Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Feri1

Vibrace volantu

Doporučené příspěvky

@Radpav A dělalo to i před GO motoru a nebo se objevilo až po? Ale vidím, že s tím bojuješ už dýl :(

Editováno na rayx

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Delalo to i pred GO motoru. Jeste zkusim treti sadu kol od kamarada. Zajimave ze to dela az od 100km/h pri nizsich rychlostech uz ne a je jedno jestli pri akceleraci nebo bez proste to zacne vibrovat s autem a i s volantem to mi predtim volant nevibroval.

Editováno na Radpav

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Někde výše jsem tady psal, že moje třepání volantu vyřešilo převážení v jiném servisu. Ne na dlouho.

Další pokus byl přehodit (vyměnit) jen jednu přední pneu. Vyšlo to hned napoprvé. Dělala to nejnovější pneu, na novém ráfku, kterou vždy v pneu servisu označili jako vhodnou na přední nápravu......

Radpav: To, že se volant třepe jen při vyšších rychlostech by napovídalo na (špatně vyváženou) pneu. Síly, které nevyvážením vznikají jsou závislé na rychlosti tuším že s druhou mocninou rychlosti, tzn. že při 2 x vyšší rychlosti jsou síly 4 x větší. viz např. tady http://www.hofmann-cz.cz/?strana=technika

Editováno na McMatej

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ne chal jsem jeste jednou prevazit pneu v jinem servisu tak uvidim. Jeste budu mit treti sadu pneu na odzkouseni od kamarada ktery ji ma na audine a nic se mu netrepe. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě mě napadá, nemohly by ty vibrace způsobovat silentblok motoru a převodovky a reakční vzpěra?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A zkousel jsi vyvazeni na Hunterovi? Pokud bych sam nevidel, neveril bych. Byl jsem v Brne a sluzby profesionalni.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak hlásím, že u mě vyřešeno. Proběhla výměna ložiska levého předního kola a po vibracích a třepání auta ani památky. Asi byl křivý náboj. Ještě vyměním pro jistotu i pravé, ať je to komplet.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 10. 7. 2017 na 19:07, Radpav napsal:

Tak hlásím, že u mě vyřešeno. Proběhla výměna ložiska levého předního kola a po vibracích a třepání auta ani památky. Asi byl křivý náboj. Ještě vyměním pro jistotu i pravé, ať je to komplet.

resim stejny problem...ale loziska jsou bez vule...ale příznaky uplne stejne

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 21 hodinami, lada napsal:

resim stejny problem...ale loziska jsou bez vule...ale příznaky uplne stejne

Já měl taky ložiska bez vůle ale možná byly jenom křivý náboj. Každopádně jak jsem psal. Mě to vibrace vyřešilo.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No teoreticky mohly. Záleží jestli ti to vibruje do volantu nebo ne.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem si myslel že se mi to jen zdá...ale občas mi to v tahu kolem 130ti taky zavibruje..

Udělá to jen někdy což je divný...přisuzoval jsem to nevyvážení a nebo poloosy, zatím to opravdu minimálni tak to nebudu hrotit.

Jak jedu 120 a nebo 140 tak cajk ale 130 tak to občas zazlobí, a to jsem si myslel,že tenhle problém mám jen já.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mel jsem stejny problem (k vibracim dochazelo vzdy od 140 -160km/h) a vyresil se vyvazenim kol a zmenou sjetych pneu. Superb combi, 2.0 TDi, 103kW, 2014, manual.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Taky me na 18" trapily vibrace v rozmezi 105 - 125 km/h . Po prezuti na zimaky se to ještě zhoršilo, nejvic v zaberu do kopce. Taky zalezelo na povrchu dalnice a na nahusteni. 

Klasicke prevazeni moc nepomohlo, pomohl az Hunter. Porad to ale není 100%, bylo mi receno ze mam kople disky, takze me  ceka ještě rovnani LP a PZ kola.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jen chci poreferovat...auto bylo na vymenu vsech silentbloku na predni naprave a vibrace zmizely :)

20180112_180520.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Gratulujem. 

Vieš napísať aj zoznam a katalógové čísla? 

Vďaka. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno )

Toto som menil ja minule leto. Prosim opravte ma skusenejsi ak sa mylim :)

PS: neviem, ci je to len prupovidka, ale kamarat mechanik (Skoda) mi povedal, ze ti predne male brat len Lemforder. Zevraj preto, ze niektore lacnejsie sa vedia pri nalisovavani utrhnut...

PS2: Zalezi, kto ti to bude robit. V autorizovanom servise sa ti nikto nebude babrat s nalisovavanim silenblokov, urcite nie vzadu, menia sa cele ramena (aspon to tvrdili mne, o nalisovani ani pocut...)

Vychadzam z toho, ze mas auto vyrobene v 2010...

