Přejít na obsah

Vibrace volantu


Feri1

Doporučené příspěvky

Me vibrace take zmizely po vyvazeni(standartnim.ne hunter),tak doufam,ze na dlouho.

Musim rict,ze na svych SII jsem pouzival a pouzivam temer pouze 16" kola.Doposud nikdy zadne spatne sjizdeni a nasledne huceni a pod u tohoto rozmeru.Muzu prehazovat predni na zadni a naopak.Ovsem kdyz jsem chvili jezdil 17" tak jsem problemy mival kola se mi podivne sjizdely a treba prehodit predek zadek bylo take naprd po nejake dobe.Huceni atd.Jedine pneu,co byly aspon delsi dobu ticho v 17" bylo Continental.Vetsina znamych jezdi min na 17" a tyto problemy slysim resi.Tak jsem zustal u ne tak peknych 16" :kol-28:  Ty co jezdi 18" mi nikdy nic nerikali,tak nevim.Ale to uz neni pro me prakticky rozmer..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18" jsem měl, a tam nebyl problém. Ani přehození předek za zadek nebylo poznat, teď na 17" byl gumy ze zadu oskákané.

Nicméně je to zvláštní, protože 17" i 18" mají stejnou šířku, možná, že rozdíl dělá nižší výška gumy u 18". Těžko říct.

No uvidím, nechám teď udělat geo, budou nové pneu, tak uvidím jak se to bude chovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to je teda pech, výhoda 18" - pěkné a nešmajdají se :D, komfort a spotřeba ale na pikaču. Měl jsem je na autě den půjčené a ještě večer jsem je sundaval.

 

17" se šmajdaj, ale zase auto je v mezích pohodlné a na dálnici neplave.... Halt z B6 passata mu nadělili v Boleslavi blbý kola. Měli tam dát o rozměr - dva větší, jako má Audi bo teď Mazda6, člověk moh mít víc možností, jak to obout, dle preferencí každého soudruha.... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak to skončilo koupí nového pneu. Auto je zase v klidu a jezdí dobře. Necham ale udělat na záruku geo a prohlídnout tlumiče+brzdy. Přidávám se s k názoru, že na tom podvozku je něco nedomyšleného. Přeci dávat 17" pneu pryč v polovině životnosti, protože jinak sorry pane, halt se vám to bude vrnět a hučet dalších 15t km, postrádá užitný smysl.

 

PS: na kolik hustíte? mam z Jarova na 230 celý auto kvůli životnosti. No ale když v tom jezdim sám a občas něco vezu v kufru, aby zas zadní kola neskákaly :kol-44:

Editováno: , autor: Kazimir80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Superb II combi 103kw, DSG,  6/2010 - najeto 200tis . Vybrace volatnu řeším 6 měsíců /30tis km. Někdy ve 120km  4mm vybrace volantu při plném plynu, někdy na stejné silnici a rychlosti jen 0,5mm ...
 

Jelikož je to auto v plńe výbavě a jinak v super stavu, tak jsem bych ochoten zainvestovat....
V současnosti jsem už vyměnil : (kola - originál sada Trifid), ložiska, setrvák, poloosy, silentbloky, tlumiče.... 4x převažovaný i ty nový kola, nakonec i Hunter....

a teď mám konečně nezávisle potvrzeno od jednoho nejmenovaného servisáka, že to dělají ty zas...ný nápravy a ramena, které chytnou vybrace a rezonují v dané frekvenci a násobí mírné vybrace kol... dělá to každý Xtý superb...

 
Že o tom Škoda ví... jen že to nikdy nepřizná, respektive to vyměnila těm co to měli v záruce a co moc řvali, ale jen za ty plechový, což je cesta do pekel... A současnosti už jsou 2010 po záruce a tudíž to vůbec neřeší, protože to vyřešili jiným uchycením ramen.

 

Všechno to co jsem dosud vyměnili jen zesiluje kmity, protože je to nové a tužší= líp to přenáší ty vibrace.

To že někomu pomůže Hunter je proto že kola na chvíli vůbec nevibrují (těch pár gramů se tam zase do 1000km objeví)...

Respektive Superb měl do 2009 ramena z litiny, náprava byla Al. Ti to neřešili. Od 2009 do 2010 dávali plechový svařovaný ramena a Al náprava... Od 2010 už je vše z lisovaného plechu... A postupně mění prolisy na těch plechách, a údajně FL 2015 Superb II  má úplně novou plechovou nápravu, aby to tak nevybrovalo.... 

 

Na netu jsem si objednal z vrakoviště poctivé litinové ramena a starou Al  nápravu z 2008 a příští týden to tam vše nechám naházet....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Kupodivu tim moc pneuservisy vybavený nejsou. V Praze by měly bejt min. tři,teda já vím alespon o třech: Jarov, e1cartronic,jisa.cz. Bohužel všechno na druhé straně Prahy. Dnes jsem se  objednal do Jarova.Celou minulou zimu jsem trochu vibroval a sral. mě to neskutečně,ale lenost zvítězila a vydržel jsem do jara,kdy jsem prohodil za 17 org. alu Dunlop SP,vyváženo na nějaké staré herce a kupodivu a k mému velkému úžasu vibrace minimální. Bohužel hodil jsem tam ted o víkendu zimáky a vibrace jsou příšerný. Tak zkusim ve čtvrtek Jarov a postnu i cenu toho zázraku. Doufám,že to pomůže jinak už nevim.

 

re Bubak: pomohla komplet výměna a na kolik to vyšlo ?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm, já měl oskákaný letní Dunlop z výroby kolem 40t, ono to chce halt přehazovat přední zadní po sezoně a vyvážit. Ne že až to začně vibrovat. To uže je pozdě a oskákaný pneu se blbě vyvažujou. Taky mi slibovali hory doly, ale při sdělení ceny na Jarově za Hunter za gumu, jsem raději pneu prodal byť měli 5mm a koupil nový kontíky, vyváženo a je klid. Vyšlo mně to nastejno, akorát mam nové pneu a ne oskákaný + Hunter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam jednou vyvyžoval letní sadu 18" a zimní sadu 16"  dohromady a dělal to tak 3 hodiny a platil jsem 3200,- Hodinu kolo nedělá. On si načte kolo a disk, a když se mu něco nezdá, tak načte jen disk. Pak to sesazuje dohromady tak, aby se co nejvíce vyrušily ty vlivy pneu a disku a pak to dováží a je to. Teď jsem tam byl na převážení pneu po minulé zimě a bylo to hned hotový. Sám jsem ty vibrace dost řešil a tohle mi pomohlo. I když mi pořád přijde, že ta náprava tam nějaké chvění má. Ale na letních 18" ani ťuk. Takže to bude v té kombinaci nápravnice, ramena a kola (u mě jen 16") 17" a 18" to nedělají. Ještě jsem zkoušel hliník a plech 16" a tam rozdíl taky nebyl.

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, je to možný, vycházim z toho, co mi říkal ten maník do telefonu. Vzhledem k tomu, že jsem dal 1500,- za dvoje vyvážování, geo udělal servis naštěstí zdarma v rámci záruky, závěr byl oskákaný kola. Byl jsem akorát nasranej, prodal jsem v inzerci za bůra + řekněme těch 3-4t za hunter a pořád máš nový pneu za tu cenu. Kluk co ty pneu koupil a dal ne Peugeota 406 si nestěžoval. Buď mu to kompenzuje měkčí podvozek, nebo nejezdí dálnice :D

 

K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...