Přejít na obsah

Kontrolka chladící kapaliny


boureanuz

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Omlouvám se za nadpis tématu. :kol-32:

Zdravím, pipá a poté se rozvítí teploměr na přístrojovce. Dle jiných rad jsem dal novou chldící kapalinu a vymněnil expanzku. Problém přetrvává., skusil jsem i propojit dráty z expanzky, stav se nemnění. Když vymněním čidlo na termostatu, myslíte že to pomůže? Dokonce mi spadla i ručička ukazatele paliva. Ručička teploty vody je po zahřátí normálně nahoře. Není problém  náhodou v budících?

Děkuj za radu.

Jára

Editováno: , autor: Jaroě
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Svazek je odmotaný, navíc za studen po startu, (ne pokaždé) jde chvíli na tři válce. Vag neudává žádné chyby.  V servisu si neví rady. Zítra  s tím jedu do jiného, jsem zvědav co se vyskytne. Svíčky vyměněny a jestli to je zapalovací lištou to bude oříšek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj, potřebuji radu, taky mám problém s kontrolkou, za studena pípá, když ujedu cca 15 km auto vypnu, znovu nastaruji tak je vše o.k., Auto má najeto 110.000 km, koupil jsem jej před 3 měsící,kdy kontrolka již hlásila chladící kapalinu,od předchozího majitele jsem dostal novou nádobku a 1 l chladící kapaliny, vyměnil jsem a vše bylo v pořádku cca měsíc, když jsem se díval do nádobky je čistá,myslíž že to není na výměnu těsnění pod hlavou, konektor v nádobce mi moc nedrží nejde zacvaknout, jde lehce nandat i vytáhnout, nádobka je zřejmě origo, může někdo poradit, děkuji

post-5962-0-25240200-1460288640_thumb.jp

post-5962-0-50531500-1460288667_thumb.jp

post-5962-0-05148500-1460288733_thumb.jp

post-5962-0-13683900-1460288775_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, s hlášením závady na expanzní nádržce mám problém již dva roky. Vyměněna chladící směs,

poté se čistila a následně měnila i expanzka. Problém přetrvává i když ty dva drátky propojím. Skoušely se měnit i budíky, nic nepomáhá. Někdy to nezapípá a jindy hned po nastartování. Někdy s teplým motorem po jeho vypnutí a zase nastartování to přestane. Potřeboval bych v budících přerušit to pípání ale hlavně vyhodit kontrolku teploměru. Trufl by si na to někdo?

Jára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi tvrdil mechanik, že je to těsnění pod hlavou, že vůbec nemusí být nádobka moc zanesená stačí prý trošku nějakého svinstva nebo mastného oleje. Když jsem se ptal na kolik to vyjde tak začal, výměna těsnění,srovnání hlavy,záleží jak to tam bude vypadat co bude třeba ještě vyměnit, olej,filtry,chladička, průplach cca do 10 tis. :kol-32: , tak jsem mu poděkoval a myslel si svoje, jo ještě řekl pokud si auto necháš 2 roky neřeš, pokud déle tak to oprav

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejjednodussi kontrola je natlakovat chladici system a zjistit zda je tam nejaky unik, at uz z hadic nebo do motoru. Pokud tlakova zkouska dopadne dobre, tak kontrola nadobky, kabelu atd (to uz tu ale bylo napsano). Pokud je nejaky unik tak pak patrat dal kde je problem...

Editováno: , autor: Terenius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Únik kapaliny není, Wag neudává žádnou chybu. Proměřit káblíky se nedaří, jejich tam tolik ( u řídící jednotky) že nenvíme které měřit. Misumi, co tam chceš opravit chytrolíne, polamáné kolečko?

Jinak díky za rady.Novou řídící jednotku kupovat nehodlám, nějak odpojím pipák a přelepím kontrolku.

Editováno: , autor: Jaroě
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...