Přejít na obsah

Zimní kola - plecháče nebo ALU ?


Xaradas

Doporučené příspěvky

No já plecháče mám už vyřešený. Koupil jsem je od kolegy který má O1 za 1500 všechny 4. Říkal jsem si co to bude zač, že budou hodně orezlé a omlácené, ale jsou v perfektním stavu, až jsem se divil že za ně chce jen 1500 a jako bonus jsem od něj dostal i poklice. Teď řeším co na ně obuji mám 4 favority : 

 

 . Co by jste volili vy?

Editováno: , autor: milichky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky záleží, kde v zimě jezdíš. ve městě je to jedno, ale pokud jezdíš někam, kde se to moc neudržuje, tak ti značkový gumy, který jsou tichý a dobře sedí na vodě a mají velkou výdrž moc nepomůžou :-) je dobrý sledovat to hodnocení v testech po položkách a ne celkově. pneu, která vyhraje, je na sněhu a ledě stejně dobrá, ne-li horší než guma ze střeních příček. já bydlím na kopci, kde se to moc neudržuje a když je kalamitka, tak nahoru vyjedou tři auta z deseti včetně mě. celej život používám jenom Sava Eskimo a vzhledem k ceně je vyhazuju po dvou zimách a nikdy jsem neměl problém. je hlučnější, na vodě není nejlepší, ale v kategorii sníh a led je to špička a o to mi u zimních gum jde. jdu je objenat, za 1050 je to pecka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

letos jsem chtěl něco "lepšího" goodyear nebo vredestein, michelin atp. ale nakonec jsem zjistil, že pro moje potřeby bych si vůbec nepomohl, akorát bych zaplatil o 50% víc. nemám důvod nakonec měnit, když jsem s těma gumama neměl v zimě nikdy problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pozor na rychlostni index pneu - pro 63kW je "T", pro 77kW je "H" tj. s pneu od vormena by neměl jezdit milichky... :kol-32:

Info o kolech ve velkem TP: http://forum.skodahome.cz/topic/123985-original-kola-v-tp/

 

Za určitých podmínek lze pneu s nižším rychlostním indexem použít - http://www.autoklub.cz/dokument/1632-zimni-pneu-rychlostni-indexy-nalepky.html

Ale nevím, jestli to ještě platí....  

 

Předpis je předpis, ale kdo bude na zimákách jezdit přes 190?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to se omlouvam, ze jsem ten index nezohlednil, proste me to nenapadlo. jak je to legislativne nevim, ale v maxiku je polozka zimni gumy, kde se nastavi pripadne nizsi index a pak to nejak upozornuje na prekroceni rychlosti nebo tak. lazdopadne ja mam 63kW a tak to resit nemusim, jinak bych bral jedine to co je v TP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja myslim ze ano, podle me tak minimalne polovina ridicu trosku lepsich aut ma v zime mensi index nez jim to teoreticky jede. Ona opravdu spousta zimaku konci nekde na Hcku a vice nez 210 jede celkem dost aut. A ty vysokorychlostni zimaky navic vetsinou zase moc neexceluji v horach pri vyhrabani ze zaveji apod.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pokud bych věděl, že to je legální, tak bych koupil rozodně nižší index za míň peněz, jasná věc toto :-)

 

tak jsem se díval a zimní gumy v rozměru 185/60 R15 s indexem H se ani moc nedělají a není žádnej výběr oproti indexu T

Editováno: , autor: vormen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...