Přejít na obsah

Rozvody 1.4 16V 63 kW


ales-r

Doporučené příspěvky

Pěkný, no spíš bych si tipnul že má najeto tak 35000Km, možná i míň, je jako nový :D

Ta vodící kladka je prasklá? Má přidřené ložisko, nebo praskl jenom ten plast na ložisku? Vodní pumpa teče?

Editováno: , autor: ales-r
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, všem. Jak to tady tak čtu, kam strčím nos, tam mě chtějí s Fabií odrbat. Někde za 8500, jinde do 10tis.

Tvl, za 11tis. jsem je dělal na Volvu.

 

Chlapi, můžete mi prosím, klidně do zprávy prosím doporučit servis nebo někoho rozumného, kdo by mi udělal rozvody?

 

Koupil jsem Fabií 1.4 rok 2009 predface, má 182000. Dle servisky měněny rozvody v 160.000 rok 2016. 

Ale nějak mám obavy, po zahřátí si rozvody tak jakoby ševelí (řemen od altiku byl dole a neustalo to, tam je ticho), jakmile jen malinko polechtam plyn a otáčky se hnou třeba jen o 50rmp, je ticho.

 

Nevim, jestli se mám obávat. Je tam Ina a alespoň zezhora to vypadalo dobře.

 

Poradíte?

Děkuji předem.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked je tam INA tak určite bolo menene. Ze to ma hlas či vydava zvuk niektore remene ozaj po nahodeni vydavaju pazvuky. Ale ja by som to dal popočuviať viacerym dobrym mechanikom a vypočul si ich nazor a potom sa rozhodnuť. (aby vymena nebola len vyhodene peniaze)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jardo, promiň, pravda, Neratovice ale dojet do Plzně problém nemám. Stejně se tam chystám navštívit nové bydlení sestřičky kousek za Stodem :).

 

Právě s tím bojuji, zbytečně vynaložené finance, jestli byly dělaný dobře a poctivě. Ale strach se skončením je.  vícero mechaniku je dobrý nápad..  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

 

navazuji na svůj dotaz z února t.r.. Mám najeto téměř 130 tis. km (motor BXW), a tak už rozvody asi nechám vyměnit.

 

Zároveň mi v červenci uplyne roční lhůta na výměnu motorového oleje.

Je podmínkou, že se motorový olej musí měnit společně s výměnou rozvodů a vodní pumpou, nebo je to na sobě zcela nezávislé?

 

Co jsem se zatím dočetl, dělá to na mě dojem, že se při výměně rozvodů a pumpy musí vyměnit pouze chladicí kapalina, motorový olej ne. Nejsem ale technik, a tak bych si to před zahájením "akce" rád ověřil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, chtěl bych se zeptat na Váš názor. Mám Roomstra s timto motorem rv. 2008. Mám najeto necelích 70tis a ptal jsem se ve značkovém servise, jak je to s výměnou rozvodů. Řekli mi že klasicky kontrola po 90tis, ale vzhledem k tomu, že je auto 10 let staré, doporučujou výměnu už teď. Ne že bych nevěřil značkovému servisu, ale není to brzo? Najedu ročně cca 10tis. 

Díky za Váš názor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sada rozvodů INA vč pumpy na Cardu stojí necelých 2600 kč. Před týdnem jsem to někomu měnil. Je to práce na necelý 4 hodiny vč pauzy na kafe a zkušební jízdy….

 

Jinak po 70 tkm jim pohledově nic nebude, ale stářím může prasknout plast na kladce a materiál řemene taky stářím nelepší své vlastnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkat můžeš, ale vesteckou kouli nikdo nemá. Taky teď jezdím s trošku nepříjemným pocitem, když mi něco ševelí na neutral, když spadnou otáčky na úplné minimum. Na výměnu za 10k aktuálně není rozpočet a nikoho rozumného v rozumném okolí ku Neratovicim  jsem zatím nepotkal, aby to bylo za méně.

 

S tím cardem je to hustý, jako až tak nízko jsem je nečekal. To stavi ceny v servisech při ceně 4-5 za sadu úplně do jiného světla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli si to můžeš dovolit musíš vědět ty sám. Co čekáš, že ti tu poradíme? Osobně si myslím, že to v pohodě dají. 

Do materiálu ale nevidím a když se rozloupne kladka, tak po mě budeš chtít zaplatit opravu motoru když jsem ti napsal, že to vydrží?

 

Přesně to samý řeší kolega z práce na fusionu. Tak je taky interval 10 let a 150 tkm. Najeto má 65 tkm ale autu je 10 let. Říkám mu to samý co teď tobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr Slezák: je navíc třeba si uvědomit, že servis co bere v Elitu, nebo Kelly má ty rozvody za podobný peníze jako jsou na tom Cardu a zbytek je vejvar.

Já opravuju auta po práci jako melouch, takže si můžu dovolit si za výměnu rozvodů vzít 1500 kč i když si sadu doveze majitel auta a nic z ní tedy nemám.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jarda-k:

Nikdo po tobě nic chtít nebude. Chtěl jsem jen osobní zkušenost...

Petr Slezák:

Tak nějak jsem na tom podobně. Za týden jedu s autem na dovolenou cca 600km a teď se bojim.

Jinak třeba Autokelly má originál rozvody taky za 7,5tis. a bez pumpy.

https://www.autokelly.cz/Product/VAG-036198119C/9175252/39849642;39850140;7;5247;144631;33482689;33581064;32252316;33171533

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...