Přejít na obsah

Rozvody 1.4 16V 63 kW


ales-r

Doporučené příspěvky

Při tom nájezdu bych to zas tak nedramatizoval. Ale  by mne zajímalo jak kontrolujete rozvody, protože tam není vidět. Je třeba zkontrolovat hlavně stav a napnutí kladek. A abych to mohl opravdu řádně zkontrolovat, tak to musím rozebrat. A když už je to rozebrané tak ta výměna je maličkost.

Mám Roomster 2015/60 tkm.  Něco se mi tam nepozdávalo, tak jsem je vyměnil, nicméně vše bylo jako nové. Rozvody + pumpa INA cca 2000,- Kč a odpoledne práce, protože jsem to dělal poprvé.

Jestli ti tam něco rachotí, tak buď to může být nějaká náhoda a blbost, nebo začátek nějakého průseru. Dobré je zkontrolovat také rozvod alternátor-klima kompresor. Tam jde problém odhalit velice jednoduše tím, že sundáš drážkovaný řemen. Akorát ti to nebude dobíjet. Jinak se nic nestane.

A ještě jedna věc. Jak už jsem psal výše. Rozvody,kladky,čerpadlo jako nové. Ale ten řemen pro alternátor když se sundal, a pořádně prohlédl z té strany jak jezdí po řemenicích tak teda brutálně popraskaný na ten nájezd celkem bída.

rozvod.jpg

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 28. 4. 2020 na 10:00, Kalt napsal:

Ahoj, jenom pokud bude někdo hledat (stejně jako já), kolik se platí běžně za rozvody u Fabie (díly naceněné servisem). Teď jsem nechával měnit rozvody (INA, 2930 Kč), vodní pumpu (990 Kč) a mikrořemen (440 Kč), chladící kap. 100 Kč, práce (2400 Kč) = celkem 6860 Kč, neautorizovaný servis. O mikrořemenu jsem se nikde nedočetl, takže netuším o který se přesně jedná.

 

Pracnost byla servisem vyhodnocena na 8 hodin (hodinovka 300,-), reálně bude ale asi pracnost menší a marži mají pravděpodobně i na dílech (podle cen na internetu).

 

Edit: Snížil jsem o hodinu pracnost po dodání koncové ceny.

Edit2: Doplnění odhadu od autorizovaného servisu (Auto Branka Náchod). 

image.thumb.png.3e348588004c81e49a0f4dd70cfd74c7.png

Edit3: Až budu příště dělat rozvody (nebo plánovanou údržbu), seženu si díly z https://www.autodily-cardo.cz nebo z https://www.mroauto.cz a nasmlouvám si jenom práci od servisu. 

Škodovka má napalemy ceny, rozvody trvaji cca 3 hodiny i s cigatem a pauzou na kafe, sadu rozvodu seženeš za 3-4 tisíce i s pumpou, pak hen nová chladící kapalina. Celková cena 6-7 tisíc maximálně. 13000 za rozvody je zlodějns, mají stejny rozvody za který účtují za 9000 jako ty z netu za 3000.darebaci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...