Přejít na obsah

Vibrace volantu


Feri1

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych co maju/mali vibrator vo volante... :D
 

Tri dni si hovorim ist sem na forum a hladat... alebo sa tvarit ze som to tych 4000km necitil... :D

 
Precital som radsej vsetko a poviem vam pravdu... DAKUJEM UKLUDNILI STE MA... pretoze pri mojom stasti a servisakov na auto som to videl na pravidelne navstevy servisu bez odstranenia zavady... a v tomto pripade sedi "diagnoza" na moje auto ako serbel na rit.
 
Kedze "noveee" tak to chcelo prest... prva jazda smer Strakonice za Ferdou25 na vymenu svetiel a mensich vylepseni... (DODATOCNE VELKE DIK FERDA ZA VSETKO) problem som pripisoval "rakuskej betonke" o tyzden smer Chorvatsko (850km) pri rychlosti do 120km/h ziadne vibracie... problem som zacal badat od Viedne smer Graz v kopcovitom terene kde tomu trebalo trochu pridat... po zoslapnuti pedalu silne vibracie od pedalu az po volant, prva myslienka ze snad poloos... na rovine auto nemalo ziadne problemy, vibracie vzdy len okolo 130-140, nad sa ukludnovalo pri 160-170 bez pocitu vibracie... po navrate som nemal cas ist riesit vyvazenie problem som pripisoval tlaku v pneu 2,5 a ceste... len som natankoval zbalil a dalsich 1700km smer Skandinavia... po prichode na polsku E40ku som auto riadne prevetral v noci... niekedy mam pocit ze to nerobilo ani pri 140km/h (auto max zatazene od kufra az po zadne sedadla) od Cottbusu az po Rostok stale 135km/h na tempomate... rovina len minimalne vibracie... a teraz nieco co som ani necakal... po vylodeni v Trelleborgu od Malmö az po Göteborg som myslel ze to auto ani neovladam... neviem ci to bolo kvalitou cesty ale chovalo sa to tak akoby tie predne kola ani nesedeli na ceste alebo boli v smyku! Po klesnuti na 110km/h ustalenie... 
 
Auto je postavene na 17" Trifid zo Skody a pneu Firestone, jazdene 95000km a objem 2.0 103kW ... a tiez to robi obavam sa ze vyvazenim zacnem ale skonci to mozno dalej... 
 
Ak niekto riesi alebo uz naozaj vyriesil tento problem OKREM menenia celej napravnice budem za kazde info okrem vyvazenia ktore beriem ako samozrejmost a nutnost velmi rad. 
Editováno: , autor: Darro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Teď jsem s autem hodně jezdil, za poslední několik týdnů asi 3000 km, a nějak jsem si na ty vibrace asi zvykl, ale zdají se mi teď menší.

Hodně pomůže vyvážení kol.

Ale co jsem si všiml, že když člověk dá v otáčkách, kde to má razantní záběr najednou plný plyn tzv. na to dupne, že je cítit v té přední nápravě takové bouchnutí.

Nevím jestli to dělá motor v uložení, ale všiml jsem si toho i u služebního Supa, který je 4x4.

Takže přední náprava u SII prostě nic moc. Jo a v některých otáčkách se mi zdá, že vibruje i řadička, je to celé nějaké rozvibrované. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

už sem byl tak otrávenej z toho věčnýho kmitání a vibrování, že sem to chtěl prodat, ale dal sem mu ještě šanci a koupil novou hliníkovou nápravu, výsledek je ještě komfortnější jízda bez kmitání a bez vibrací ...  :kol-47:

 

(komfortnější je to hlavně při přejíždění nerovností a náprava je z Golfa)

Editováno: , autor: autorobert840
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zajímavé, že při cca 140 na novém úseku od Globusu v Brně a i někde na D1 nových úsecích to vibruje, na starých površích jede Supík sametově ...

 

Myslim, ze to je prave tim typem povrchu. Na pekne hladke ceste citis kazdou vibraci, vnimas to daleko citliveji.... Pojedes po D1 v pravem pruhu a bude se trast cele auto, takze to nepocitis skoro vubec. 

Ja mam ten stejny problem, procetl jsem celou diskuzi a nasel mnoho reseni. Hodne lidi se priklada k citlivosti na vyvazeni kol, ale nezda se mi to. Hlavne kdyz to vibruje pri akceleraci z 140 dal a pri konstantni rychlosti se to umirni. Kdyby to byly jen kola, melo by to vibrovat stejne. U takoveho auta bych to vubec nepredpokladal, predtim jsem mel OII a zadny problem.

 

Zajimalo by me, jestli nekdo nasel opravdu pricinu techto vibraci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

superb 3.6 rok 2012, najeto cca 70 000km. zkusil sem na auto dát moje rok staré letnáky které na oktávce nekopou do volantu a stejně u superba jo. zimní 17" tam kopou taky kolem 140km/h, ale nad 160km/h  - 250 km/h už to zase nekope. do 120 km/h to taky nekope do volantu...

