Přejít na obsah

Octavia II vs. LED žárovky


Stringo

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Auto je OII FL 2011.

Chcem to do denneho svietenia.

Odkaz od Kokty som nenasiel.

 

Chcem LEDky aby nevypisovali chybu a nemusel som nic riesit.

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak borci, musím taky něco napsat. Vlastním Oktávku 2 měsíce (1,4 TSI r.v. 2012) to znamená po FL. Už jsem parkrát potkal Oktávku, která měla ve předu v potkávačkách už právě zmiňovanou LEDku a vypadá to dost dobře,  navíc v dnešní době potkávám i Rapidy s předníma LEDkama, tak jsem si řekl že se do toho dám, prostě koupím žárovku a vyměním... Šel jsem do jedné Olomoucké prodejny, kde tyto žárovky mají a vzal jsem je. Ještě jsem prohodil pár slov s prodejcem, který tvrdil že žárovky mají odpor - Canbus je přímo v žárovce, tedy odpadá, montáž různých redukcí, či odporů na dráty apd. No tak za žárovky (2ks.) jsem dal 980,- což je celkem rana ! Ale ceny se takhle pohybují všude, prostě jsem brouzdal po netu a dobré žárovky tak bohužel stojí ať to koupíte kdekoliv... No, nasadil jsem žárovky a svítivost perfektní, hned jsem si řekl, že ty chci a ty si nechám. Bohužel po minutě svícení se rožla kontrolka na palubovce vada žárovky. No a co teď... Byl jsem celkem steklej, protože žárovky nestály zrovna málo... Četl jsem různá fóra na netu, jak oprcat řídící jednotku, nebo ji nějak draze naprogramovat v nějakém servise - navíc v servise to neradi dělají, nebo rovnou řeknou, že to ani nejde... Já bych to ani nechtěl zrušit tu kontrolu žárovek, protože časem může opravdu dojít někde na vozidle k prasknutí nějaké žárovky a já bych se to ani nedozvěděl (leda že bych chodil každý den kolem auta, jestli je vše v pořádku...) Je jasné, že nové LED žárovky nemají takový odběr, jako originál vláknová žárovka Ba15s 12V/21W a Oktávka je bohužel citlivá na odběr proudu. Tak teď se dostanu k věci jak jsem to vyřešil. Přívod drátů, které vedou k objímce jsem normálně cvaknul a zapojil malou čokoládku od které jsem odvodil ještě další dva dráty, na které jsem dal další žárovku a to pouze 5W, prostě aby to mělo ještě nějaký odběr malinko navíc s tou LED která žere daleko míň. Malou žárovku 5W jsem nechal vyset přímo za lampou, nejde vidět. Jen jsem ji obalil aby zbytečně nesvítila do prostoru nárazníku zevnitř. Mám ji danou ještě tak, aby se ničeho nedotýkala, protože trošku hřeje, tak ať se mi tam něco nepropálí. Výsledek je takový, že ježdím už týden s novýma LEDkama a bez nějakých hlášení na palubovce, prostě je klid a jsem spokojen ! Teď jenom co na ty ledky na STK, nebo četníci ...

t.jpg

3c.jpg

Editováno: , autor: datel.1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze kupil som na svoju OII FL LEDky z Aliho, ktore odporucal ondys do denneho svietenia.

Par vysiel na nejakych 15€.

Svietia luxusne, ale asi po troch minutach mi vyskoci na maxidote hlaska o vypalenych ziarovkach.

Takze vyhodene peniaze.

 

Jedine ak by sa nasiel niekto na vychode SR, kto to vie cez VAS nastavit.

Kludne sa ozvi do spravy, zaplatim.

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎26‎.‎6‎.‎2017 na 10:36, Ovce napsal:

Podle mě pokud neupravíš LED nebo nenakoduješ bude face hlásit a je asi jedno jaké koupíš.

 

Co jsem to  asi psal To ti to tak vadí, že to hlásí chybu ikdyž svítí? Víš kolik jezdí OII z LED v denním a určitě to nemají všichni nakodované. Já s tím prošel i STK a pokud se bojíš tak na tu chvíli tam dáš obyč a je to. Samozřejmě jakmile se někdo objeví kdo to umí a nebudu muset přes půl republiky a nebo za to nebude chtítí tisíce a nakoduje beru, ale nehrotím to až to bude tak to bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...