Predok:

velky 1K0407183E x2

maly: 1K0407182 x2

pripadne rovno zobrat aj tycky stabilizatora: 1K0411315R x2 (Meyle robi zosilene udajne 4 roky zaruka...)

Zadok:

silenblok na ramene 1K0505171C x2 - tento menit urcite, v povodnom zaoxiduje srob a vacsinou sa neda tocit a tym padom nastavit geometria, toto sa meni uz skoro preventivne a nove sroby poriadne manazat vazeliou (ecenter srob WHT000228 x2 + matica N10106402 x2 + excenter podlozka WHT000232 x2)

Oplati sa menit aj riadiace tyce bud ako par 1K0501530C + 1K0501529F (do 24.5.2009) alebo ako 1K0501529J x2 (od 25.5.2009)

Alebo vymenit na tych riadiacich tyciach, ktore tam mas len silenbloky (takto som to teraz robil na Tourane): 1K050154C (vnutorny) + 1K05055543A (vonkajsi) (toto cele samozrejme 2x lebo su dve tyce)

A mozno tiez zadne tycky stabilizatora: 1K0505465AA x2

Je tam este par dalsich silenblokov vzadu, ale neviem o tom, ze by sa nejak moc menili. Toto hore je taky "standard" :)

Editováno na Martttin
    • Upvote 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    19 hours ago, Paulie TDi said:

Jen chci poreferovat...auto bylo na vymenu vsech silentbloku na predni naprave a vibrace zmizely :)

Kde sis to nechal delat a za kolik? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

chnapka : U sveho dvorniho mechanika ale bylo to s geometrii a dalsim servisem :-) Celkem 4500,-

r_e_n_e : Bohuzel katalogove kody nevim , ale zkusim zjistit :-)

Zadni tycky uz menili v autorizaku predemnou :-) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 13. 1. 2018 na 17:44, Martttin napsal:

Toto som menil ja minule leto. Prosim opravte ma skusenejsi ak sa mylim :)

PS: neviem, ci je to len prupovidka, ale kamarat mechanik (Skoda) mi povedal, ze ti predne male brat len Lemforder. Zevraj preto, ze niektore lacnejsie sa vedia pri nalisovavani utrhnut...

PS2: Zalezi, kto ti to bude robit. V autorizovanom servise sa ti nikto nebude babrat s nalisovavanim silenblokov, urcite nie vzadu, menia sa cele ramena (aspon to tvrdili mne, o nalisovani ani pocut...)

Vychadzam z toho, ze mas auto vyrobene v 2010...

Predok:

velky 1K0407183E x2

pripadne rovno zobrat aj tycky stabilizatora: 1K0411315R x2 (Meyle robi zosilene udajne 4 roky zaruka...)

Zadok:

silenblok na ramene 1K0505171C x2 - tento menit urcite, v povodnom zaoxiduje srob a vacsinou sa neda tocit a tym padom nastavit geometria, toto sa meni uz skoro preventivne a nove sroby poriadne manazat vazeliou (ecenter srob WHT000228 x2 + matica N10106402 x2 + excenter podlozka WHT000232 x2)

Oplati sa menit aj riadiace tyce bud ako par 1K0501530C + 1K0501529F (do 24.5.2009) alebo ako 1K0501529J x2 (od 25.5.2009)

Alebo vymenit na tych riadiacich tyciach, ktore tam mas len silenbloky (takto som to teraz robil na Tourane): 1K050154C (vnutorny) + 1K05055543A (vonkajsi) (toto cele samozrejme 2x lebo su dve tyce)

A mozno tiez zadne tycky stabilizatora: 1K0505465AA x2

Je tam este par dalsich silenblokov vzadu, ale neviem o tom, ze by sa nejak moc menili. Toto hore je taky "standard" :)

Děkuji, že jsi to napsal za mě :-) 

Jinak mě dle obrázku měnili : 

Predok:

velky 1K0407183E x2

a

Zadok:

silenblok na ramene 1K0505171C x2

Opravdu doporučuji toto nechat udělat a auto se s jízdními vlastnosti změnilo, jak kdyby mělo najeto 60tisíc...pevné tuhlé, popravdě bych nevěřil, že by to byla až taková změna k lepšímu :-) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mne to vibrovalo medzi 140-160 km...prevazenie v inom.servise + vyrovnali mi krive disky a po vibraciach ani stopa....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem měl podobný problém, teda možná ho ještě mám. 3,6 V6, najeto asi 230 000 km, no a po průchodu servisem a 40 000 Kč, to možná zmizí :-).

Kompletní repase zadní nápravy, pružiny a pod. Jsem měl strach že to auto nepoznám. Ale první dojmy docela super. Jo většinou po D1, přední náprava včetně tlumičů minulý rok, tak teď jenom doufám, že to dalších ještě 230 000 vydrží.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se