Přejít na obsah

Vibrace volantu


Feri1

Doporučené příspěvky

V servisu nejdříve řekli, že to je kolama, nasadili svoje, zjistili, že je to to samé a zavolali do MB, tam řekli, že si to přijedou projet. Měl jsem auto připravit za týden, odvezli si ho na 4 týdny a já dostal octavii TDI elegance - superba neměli. Podle mě to testovali aby zjistili jak nejlevněji odstranit problém i u dalších lidí, nakonec dali hliníkovou nápravnici, Zatím OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bílý se prodal ještě dřív, než jsem měnil sady pneu, takže jsem k řešení nedostal. Ale pokud to nastane u toho aktuálního, tak to řešit budu.

Podle nájezdu by to pomalu mělo nastat, ale zase ten bílý jezdil na letních 18", ten aktuální je 17". To taky může hrát roli.

Navíc mám možnost sledovat ještě jednoho SII, který má velký proběh km a je na stejných kolech, takže můžu případně srovnávat.

Tak už je to tady, přezul jsem na letní, kdy jsem oproti minulé sezóně dal zadní kola dopředu, nutno říct, že jsem to nenechal převážit.

A už mi to pod plynem od 140 vibruje jako divé, v pondělí nechám převážit přední kola a uvidíme, ale myslím, že to bude ta nápravnice :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau  jsem novopečený majitel superbu combi po O2 auto jsem kupoval v zimě na 16alu neorigo s pneu 205 semperit a ten samý problém cca 120-140 lehká vibrace do volantu , po přečtení tady si říkám hmm že by ta nápravnice  na autě mám najeto 276 xxx tis km takže to asi má nějakej nárok na vůly...sehnal jsem nové  originál alu 17 s novými pneu 225/45/17 bridgestone vyvážený , nandal kola na auto a ejhle vibrace nikde žádný.....

 

foto:

post-5660-0-93770000-1395600761_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já mam srovnání origo/neorigo stejná zimní pneu Pirelli a výsledek je ten, že na origo kolu je míň závaží a nevibruje vůbec.... S neorigo (ale značkový výrobce) byl děs to řešit. Po třetím převážení, když mi gumař řekl, že si místo plastových kroužků mam koupit kovové a možná to zmizí jsem se naprd, že si radši koupim origo kola - přeci jen ten čas a převážení taky něco stojí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Lancelot: nech si převážit ty kola na Hunteru, nejlépe asi v Praze Autojarov. Tam je pan Kniha, který tomu opravdu moc hoví. Problém je ve statickém nevyvážení, kdy to kolo jakoby poskakuje na disku. Při nandání to málo nafoukly a ty patky si špatně sedly. Já měl na jednom kole statické nevyvážení 70g a neudržel jsem volant v ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kola které vibrují jsou originály s původními pneu z výroby, loni byly na autě a bylo to bez problému, jediná změna je, že jsem prohodil předek za zadek.

Jsem z MS kraje, takže asi těžko pojedu vyvažovat kola do Prahy, ale díky.

Zimní kola byly rovněž originály, byly před sezónou nově obuty a vyvážený, na těch problém nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni se můžou ježděním ty kola rozhodit, právě na tom statickém vyvažování. Tak jedině najít někde u vás kde mají Huntera a umějí s ním. Tzn. měřit to aspoň na třetí harmonické hodnoty. Mohlo by to významně pomoct. Já měl na zimu nový zimáky a zase to dělalo. A to mám nápravu vyměněnou. A teď jsem tam dal letní 18 a klídek. Takže to může být těma kolama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se zájem sleduji dlouhodobou diskuzi o vibracích do volantu po překročení určitých rychlostí...osobně jsem také pociťoval jemné vibrace (cca. 80-100km/h). Dnes jsem přezul na letní pneu...a ejhle nic nevibruje, zkoušel jsem rychlosti 80-150km/h a auto jen šustí, jsem nadšenej :kol-47:

 

Pořádné převážení bych teď asi určitě zvážil, pravděpodobně se pneuservisu podařilo kola nějak přeházet a výsledek je super. V létě jsem řešil boule na pneumatikách a postupně jsem vyměnil během týdne 3 pneumatiky za nové, při vyvažování mně pak řekli že mám naražené disky a hází jemně nahoru a dolů..tomu jsem to také přičítal ale teď babo raď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nechal převážit přední kola, na jednom bylo potřeba 20g závaží. Navíc mají kola na vnitřní straně pilku, jen připomenu, že tyto kola byly předtím celou dobu na zadní nápravě.

