Přejít na obsah

Octavia II vs. LED žárovky


Stringo

Doporučené příspěvky

Přesně jak píše Rolbař, koupit ledky, co nehází chybu. Mám O2 Facelift 2009 a bílé ledky mi nic neházely. Teď tam mám mračítka (jsou přez parkovačky) a denní svícení včetně parkovaček v RS nárazníku.

 

Bohužel ti neřeknu, co přesně to je za LEDky, protože mi je dal bratráneček :|

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás, mám octavia 2 , nní jsem kompletně vyměnil otkávačky i dálkové za nové žárovky od osramu nightbreaker :) nelevná záležitost, ale svítí to úplně peckově, ale parkovačky mi to kazí žlutavým svícením, koupil jsem si led parkovačky ale hlásí mi to závadu , chtěl bych něco co svítí bíle a nehlásí chybu, dokáže mi někdo poradit?

 

Díky  

A co takhle napřed hledat, než založíš nové téma? Přesouvám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás, mám octavia 2 , nní jsem kompletně vyměnil otkávačky i dálkové za nové žárovky od osramu nightbreaker :) nelevná záležitost, ale svítí to úplně peckově, ale parkovačky mi to kazí žlutavým svícením, koupil jsem si led parkovačky ale hlásí mi to závadu , chtěl bych něco co svítí bíle a nehlásí chybu, dokáže mi někdo poradit?

 

Díky  

No asi takhle...

1. tím že jsi tam dal LED tak máš zaděláno na pokutu a neprojdeš na STK = je to nelegální

2. kup si buď Phillips 5W5 Cool blue, nebo Narva W5W blue (ty jsou podstatně levnější a mají také bělavé světlo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co sa tyka pokuty a STK, tak to je podla mna blbost, nikoho nezaujimaju parkovacky, ak svietia normalne a nie ako na kolotococh :D

K nightbrakerom by som odporucil W5W Cool blue, ktore sa k nim hodia asi najviac, co sa tyka farby a nemusis riesit hlasenie vypalenia ziarovky.

Osobne tam mam tieto LEDky: https://www.autoledky.sk/Item/unique-peanut-power-bright-cree/  a vyzeraju takto:

 

post-77237-0-53093600-1393051866_thumb.j post-77237-0-43558200-1393051870_thumb.j post-77237-0-62778500-1393051860_thumb.j

 

...mam ich asi stvrt roka a chybu mi este nevyhodili. Ich teplota farby je 5000K, co je oproti 3600-3700K, co maju H7 nightbraker, trosku rozdiel, ale neposobia moc rusivo. Nie su najlacnejsie, ale su to CREE, nehreju sa a maju pokovovane telo, cize sa nemoze stat, ze by zaciernili/zadymili odrazovu plochu za svetlom :)

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná nezajímá, ale s tím, že žádná takováto LED nemá atest a je tím pádem zakázáno je používat na pozemní komunikaci, tak je to jasně dané - nezákonné. To jestli už policie nebo STK si toho všimne a bude chtít dělat problémy je věc druhá, jen jsem upozornil na to, že primárně je použití těchto LED zakázané.

 

Každý ať si dělá co chce samozřejmě  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jasne, to beriem, ale predsalen su to iba parkovacky. Cize neviem ci by to niekto az natolko riesil a ked je clovek normalny, tak mu strazcovia zakona, pripadne na STK este povedia, ze ako to pekne svieti..ako sa aj mne stalo :D

...ale jasne, homologizaciu nemaju, ale nikde som sa nedocital, ci ich vobec regulerne maju aj obycajne W5W do T10, resp. ci na ich obale je uvedena aj norma :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie, co som vyssie postol chybu na 100% nevyhodia. Teda za ten cas, co ich mam, nevyhodili a to stalo auto aj vonku v mrazoch, co pri niektorych LED canbus znamenalo obcasne hlasenie chyby vypalenia ziarovky. BCM upravenu na parkovacky nemam, len pre denne svietenie a nad SPZ :)

