Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Ajfl

Start/Stop systém

Doporučené příspěvky

Nevím čím bys to chtěl, mimo vypnutí tlačítkem, vychytat. jedině stát na spojce a vyslat manžeklu ať otevře vrata ... :kol-44:

To je problém to tlačítko zmačknout?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

:) no je to v tomhle směru trochu nedomyšlené. Ono pořád myslet na to tlačítko taky není ideální. Asi koupím elektrické vrata a bude  :kol-31:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já se bojím, že se snažíš mít auto trvale přepínatelné mezi režimy "ekologický dle EU" a "neekologický". To druhé je z pohledu Bruselu téměř synonymum k "zbraň hromadného ničení", takže pochybuju, že uspěješ :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Chlapi, existuje někde přesný seznam podmínek, kdy je SS automaticky deaktivován? Dílenská/servisní příručka apod.

Jde mi o to, že jsem vysledoval, že když je venku méně jak 5°C, tak se motor sám nevypíná i když je auto pořádně prohřáté (např. po 30km jízdě).

V infotainmentu SS píše, že se neaktivoval z důvodu topení/klimatizace.

A přitom v létě, kdy je venku 30°C a auto už je vychlazené na 24° tak se SS aktivuje a motor vypne.

Jediné na co jsem narazil na netu je, že když je rozdíl venkovní a nastavené vnitřní teploty větší nebo rovno 8°C tak se SS deaktivuje. Je to tak? To by i pasovalo.

Teď si neztěžuji, naopak jsem rád, že nemusím furt mačkat to tlačítko.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kdoví, co se za tím ve skutečnosti skrývá za další podmínky. To, že se něco píše na infotainmentu, ještě nemusí nic znamenat. Ke S/S existuje učební pomůcka, bohužel je hodně stará a tudíž je těžko říct, do jaké míry jsou ty údaje aktuální i pro současné modely se S/S.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 30 minutami, Zavoznik napsal:

@Pawouk:  ta příručka je tak stará, že jí už někdo smazal ...

Hm, nemohu jaksi stále sledovat všechny uploady - holt to někdo nabonzoval...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 8. 12. 2016 at 16:52, Jirka_CZE napsal:

Jde mi o to, že jsem vysledoval, že když je venku méně jak 5°C, tak se motor sám nevypíná i když je auto pořádně prohřáté (např. po 30km jízdě).

V infotainmentu SS píše, že se neaktivoval z důvodu topení/klimatizace.

Podľa mňa to bude naozaj kvôli tomu kúreniu alebo klimatizácií, moja skúsenosť zo včerajšieho dňa: olej na 56°C, vonku ukazovalo 0°, Climatronic bez klímy na Auto, vyhrievanie zadného skla zapnuté a motor sa na križovatke veselo vypínal. Potom som odbehol na 2min mimo auta a po opätovnom naštartovaní, keď som už mal olej na 80°C, a vyhrievanie skla vypnuté.. S/S sa nechcel aktivovať, pretože mám vraj veľký odber prúdu. :)

Mám Fabku s rovnakým motorom, malo by to hádam byť rovnako nastavené. Možno sú tam ešte iné podmienky, možno na to okamžité vypínanie malo vplyv aj to, že som práve vyliezol z podzemného parkoviska (15°C)..

A dnes po celej noci strávenej vonku mi pri teplote oleja 62°C nechcelo aktivovať S/S, pretože sa vraj nedosiahla prevádzková teplota. O pár minút neskôr pri - 2°C vonku a olej 78°C sa úspešne aktivoval. Z toho mi vychádza, že S/S musí mať niekde ešte iný teplotný senzor alebo niečo.

Editováno na brrrrm

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Také mám SS, ale prostě mi to přijde vůči motoru/turbu/startéru dosti na prd, proto ho po každém nastartování vypínám, teda chvilku mi to dalo zabrat si na to vzpomenout :-)

Jinak určitě to jde trvale deaktivovat pře comp.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím konferu. Je tu někdo z Liberecka, kdo umí deaktivovat start/stop systém. Prý se to dělá nastavením hranice teploty motoru na třeba 120 st. a tím se funkce nikdy nebude aktivovat. Rapid poslední model 08/2018 Díky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tohle je jednoduchý zásah na pár kliknutí například v Caristě, případně složitěji přes VCDS. Je tu na fóru kupa lidí, kteří na to mají prostředky. Pokud se někdo sám neozve, zkus mrknout do tohoto tématu koho máš poblíž sebe https://forum.skodahome.cz/topic/134493-aplikacia-carista-obd2-elm327-adapter/

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem včera večer malinko zapátral a našel verzi Carista_Pro_3.7_beta52 která není omezená/placená. V kombinaci s "Vgate iCar ELM327 Bluetooth V3.0 OBD2" funguje spolehlivě. Zkusmo jsem nejdříve otestoval funkčnost na nastavení doby Coming home, po nastavení na 20 sekund v Caristě jsem toto zkontroloval v nastavení auta na rádiu a úprava se promítla. Následně jsem tedy nastavil v Caristě pomocí Metody A minimální napětí pro aktivaci start/stop funkce na 12.1 voltu. No a auto už při zastavení nevypíná motor. Byl jsem to projet, teplotu motoru jsem měl 90 st a při zastavení jen vyskočí na maxidotu škrtlé kolečko s A jako když je nezahřátý motor. Při rozjezdu symbol zase zmizí. Takže mohu potvrdit, u Rapida 08/2017 se takto dá vypnout Start/Stop.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se