Každopádně vibrace se snížili na minimum, ale pořád tam jsou. Teď je otázka nakolik je to problém kol a nakolik případně nápravy.

Rozhodující bude situace s novými pneu, což bude cca na konci prázdnin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejnej problém, vibrace do volantu a plynu při cca 120, a po přezutí na letní je to lepší, ale záhadně: některý dny zcela OK, někdy je to cítít dost. Současně pozoruju, že někdy sou cítít vibrace při brždění, někdy ne. Nemohlo by to souviset s tím, že se nějak divně vrací / nevrací destičky? Jo, souvislost s počasím zatím nepozoruju... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pila na vnitrni strane u zadni napravy se mi udelala u vsech pneu, co jsem zatim na S2 mel. Stejny problem ma i kolega s pasatem. Vice na to trpi sipovite vzorky. Co se znacek tyce Continental na to trpi mene, Dunlop a Good year vice (jen moje pozorovani). Nejlepsim resenim je prohazovat kazdych 10tis km predek a zadek. Na predku se pila nestihne delat, protoze se pneu rychleji ojizdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na předchozím SII se špatným sjížděním nebyl problém, může hrát roli, že tam byly 18" a tedy nižší profil? Byly na něm Continental Sportcontact 2.

Teď mám Pirelli P7 Cinturato, najeto mají asi 22 tis. km a vzorek ještě 5 a 6 mm ( těch 6 mm měly ty vzadu, které jsem hodil na předek).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hunter není spása ...

 

První půlku roku 2013 jsem měl problémy, které mnozí z vás popisujete. Popíšu mojí cestu ke klidnému autu - 2.0 TDi r.v.2012.

Během osmi ( ! ) návštěv v různých servisech v Praze byla postupně zkontrolována náprava, poloosy, ramena atd. ...

Pokaždé servis zkonstatoval, že problém je v kolech. Vyvažovali a vyvažovali sadu letních originálních kol 17 a sadu zimních AEZ 17 stále dokola

a problém přetrvával.

I bylo doporučeno výrobním závodem návštěvu Auto Jarov a převážení kol na Hunteru.

Dostat se tam - porod. Přijímací technik byl tak ochotný a příjemný, že jsem po několika minutách hovoru po něm hodil to,

co měl na stole a poslal jsem ho i s Auto Jarov do prdele. Velký problém bylo totiž to, že jsem s tam dostavil po třech měsících běhání po servisech týden před

dovolenou a snažil jsem se mu vysvětlit, co se vlastně s autem děje, proč mě posílá MB a hlavně, že v sobotu ( rozhovor byl v pondělí ) jedu

s rodinou na dovolenou, ať je problém vyřešen nebo ne. Času měli dost ... Jeho odpověď byla stále stejná : no pokud to tady bude v sevisu,

tak to rozhodně nikam v sobotu nepojede ...

Cestou domu jsem volal čertu ďáblu a nakonec jsem dosáhl přes kámoše toho, že druhý den - v úterý - mě ráíno bude

čekat technik od Hunteru a uvidíme.

Opravdu ráno čekal, příjem vozu si zařídil - abych se neviděl s tím kktem - a slíbil, že večer auto bude hotové i s protokolem pro MB. Sady kol měl k dispozici obě.

Odpoledne jsem dorazil, vyslechl si přednášku o neoriginálních kolech a o tom, jak k němu jezdí na Huntera i frajeři s Porsche. Tak to bude bomba říkám ...

Vyvážení špatně, šrouby špatně, všechno špatně ... Jak jinak. Přesně jak o tom zedníkovi, co přijde obhlídnout prácI a vždycky řekne : kdo Vám tu křivou zeď stavěl ???

Po 2 hodinách odjíždím na zkušební jízdu a vše OK, auto jak přibitý a bez náznaku vibrací. Nechal jsem si tedy vyvážit i zimní sadu za 2.500, já debil....

