Přejít na obsah

Vibrace volantu


Feri1

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Tak, po tom co jsem nahodil zimáky(16¨ plecháče ),tak se vibrace hodně uklidnily,ale stále od 100-140 tam mírné vibrace jsou a přicházejí jakoby ve vlnách.Nejhorší je to na kvalitním povrchu! Ted jsem jel z Rakouska z hor a je to docela nepříjemný.Plánoval jsem,že na jaře až tam budu dávat letnáky(17) tak to nechám vyvážit v auto jarov,bohužel většina z vás se shoduje,že to moc nepomůže. Ale našel jsem na netu,že u octávek to občas dělalo taky a pomohlo prohodit homokineták,levej za pravej! Je to možný !? Mate s tim někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď přezouval nový pláště na zimních plecháčích, a po přezutí mi to zase vibrovalo. Tak jsem zajel na to vyvažování HUNTER naštěstí už jen do Rakovníka 25km od domu, nemusel jsem až do Prahy a myslím si, že to pomohlo. Navíc jsme přišli na lehce nakoplý plecháč, tak jsem ho vyměnil za plech z rezervy a snad bude zase klid. Tentokrát to ale vibrovalo i bez přidání plynu a od 140 výš pořád. Takže to bylo asi více tím plecháčem. Ten Hunter určitě zkus, může to odhalit i špatnou pneu kterou jinak nepoznáš. A také ti rozvrhne podle vibrací rozmístění těch kol na autě aby se vzájemně vyrušily.

 

Jinak to s tím prohozením těch kloubů nevím, ty by se kdyby byly špatný asi už projevovali v menší rychlosti ne?

 

Shodli jsem se s kolegou wsharan že je superb zkrátka nějakej hrozně háklivej na vyvážení těch kol a obyčejná vyvažovačka tomu nepomůže. Máme doma Yetiho, a ten tyhle problémy nemá a věřím tomu, že kdybych na ně dal kola která na superbu způsobují vibrace, tak na Yetim by byl klid. Zkrátka je to asi projev jen superbů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Háklivej - neháklivej,zvláštní je že to dělá jenom nějakej. Vládní řidiči to vyvažujou normálně na starejch hajtrách a vůbec  netuší o čem mluvim. Je pravda,že spousta lidí se na to prostě vykašle a jezdí spokojeně s  vibrujícím volantem. Mě to dost štve,zvenku to auto může bejt omlácený jako žigul a taky tak vypadat,ale uvnitř chci aby všechno fungovala a nic mě neobtěžovalo!! U auta za milion to beru skoro jako samozřejmost !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak letos jsem dával nové zimní pneu, vyvažoval mi to místní pneuservis a žádné vibrace nemám najeto to má 34 tis.km. S letníma jsem to koupil a tam taky nic.

Na bílém SII mi to dělalo hodně na zimních, ale ty jsem koupil jeté a nepřevažoval se je, dělalo to i na letních 18", které taky byly v původním stavu, bez převážení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bílý se prodal ještě dřív, než jsem měnil sady pneu, takže jsem k řešení nedostal. Ale pokud to nastane u toho aktuálního, tak to řešit budu.

Podle nájezdu by to pomalu mělo nastat, ale zase ten bílý jezdil na letních 18", ten aktuální je 17". To taky může hrát roli.

Navíc mám možnost sledovat ještě jednoho SII, který má velký proběh km a je na stejných kolech, takže můžu případně srovnávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak tam při výrobách šachovali s těma nápravnicema. Hliník a plech. Na jedné to nedělá a na druhé to dělá. Pneuservisák z Auto Jarov říkal, že problémy mají nejvíce 16" plechová kola, a potom i hliníková. Ale že třeba na 18" to takový problémy nedělá. Tak fakt nevím. Uvidím, jestli to teď bude na stejných místech na dálnici i po převážení dělat nebo ne. Ale kdyby to dělalo i po převážení, tak už by se mi to reklamační kolečko znova dělat nechtělo. Navíc když to musí jít přes nějaký autorizovaný servis kde jsou vždycky ochotní a starostliví že by člověk brečel. Nic je to nestojí ale tváří se jako co je tam zase někdo otravuje a aniž by se v autě projeli, tak hned ví co s tím je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě,mě dokonce jeden servisák se snažil vysvětlit,že je to normální a že to dělaj všechny auta. Ukončil to tím,že jsem moc přecitlivělej,tak si  chlapec vyslechl pár peprných vět. Spíš mě překvapilo,že jsem našel stejný popis problému u octávek. Originální servis radí vyvážit kola,když nic tak začít pomalu měnit celou nápravnici. Ale nakonec se přišlo na to,že stačí prohodit homokineták(pravej levej) a je klid.Když je náprava stejná, tak třeba ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jedině zkusit nechat prohodit ty homokineťáky. Třeba se někde v nějakým servisu půjde dát domluvit, ale nevím no. Já tam první věc když jsem tam s tím přijel tak mi rozebrali poloosy a zkontrolovali vše - prý vše ok. To jsem musel zaplatit, pak mi na to dali svoje kola a jeli se projet (beze mě) - výsledek je to kolama, tak jsem jel za nima a zkusil jsem to i já a výsledek byl asi o 10% lepší než na mých kolech. Tyto demontáže a montáže kol jsem musel také platit. Pak jsem vyvážil kola na Hunteru a to taky zaplatil no a pak už se dala reklamace do pohybu. Ale tyhle všechny náklady mi nikdo neproplatil, i když se garanční technik plácal do prsou že to zjistí v Ml. Boleslavi a dá mi vědět ale už se neozval.

