Přejít na obsah

Vibrace volantu


Feri1

Doporučené příspěvky

Superb II combi 125 KW TDI automat najeto 45 000 km. - zhruba kolem 140 km/h dochází k vibracím volantu nejvíc to dělá pokud přidávám - jedu 130 a do 150 , nekdy 160 volant vibruje, potom se auto uklidňuje.

Byl jsem na převážení předku - 1 kolo bylo v pořádku, druhé mělo 10g nevyvážení. Nepomohlo to, čím by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takySuperb II 125 KW TDI - manuál ....najeto 49 000km .

Podobný problém jsem popisoval při reklamaci :

„Registruji problém s kmitáním volantu při rychlostech přes 130 km/hod do 150 km/hod.

Přikládal jsem tento problém nevyváženosti předních kol. Nechal jsem pneumatiky na přední nápravě

vyvážit a odjel na dovolenou. Cestou přes Německo do Francie jsem zjistil, že k žádnému

zlepšení nedošlo a problém přetrvává. Ve Francii jsem nechal převážit všechny čtyři pneumatiky.

Jezdím dál, ale ve voze při rychlosti mezi 125 a 150 km/hod při sešlápnutí plynu se nepříjemně rozkmitá

volant (nejčastěji pokud vozidlo jede v přímém směru, dosáhne rychlosti cca 140km/hod, uberu plyn

nechám snížit rychlost cca na 125km/hod a následně zrychluji problém se objeví). Jakmile sundám nohu

z plynu kmity ustanou. Pokud naopak nechám vůz zrychlovat přes 160km/hod, nepříjemné kmity ustávají,

ale kmitání je patrné i nadále a je registrovatelné i na plynovém pedálu.“

Nakonec v rámci záruky došlo k výměně nápravnice přední nápravy a nových ramen na přední nápravě.

Editováno: , autor: žralok
Zvětšení písma.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta výměna nápravnice pomohla. Vůz je teď bez vybrací. Než došlo na nápravnici byl to systém opravy pokus omyl. Chvilku pomohl i přechod z prvoobutí 17" Pirelli (jsou tvrdší ...pro sportovní styl jízdy) na 17" Dunlop.

Mě se problém projevoval jen při jízdě v přímém směru viz popis výše. Jakmile vůz jel do mírné zatáčky posilovač řízení kmity eliminoval.

Servis jsem tak dlouho bombardoval ( když jsem vůz kupoval, žádné omezení ohledně značky pneumatik mi sděleno nebylo)

až si vůz převezli zpět do servisního střediska výrobního závodu v MB a tam nakonec provedli výměnu té nápravnice.

Pro ferdu25... Domnívám se, že je třeba odstranit prvotní příčinu vybrací a né vybrace eliminovat nastavením serva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak teď jsem byl s vagem u auta a já to asi s tou 10.6 neudělám,když jsem si načet jednotku 44 a pak dal přizpůsobení-10,tak tam mám jen 4 možnosti:

dizfunkce kontrolka (MIL) to mám na kanále 2 a jinak hodnotu 0

ridic rizeni doporuceni (DSR) to mám na kanále 3 a jiank hodnotu 2

parkovaci pomocnik,to mám na kanále 4 a jinak hodnotu 0

snimac uhlu rizeni,to mám na kanálu 9 a jinak hodotu 0

je to tak že to tedy tímto VAGem nepůjde?

a můžeš mi tedy prosím napsat na jakém kanále by to mělo být a co tam dát,to já jen kdyby jsem si někoho sehnal kdo by měl tu AN verzi VAGu.

dík Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Měl jsem stejný problém vícekrát a pokaždé to bylo gumama.

Vždycky vibrace kolem 120Kmh

Poprvé byl důvod podhuštěná pneumatika na zadní nápravě, což je zajímavé protože obvykle vibrace volantu způsobuje pneu na přední nápravě

Podruhé sjeté pneu

Potřetí bylo špatné pneu vepředu (nové Michelin Alpin A4 chodily trochu nahoru a dolu), řešení bylo prohození kol dozadu, teď je auto tiché a nic nevibruje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám kola zkontrolovány na vyvažovačce Hunter na Auto Jarov. Kola jsou v mezích stanovených koncernem 80N a já mám 35 a 50 na pření nápravě. Takže kola na tom nejsou tak hrozně. Vibrace se zmírnily, ale nyní nastoupí při 140km/hod a s růstající rychlostí se zvyšují. Takže mi přijde, že to kola asi už podstatnou mírou nedělají.

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám rok staré plecháče Alcar (nebo tak nějak) 16". Na tom zimáky Barum Polaris 3 DOT 4311. Disky na vyvažovačce ok, stejně tak pneu. Ptal jsem se pneuservisáka na přehození na alu spectrum co mám doma a řekl mi, že to nepomůže.

 

Dneska jsem zkoušel jestli vibrace při vyšší rychlosti ustanou a do 170 neustaly, naopak se zvyšovaly od těch 140. Vyšší rychlost jsem už nezkoušel

Editováno: , autor: žralok
Necituj předchozí příspěvek !
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žralok: Omlouvám se za citování. Na vw-clubu jsem tak zvyklý. tady tedy citovat nebudu.

 

Kazimir80: V pátek mi tam dají svoje kola a jedem jezdit po dálnici jestli to bude dělat to samé. Jinak jsem s těma Barum polaris neměl nikdy problém. Tak proto je tam mám. Na léto mám 16" michelin save energy, nebo 18" luxony s conti sportcontact 2, ale 2 mají dost nakopané gumy. Tak jsem zvědav jestli to i na nich bude dělat bordel. Na přední nápravu dám minimálně rozhozené pneu a dozadu ty dvě nakoplé. Zkus také tu vyvažovačku HUNTER. Třeba ti to pomůže.  A ty plecháče jsem koukal že jsou kvalitou v pořádku, takže těma by to být nemělo. Jedině ta guma.

 

Jinak mi přijde, že je to dost divný jak může být to auto citlivý na ty kola, dřív octávka nebo golf mi tohle neudělali. Tak nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... u mě made in Romania 205/50/R17 - sosued pneuservis gumař mi říkal že Barumy do 15" ještě snad na malý auta OK, ale pro velký auta a rychlejší provoz, ať kupuju něco značkovějšího. Pokud chci gumy z Otrokovic, vyrábí tam pod značkou Continental a Barum "odložili" jako levnější brand do méně kvalitních závodů.

 

Praxe = rozdíl mezi Barum a Pirelli je, že na Barumkách jsem měl 100-200g závaží / kolo a na Pirelli do 40g na stejných diskách.

 

PS: reklamoval jsem je u Barumu a zamítli mi reklamaci, že gumy jsou ve výrobní toleranci vývažku a jiný výrobní vady pneu nemají. Bych je fakt zabil za takový produkt/jednání.

Editováno: , autor: Kazimir80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli jsem to měl u těchle pneu taky, ale dřív jsem na zimákách měl nějaké pojištění. Tak mě třeba zachrání to. Uvidíme. Přinejhorším koupím jiná pneu, asi ty continentaly. Už mě to nebaví řešit. Bojím se, co ty letní 18" budou vyvádět.

 

Díky za info Kazimire ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...