu je... motor ma len 76 000km 2002r.

moze to byt cidlo na ventilator? lebo to mi spominal chalan zo servisu ze to moze byt vadne...

vedel by mi niekto poradit?

Editováno: , autor: jano109
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

jsem na tom stejně. blikala kontrolka chladící kapaliny a unikala. Tekl chladič, takže ten mám vyměněný i s hadičkama k chladiči ale po cca týdnu mi začala blikat znova. jen upozorním, že jsem před chladičem měnil i nádobku na chladicí kapalinu takže ta je uplně nová. 

kapalina neuniká a není v ní olej, je už ten cca týden-10dní krásně čistá.

stačí, když zahřeju motor a pak cestou zastavim a vypnu motor a hned nastartuju a je klid. 

kde může být ještě chyba?  

jinak kapalinu jsem koupil už tu naředěnou, takže jsem jí už nemýchal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

myslíš usazený na čidle v tý nádobce?

Jako upřímě je to čína, byl jsem v autodílech v Praze a tam ani jinou než tuhle neměli.

Jinak při výměně toho chladiče mi známej lil komplet novou.

 

Je zase pravda, že po výměně jak chladiče, tak i té nádobky vše tak týden fungovalo naprosto v pořádku.

 

Ale zjistil jsem, že mi chladící kapalina opět trošku uniká. před výměnou chladiče to teklo proudem, ale teď se cca při týdnu denního ježdění asi 30km denně klesla hladina v nádobce cca o 2cm. je to horší ted při sněhu a ještě na sídlišti pozorovat ale pod autem na zemi jsem žádný fleky neviděl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...