Přejít na obsah

Rozvody 1.4 16V 63 kW


ales-r

Doporučené příspěvky

Zajímalo by mě, jak je možné, že dnes řemen tolik vydrží. Je ten řemen o tolik kvalitnější anebo jednoduše tu záruku protáhli?

 

to Pawouk: neměl by jsi prosím ještě takovou to přehlednou tabulku pro benzinové motory?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. To je fakt zajímavý, že zde jsou pouze 3 motory a že u 1,4 16v (asi i 1,6 16v) není uvedena horní hranice a je v příručce pouze kontrola po 30T. Mohlo by se tedy říci, že pokud bude řemen bez viditelného poškození, tak by snad měl vydržet min. 200T, ale zřejmě i o dost víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.6 16V 77 kW má řetěz, který nemá předepsané výměny ani kontroly. 1.4 16V měl u FI předepsanou kontrolu v 90 tkm a pak kontroly každých 30 tkm. A takto by to mělo být i u novějších 1.4 16V 63 kW. A je to i uvedeno v servisní knížce. Chybí tam ovšem z mě neznámého důvodu nejčastější motor 1.6 MPI 74 kW / 75 kW. :kol-32:

Přesunul jsem to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm, nic z toho není věčné... Bavíme se tady o výrobcem předepsaných výměnách, či kontrolách. A ani u předepsané výměny řemenu není nikde nařízeno vyměnit vodní pumpu (i když většina lidí to z pochopitelných důvodů nechá vyměnit současně). A například v mé servisní knížce k OII FL je u motrů TDI PD předepsána výměn řemenu po 150 tkm a napínací kladky až po 300 tkm... Já nikde netvrdím, že se takto má postupovat. U motoru 1.4 16V 74 kW jsem to včetně vodní pumpy nechal vyměnit po 90 tkm.
Co mám zkušenost, tak vodní pumpu u řetězových rozvodů lidi mění až s ní nastanou problémy (většinou začne téct). Nebo ty na autě preventivně měníš třeba ložiska kol?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

napr ja som mal rozvody prvý krat menené na motore 1.4 16V 63kw pri 150tkm a teraz mám niečo cez 189tkm a plánujem ich vymeniť pri 240tkm poprípade ich dám pri ďalšej výmene oleja skontrolovať. Myslím že tých 90tkm je rozmný počet km kedy to dať vymeniť.

 

PS: poznám jednu octaviu I 1.6i 74kw ktorá má nabehaných okolo 280tkm a má pôvodný remen a aj pumpu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk1.6 16V 77 kW má řetěz, který nemá předepsané výměny ani kontroly

Ani nějaké ložiska nebo něco podobného?

A vodní pumpa, která se mění při výměně rozvodů, je u 1.6 věčná?

 

 

Vodní pumpa u 1.6 není poháněna rozvodovým řetězem, ale drážkovým řemenem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dlhe trasy, nie caste startovanie vydrzi remen dlhsie. Tak sa zariadte ked chodite len do teska na nakupy tak by som to nepretahoval. Ja som nenil na 120tkm a este by v pohode vydrazal. Ale preco riskovať.

Editováno: , autor: atlan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Z vlastnej skusenosti odporučam vymenit pri 90 000km! Pred dvoma dnami po zastavke pri motoreste sa mi rozsvietila kontrolka chlad. kvapaliny,po doliati a nastartovani zistený unik chlad.kvap- pod autom mláčka. Po konzultacii s mechanikom som ešte spravil ešte cca. 200km, dolievanie destilky každých 30-40 km.  Minul som asi 5l destilky.  Nasledne v servise zistena roztečene vodne čerpadlo, poškodena napinacia kladka, na jednom mieste trochu nalomeny remen. Samozrejme kompletna vymena rozvodov + čerpadlo. To všetko pri 102800 km. 

 

1,4 16v  63kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podľa všetkého rozhoduje fakt len to či je už niečo opotrebované a proste či už vyzuálne remene sú poškodené a treba ich vymeniť poznám jednu Octaviu 1.6 AKL ktorá má najazdených niečo cez 250tkm a má original rozvody mám taký pocit že pumpu mal menenú jeden krát.

 

Inak mne sa zdá že tie remene podľa všetkého vydržia viac ako slávne doživotné reťaze. (jasne že nie nejaké lacne ale od známych výrobcov).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...