Přejít na obsah

Zimní kola - plecháče nebo ALU ?


Xaradas

Doporučené příspěvky

Vormen: Tak jsem objednal Savy také u pneunet, ale nemají je skladem. A žádal jsem o zaslání gum z letošního roku A takto mi odpověděli: "rok výroby bohužel neovlivníme. Můžou přijet i 2012. Jsou to běžně prodáváné pneumatiky. 

Napíšu si k Vám do objednávky poznámku, že chcete znát rok výroby před odesláním."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem je právě objednával hodně s předstihem a předpokládám, že tam mají teď pěknej fofr a nemůžou pořád zjištovat DOT. a taky koukám, že cena leze nahoru. až budu objednávat letní, tak někdy v lednu a zimní červenec/srpen. to jsou nejlepší ceny, ušetří s stovky korun a hlavně jsou v shopech ochotnější, protože se houpou na židlích :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Savy jsem objednal v sobotu 28.9 večer. DOT jsem požadoval 2513. V pondělí potvrzena objednávka s tím, že gumy nejsou na skladě.V zápětí telefon zda muže DOT být 2213 odpověděl jsem ano.V pondělí skopletováno a vyváženo. V úterý dopraveno na poštu a ve čtvrtek doma. Gumy podražily o 25Kč a disky o 64 Kč.Guma stála 1043 - 1068 Kč.Disk 852 - 916 Kč.Celkem dříve7580 Kč a teď 7936 Kč.Rozdíl 356Kč.SAVA 185/60 R15 84T na Rapida 77 kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě teď přivezli ty Savy 185/60 R15 88T a naštěstí jsou všechny DOT 3413. A s cenou jsem taky spokojený 4492 za všechny 4 a doprava zdarma. Disky jak jsem již psal, mám od kolegy za 1500kč všechny i se zachovalými poklicemi. Teď jsem na poklice koupil nové loga za 130kč. Takže celkem mě to vyjde na nějakých 6500kč i s přezutím.

Editováno: , autor: milichky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tuhle motorizaci by jsi měl mít ale 185/60 R15 88T.

 

ja si taky objednal jne 84T :) pokud vim tak na tuhle motorizaci by  kromě hmotnostniho indexu 88 měl být i rychlostní index H ....

 

84T na zimu plně dostačující ;)

 

edit: jinak koukám že za posledních 14dni na pneunetu zdrazily Polarisy o 41kč/kus (a jsou skoro na urovni SAVY - ty byly dřív o několik desetikorun dražší) a plechový disky o 64kč/ks (celkem 420kc) a bude před sezonou jeste hůř...kupovat to jeste v srpnu tak by to bylo dalsich par stovek dole :)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oznasčení T je rychlostní index pro rychlost do 190 km. Chtěl bych vidět v zimně kdo těch 190 pojede.

 

 

Ano přesně můj nazor....

 

S hmotností nevím co tam mam napsany....ale v tom topicu jsem prave cetl ze na 77kw jsou 85...těch 88 je asi na vetsi kolo...takze matení z mé strany sry....

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za dezinformace z mého příspěvku. Nevím kam jsem koukal, ale je to opravdu 185/60 R15 84H (T). Na zimu se podle vyhlášky může použít pneumatika s menším rychlostním indexem, ale v zorném poli řidiče musíš mít samolepku kde je vyznačená maximální rychlost a rychlostní index, která je uvedená na pneumatikách (index T =190km/h). U vozidel s palubním počítačem se dá nastavit upozornění na tuto rychlost a není potřeba samolepka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No oznamovac funguje pekne... kdo jste to nezkousel tak vam preji prijemne nastavovani maximalni povolene rychlosti :D ....Ono se to totiz da nastavit jen tak ze tou rychlosti jedete a pak mackate cudliky na PP .... v mem pripade jsem z mirneho kopce rozjel auto na 190km/h a pak jsem nastavoval oznamovac :D .... zajimavy zpusob

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No oznamovac funguje pekne... kdo jste to nezkousel tak vam preji prijemne nastavovani maximalni povolene rychlosti :D ....Ono se to totiz da nastavit jen tak ze tou rychlosti jedete a pak mackate cudliky na PP .... v mem pripade jsem z mirneho kopce rozjel auto na 190km/h a pak jsem nastavoval oznamovac :D .... zajimavy zpusob

Samozřejmě to jde nastavit i u stojícího vozidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak tak čtu že kupujete pneu sava , super aspon bude po zimně dost nahradnich dilu :)

 

na zumu používám "elktrony" lita kola :) žadný problém možná i lip se znich vyndavá snich , na rozdíl od plechaču

ja osobně nikdy na pneu neštřím ,

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som kúpil plecháče a Sava Eskimo S3+ 185/60 R15. Plecháče kvôli kotúčovým brzdám aj vzadu. Myslím si, že je to takto lepšie, ak bude v zime na ceste posyp buď soli alebo škvary.

A k tým Savám, podľa testov boli hodnotené známkou 1- čo sa dá povedať je krôčik od najlepších a o dosť drahších pneu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Za určitých podmínek lze pneu s nižším rychlostním indexem použít - http://www.autoklub.cz/dokument/1632-zimni-pneu-rychlostni-indexy-nalepky.html

Ale nevím, jestli to ještě platí....  

 

Předpis je předpis, ale kdo bude na zimákách jezdit přes 190?

 

ani nevim jak se to na tom počitači nastavuje....chceš tim naznačit že když se něco stane (i třeba při menší rychlosti) tak si můžou od pojišťovny začít  zjišťovat jestli to mám nastavený na palubním počítači?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rogerer: V techničáku jsou napsaný typy pneu včetně rychlostních indexů. U letních pneu nesmíš jezdit s nižším rychlostním indexem. Jediná výjimka je u zimních pneu za podmínky mít nalepeno v zorném poli řidiče upozornění na max. rychlost popř. nastaveno na PP. 

Pokud by pojišťovna zjistila, že nemáš pneu dle TP, asi by se z toho mohla chtít vyvlíknout.

Každej rozumnej člověk ví, že když se něco stane ve městě při 50km/h, že na to rychlostní index nemá vliv...  ale je to porušení předpisů a nemá cenu si přidělávat problémy, když stačí nastavit PP...   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...