Přejít na obsah

Vibrace volantu


Feri1

Doporučené příspěvky

jemné vibrácie pri cca 140tke sú zrejme spôsobené výmenou hliníkovej nápravnice za plechovú  /tá proste neabsorbuje všetko tak dobre ako AL nápravnica / ... ale mám pocit že polka tejto témy je spôsobená celkovým opotrebením alebo KO klbmi a rieši sa to nesprávnym smerom , taký častý problém to zase nie je , tých áut jazdí mraky a že by sa niekto nejak často sťažoval som nepočul 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máte pravdu, dokým je majitel spokojný a auto funguje tak neni dôvod hladať po nete a prispievať po forách.... 

Akonáhle je problém tak je toho plný internet.... :) 

Jemné vybrácie by som nejak neriešil, ale pri pridaní plynu okolo 140km/h sa volant rozochveje docela dosť, čo mi nepríde ako normálny jav...

Tak isto ako kĺby KO po 80 000km.... 

Pojazdím a uvidím.... či sa niečo pokašle skôr ako nastane servis..... potom budem riešiť   :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AR1 - nie všeobecne , pár vnútorných tripoidných klbov sa vymenilo , skoro vždy boli prakticky bez tuku už od výroby ... A boli to autá často aj okolo 30tkm ... Proste treba vedieť rozlíšiť vibrácie od kolies / nábojov /brzd a podobne a trasenie poloosi , agregátu a pod... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže môj problém z vibráciami pod plynom sa začal stupňovať.... 

Už to vibruje a dosť to cítiť vo volante aj nad 120km/h.

 

Takže som objednaný do servisu tak sa necháme prekvapiť čo to je. Ale ozaj môj typ je na kĺb, lebo v zákrute pod plynom sa vibrácie stratia. 

 

Kedže v servise majú dosť plno po sviatkoch tak to bude musieť ešte týždeň vydržať, tak potom dám vedieť ako som dopadol. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl dnes cestu po dálnici a ani ťuk, do 170 km/h! Už mě z toho jebne. Jak to mám dát do servisu, když to nic nedělá? Zítra se tam stavím a uvidím. Ještě mě napadá, taková blbost, mlátit mě to začne na Hradecký dálnici. Ale mlátí to i když z ní sjedu. A druhý den nic. Asi nebudu jezdit do Hradce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, ale třeba tento týden bez jediné rány. Asi to pojedu projet na Hradec a natočím to na mobil, ono s zase blbě hledá závada která se neprojevuje.. Občas mě volat velmi jemně zavibruje a to bych asi ani neřešil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám tohle zkontrolovaný, gumy letos na zimu nový, 2x vyvážený, náprava OK (snad), mě fakt zbývají ty klouby. Jak jsem psal dříve, nevěřím kolům ale ty to teď nedělají. Resp. kdyby to někdy pod tím plynem nebouchalo, tak za ty občasné vibrace viním kola, ale to co mi to občas dělá,  to je moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak autí na dílně a našli na levé poloose rozsypaný kloub. Trochu se bojím, protože klepala pravá strana ale ta je, znova to kontrolovali, v pořádku. (snad všichni víme co je vpravo/vlevo). A že jedině kloub od škodovky za sedmičku. To jsem odmítl že chci tento: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/3c0498103fx-kloub-poloosy-vnitrni-oe-23453.html tak nad tím teď dumají. 

 

Jen mám obavy jestli to fakt dělal ten levej kloub.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...