 

opravdu kvalita od škodovky, už neumějí ani udělat podvozek natož auto aby člověk nemusel nic reklamovat nebo opravovat alespon 4 roky po koupi....

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem nechal převážit kola několikrát u stejného člověka a pořád mi to vibrovalo, tak jsem zkusil několik servisů škodovky. V tom prvním mi řekli, že to bude geometrie (nebyla, poté, co mi ji udělali auto ještě jezdilo místo rovně lehce doprava) a pak navrhli vyměnit nápravnici. Ve druhém teoretizovali, že musím vyměnit obě poloosy, ale že nemůžou zaručit, že to pomůže, a teprve ve třetím (Brejla, kterého zase kritizuju v jiném vlákně kvůli jiné věci ☺) mi kola pořádně vyvážil a od té doby je klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tohle taky  zlobí, mám v jedné škodovce protekci tak budu asi muset tam... První vibrace se vyřešily po přezutí, jedno kolo šišaté. To mi srovnali, začalo se to klepat jinak. Přehodil jsem přední za zadní, zlepšení, teď je to ve stavu co tu popisují jiní, vibrace kolem 130-140. chci jít na nové převážení gum.

Včera jsem při předjíždění na dálnici asi ve 170 pozoroval rázy od pravého předního kola, pokračovalo to i po sjetí z dálnice, kolo v pořádku. Nazpátek jsem všechna kola přifoukl na 2,7atm a už to nedělalo, zadní byli měkčí. Tohle je zoufalost, mám najeto 80 tis, auto z Německa, kde najelo 60, takže není ani zhuntované z našich silnic a prd platný.

Editováno: , autor: AR1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U me to ted take dela na aute,co ma neco pres 80tkm,je presne 3roky stare.Citim to od 140 do asi 160 pri akceleraci,pak to mizi.I povrch silnice ma na to vliv.Stejne si myslim,ze to je tim vyvazenim.Ted tam ma zimni 16",pres leto take 16" a nic.Prezouval ale stejny mechanik..V utery asi pojedu do nemecka tak lepe zkusim a pokusim se nechat prevazit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já vypozoroval tyto souvislosti

- gumy 205 - zdá se - nedělají autu problém ať 16" nebo zimní 17"

- gumy 225 17"

-- Dunlop co jsem nenechal převážit po první zimě, byly pak tak oskákané, že nešly už rozumně vyvážit

-- Continental Conti5 vážené vždy po zimě. Docela je znát pokud dotyčný dolepuje/odlupuje závaží dle vyvažovačky (blbé) nebo když ty závaží sám servu a nechám to vyvážit celé znovu. I přes to občas zavibruje, někdy naložený do kopce, někdy na blbém povrchu.

- gumy 225 18" na služebáku - nědělají autu problém. Též jsem to již někde zahlédl v diskuzi na skodacommunity.de

 

V servisu mi říkali, že buď geo, poloosy, nebo unavenější silentbloky. Ale že mám podvozek velmi zachovalý (vypadá tak na 40tkm a ne na 81tkm) a že to necháme na 90tkm servis....

 

otázka je, jestli též a případně čím trpí passat...

Editováno: , autor: Kazimir80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co by mělo být vidět u podvozku se 40t vs 80tisíc? To si dělaj srandu? Mám v nákupu auto přes mega nebaví mě kolem toho pořád lízt. U starýho Passata B5 který měl už všeobecně známou blbou nápravu jsem jí měnil ve 200, teď má 280 a je tam volná jedna kost asi z deseti, ale je to nonane druhovýroba. To bych se z toho pos... (pokakal). Jenže nemám šajn ,za co bych to v dnešní ceně cca 350-400 tis vyměnil, aby to nemělo +- podobný problémy.

 

Mě jinak při vyvážení napřed starý závaží rovnou sundají, co jsem si všiml...

Editováno: , autor: AR1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem si o víkendu aktivoval to TSC jak píše ferda na první stránce, a je to o moc klidnější. Jen to kolem těch 130 jemně klepe. Jako strojaři se mi to ale nelíbí, má to být mechanicky perfektní a potom nastupuje elektronika a ne že žehlí nějaký vibrace, protože to se někde časem projeví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jo, možná, já si pak musím poradit s fakturou :-). Nemluvě o tom, že potřebuju auto denně k práci, takže je pro mě i časová a organizační komplikace.  A nechci autem trávit čas po servisech, já chápu technický problém, který holt někdy vznikne, ale tohle je věc, na který je samostatný téma a je vidět, že to asi nebude nahodilá chybka. Nechám převážit kola, jestli to nepomůže půjde v lednu na servis a jestli budu zase řešit něco dalšího, tak půjde (možná, jestli to někdo koupí). Ale mrzelo by mě to, protože jinak to jezdí fakt pěkně, tiše, motor s CR je opravdu příjemný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...