V sobotu slavnostně v deset večer nalodění a tradá ... No jo, ale ...3

Už při výjezdu z Prahy v rychlosti 130 se auto třáslo, no přidám a ono to zmizí, říkám si. Jo pánové, prd. Bylo to horší a horší a ve 150 to plavalo zleva doprava a když jsem

pustil volant, kára ustřelila doprava takovým způsobem, že jsem na prvním odpočívadle zastavila a všechno vydýchával. No ale řešte něco v sobotu v noci ( 2 děti ).

Tak jsem se vydal na cestu pěkně do rychlosti max 130 na cestu a 2.500 km jsem trpěl...

Po návratu domů jsem sedl další pracovní den do auta a jel vyřvat Auto Jarov a : PRÁZDNÉ AUTO SE ANI NEHLO !!!

Od známého jsem dostall tip na servis Auto Brejla ve Vestci, ale už jsem moc nedoufal. Do kufru jsem nacpal 20-ti litrový kanystry s vodou, aby to simulovalo zatížení a jel jsem

tam.

Technik byl velmi profesionální a vůbec styl se naprosto lišil od Auto Jarov. Posadil mi do auta šéfa automechaniků a byl to takový starý pán, a jéje říkám si.

Vyjeli jsme na dálnicí a po ukázce plavby a vybrací mi zavelel zpět a povídá : to je a si poloosa, ale uvidíme.

Druhý den jsem tam auto vezl s tím, že si tam pobude a budou měnit kde co ... Asi za hodinu telefon : přijeďte, projedeme se, něco jsem s tím udělal.

Sedneme, jedeme a ... NIC. Vše OK. Co jste s tím udělali ?

VYVÁŽILI KOLA

To je pohádky o Hunteru konec a od té doby jezdím výhradně tam - starý pán už několik totiž pětiletek staví Brejlovi závodní auta a zdá se, že autům rozumí :-)

Editováno: , autor: benito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

měl jsem stejný problém na svém SII combi V6. Rozvibrovalo ze to od 120 do 140. Pak klid.

Měl jsem tam originální Continentaly. Dal jsem nové Michelin PS3, pořádně vyvážil /mám i podložky po každým kolem a vyvážil jsem to komplet s podložkami/ a vše OK. Ani náznak vibrace.

Jo, jsou to originál kola ŠA, 18"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Tak jsem se před měsícem zařadil do klubu vibrujících 

 

Vibrace se lehce projevovali již loni kolem 130Km/h, ale jen občas a dával jsem to za vinu kvalitě asfaltu. Na zimních 16tkách bez vibrací při jakékoliv rychlosti. Po následném přezutí zpět na 17tky letní pneu bylo vše jako loni ( na vyvažovačce se kola ukázala jako vyvážená ). Před cca měsícem se začala vibrace začali projevovat častěji, nejdříve při akceleraci do kopce a nyní to udělá i při akceleraci na rovině.

Pneumatiky jsem nechal již dvakrát převážit jednou s konstatováním, že jsou vyvážené dobře, po druhé taky ( ale nechal jsem sundat všechna závaží ) a nechal nalepit nová.

 

Vibrace do volantu při rychlostech mezi 140Km/h až cca 160Km/h.. Po překročení 170Km/h vibrace ustávají.

 

Vibrace do volantu se projevují při akceleraci vozu, dále když auto projíždí v uvedených rychlostech zatáčkou, tak se vibrace zhoršují.

 

Při zpomalování vozu ( bez plynu ) a ať se zařazeným, nebo vyřazeným rychlostním stupněm se vibrace neprojevují.

Editováno: , autor: -.Brumla.-
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně to začly dělat letňáky Dunlop z výroby na origo ráfcích 17" po druhém přezutí ze zimních. Nejdřív vážil soused, lepší, ale při první bouřce závaží ulítly. Tak jsem to odvez do First-Stopu, všechny závaží sloupli a dali mi na každý kolo tak cca 200g závaží. Teď se mi to zdá dobrý, ale ověřim to až pojedu pořádně po dálnici. Pokud to nebude ono, tak to asi dam taky do ŠA, ať si s tim soudruzi poradí. Jen mi přijde, že na těch 17" kolech je záhada, že by se kola tak ošmajdaly, na předchozích autech co měly seriově 16" jsem takový problémy nemíval, převážit jednou za životnost gum a třeba 50g ale ne 150-200g navíc...

Editováno: , autor: Kazimir80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...