Skusal som do parkovaciek cca 10 parov roznych LED (cinskych, aj necinskych), niektore hadzali chybu hned, niektore len niekedy, inym sa zas posobenim vyzarovaneho tepla rezistor uplne "odletoval", ale tieto zatial drzia najdlhsie a svietia aj najkrajsie/najlepsie z mnou odskusanych :kol-75:

 

//edit: kokta7 raz chcel odomna foto, ako vyzeraju vo svetle, ked su vypnute, tak to dam aj sem:

 

post-77237-0-44573200-1393067418_thumb.j post-77237-0-12579600-1393067414_thumb.j

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1273733 10200603921046950 2104712785 O

1240438 10200603921366958 1066664490 N

1236378 10200603923407009 150010994 N

 Ve zkratce nemohu přetížit elektriku zapojením 5m led pásků na ovládání storpní lampičky? Aby to nějak nezkratovalo...zatím to nic nědělá a jsem pokojený....... Mám dotaz ohledně proudu v osvětlení je pro jistotu ze strachu že by něco shoře už jsem si urobil osvětlení ale ještě bych rád pokračoval až se oteplí trochu více. protože to budu mít zas na víkend práce :-D ....mám pásky namontované a ty samé ješttě koupené s těmito parametry vstupní napětí je 12V DC a příkon 14,4W/1m. použito mám na autě 4 M na to stropní světélko a další metr a kousek mám na světélko v kufru a další bych chtěl přidělat opět na osvětlení. mám to napojené na stropní žárovičky a udělané do dvou obvodů na nohy jeden a na dveřích druhý. svítí mi to jak chci buď porát a nebo jen když se otevřou dveře a každé mohu samostatně ovládat přes přepínače na stropních lampičkách. je to napojené na ty postraní žárovičky na stropním osvětlení, které jsem vyndal...jsou nepotřebné. Můj dotaz směřuje k tomu jestli to nemá vliv na nějaké přetíženosti obvodu aby to třeba neshořelo atd....děkuji za případnou radu :)

Editováno: , autor: Lukáš Stahoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem se dostal i ktomu spočítat ten odběr ledek a osvětlení celého. Neměl by někdo přímo odkazy na použité led žárovky v interierovém osvětlení na místo klasických v OII face? osvětlení nástupního prosotoru, stropní a v kufru osvětlení. Děkuji předem za pomoc něco jsem hledal ale nějak nedohledal :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mohl by mi někdo pomoc? Chtěl jsem si do čtecích lampiček koupit modré LEDky.

 

Koupil jsem tyto:
http://www.svetzarovek.eu/p-22572/k-399/modra/led-zarovka-12v-s-patici-t10-modra-5led-3smd/

ale ty mi nefungovaly, tak jsem je prozatím vyměnil za tento typ:

http://www.svetzarovek.eu/p-40717/k-400/bila/led-zarovka-12v-s-patici-t10-bila-6led-5730smd-canbus/

ty fungujou parádně, ale jsou normálně bílé. Nevíte někdo kde bych sehnal takové, ale modré?

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukasi, není, měl jsem špatnej odkaz a hned po uložení jsem to opravil  :kol-47:

ale koukam, že se to nechce opravit... takže tady jsou nějaké modré LED T10

 

http://www.voltworld.cz/auto/vybaveni-vozidla-autodoplnky/vnitrni-autodoplnky-car-syling/zarovky-do-interieru/zarovka-eufab-smd-led-t10-1-2-w-modra-2-ks.html

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do citacich lampiciek chces narvat hentake LEDky? Tam treba take, ktore svietia smerom dolu a nie do stran :kol-72:

http://www.ebay.com/itm/T10-4-LED-5050-SMD-Canbus-LED-Dashboard-Light-Lamp-Bulb-Blue-for-Car-Automobile-/181205213616?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a30ac21b0

...a hlavne treba 12V, takisto v tom linku vidim 24V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...