 

Nebo možná sehnat šikovného soukromého mechanika a nechat to přehodit jím, třeba ti to pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vyvážení na HUNTERU moc nepomohlo. Částečně to bude i plecháčema, už nejsou asi úplně rovný. Vibruje mi to do volantu teď kdykoliv při rychlosti od 140 km/hod výš ( i bez přidání plynu) Tak mě asi čeká jedině převážení na Jarově, protože tam mi výrazně pomohli minule.

 

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměnili a pomohlo. Před zimou jsem ale vyměnil gumy a od té doby to zase dělá. Proto si myslím, že to může být tím vyvážením. Nebo že by se po najetí asi 13 tis. km zase ta náprava rozhodila. Musel jsem tam měnit už přední silentbloky ramen, a to tam byly od té výměny nápravy. Tak nevím no :(

 

Taky mi to štve, má to být taková limuzína a né vibrátor do rukou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele já zkoušel různě prohazovat kola.Třeba hodně pomohlo vyměnit letní 18 za zimní plecháče 16.Přestalo se to klepat a jenom to lehce vibruje 100-130km/h.pak okolo 210km/h. Nechápu jak někdo může dát za auto takový prachy a nevadí mu to. Až budu dávat letnáky,tak zkusim vyvážit na jarově. Zatim se nechci rozčilovat,ale obávám se že to přijde!! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele nechci tě děsit,ale vyzkoušel bych tam dát ty 18" zpátky, jestli vpoho,tak máš naději.Já se ale obávám,že je to jedna ze záhad,která se žádnému servisu nechce řešit.Když jsem měl OII,tak při brždění se mi klepal volant.V servisu tvrdili že kotouče jsou ok.Vždycky když jsem vyměnil kola,tak to chvíli bylo vpoho,ale po 1000-2000km se klepání vrátilo.Tak jsem vyměnil kotouče(ferodo),po dalších 2000km klepání zpátky.Tak jsem koupil Bosh a vyměnil,najednou dobrý !! Nikdo nechápal,protože tamty měřili  a byly ok.

Už jsem si sliboval,že další škodovku nikdy. Přišla luxus nabídka odkoupit za pár korun z firmy a nějak nešlo odmítnout.Najeto 96tis. Jezdil s tim známej.Když jsem se ho zeptal,to ti nemlátilo do rukou,tak mi odpověděl,že trochu jo,ale nevadilo mu to !!!! Kdyby to nebylo za pár korun,tak bych ho zabil!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu zimu nějak vydržím. Ty 18" mám navoskovaný a uklizený, navíc místo kde to zkouším mám asi 25km daleko a jezdit na letních u nás v lesích se mi nechce. Takže už snad jedině ty kola jiný. Když to potom nic nedělalo. Taky mě to štve, ani nevíš jak. Když jedu do 140 tak je to dobrý. U tebe si myslím to převážení by mohlo pomoct, v těch nižších rychlostech to dělá většinou to nevyvážení. Snad tomu přijdeme nějak na kloub.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

čo som tak odsledoval tak tieto problémy majú len plechové nápravnice , staré hliníkové to nerobia alebo miminálne a je to logické , tie sily sa tam rozložia trošku inak 

 

Nevite od kdy se menila ta naprava na plechovou?Facelift ma take plech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně teda ta výměna nápravnice za hliníkovou pomohla - měnili to v srpnu na záruku na 60 000, teď mám 15 000 od výměny a zatím v pohodě. - léto jezdím na 18'', na zimu mám 16" kola

 

A oni ti rekli,ze jsi dostal napravu hlinikovou,misto ocelove? Jak dlouho bylo auto v MB?A jak probihala reklamace? A jak je to s nahradnim autem?

 

Mam ted na supu,kterym jsem zacal zatim jen obcas jezdit uplne stejne projevy,jak se zde popisuji-vibrace pri zrychlovani od 140km/h.Je to 103kW manual Elegance 2012 najeto ani ne 21tis.Zaruka tam je do 4roky/60tis..

Starsi Sup 103kW 2010 co jezdim stale najeto 140tis/km ani zachvev..

Editováno: , autor: PetrKV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...