Jump to content
Pawouk

Zadní náprava - kliková a víceprvková

Recommended Posts

Tak si tu zas přestaneme honit trika, kdo toho víc ví, jelikož omicron psal svá auta posloupně, tak je jasné, že myslel O1...

• Upvote 1

Posted (edited)

Ten multilink O3 a dalších podobných osobních aut není dělaný ani na rallye ani na drift a speed races. Proto je klika v této kategorii asi pevnější. To je koneckonců i důvod, že klika odskakuje více než multilink Má ale méně čepů, spojů a tenkých ramen.

Samozřejmě multilink lépe kopíruje povrch, nerovnosti jsou mnohem méně přenášeny z kola na kolo, většina nárazu jde do soustavy jen toho konkrétního kola.

Taky je při srovnání třeba uvažovat rozdíl v tvrdosti pružin a charakteristice tlumičů.

No a nakonec i možných typů nerovnosti dle zátěže na celou nápravu je mnoho.

Edited by Petran

Je tady někdo, kdo měl před FL a po FL O3 s vlečenou nápravou? Je jiný rozchod, hydraulické silentbloky, tlumiče a tuším i stabilizátory. To by mohl být hodně velký rozdíl.

před 1 hodinou, ka_r_los napsal:

Tak si tu zas přestaneme honit trika, kdo toho víc ví, jelikož omicron psal svá auta posloupně, tak je jasné, že myslel O1...

Je to tak, měl sem těch Oktávek více 😀 Měl jsem na mysli O1, a napsal v rychlosti O2, protože ty jsem měl také 2. Opraveno.

Je pravdou, že ML je asi na údržbu náročnější než klika, u obou O2jek jsem dělal kontroly geometrie asi častěji, jak u O1.

:noot:

Nápravy jiných modelů si laskavě řešte jinde.

Na druhou stranu ta náprava pomáhá bezpečnosti silničního provozu :scooter:

Protože když od auta chcete něco víc než plynulou predpisovou jízdu za pár minut vás to auta tak nakrkne že hezky zvolnite a pojede krásně hezky pomalu. 

Protože jinak to je jak mít sex s 90 kilovou padesátku nevíte jestli se máte smát nebo brečet ze zoufalství. 

V 11. 4. 2019 na 14:10, bojler napsal:

Je tady někdo, kdo měl před FL a po FL O3 s vlečenou nápravou? Je jiný rozchod, hydraulické silentbloky, tlumiče a tuším i stabilizátory. To by mohl být hodně velký rozdíl.

Jezdil sem 150T km s pred FL 1,6 tdi combi, manual. Ted 20T s FL 2,0 tdi combi DSG. Rozdil v chovani podvozku neprozoruju zadnej. 

• Upvote 1

On reagoval na toto:

V 11. 4. 2019 na 14:10, bojler napsal:

Před a po FLdošlo ke změnám v podvozku a dotaz byl, zda to k něčemu je.

Ty jo, teď koukám, že k podvozku na Oktávii III je tu celé téma. No tak nebudu sem asi kopírovat své zkušenosti (nebo mám?). Oktávii II jsem měla 9 let a najezdila s ní hodně, ale už je to 6 let zpátky a nějak si to v hlavě nedokážu přímo porovnat ty podvozky, ale tím, že mne to v hlavě speciálně neutkvělo, tak byl asi slušný, ničím ale nevynikal (po předchozí zkušenosti se strašným podvozkem na Fábii I to byla rozhodně velká změna k pozitivnímu). Jaký je podvozek nové Oktávky jsem popsala v tématu ke své oktávce. Ale nejsem běžný řidič uživatel, takže jsem na to velmi citlivá. Ale co jsem se krátce začetla, tak nejsem sama, kdo to vnímá takto. To jsem ráda. 🙂