Přejít na obsah

Zvláštní zvuk z motorového prostoru 1.4 TDI.


Doporučené příspěvky

Já mu sloužím dost, jsem ani nepřistoupil na prodloužení výměn oleje, což se i skoro nabízí, jezdí to dálky, 4 l oleje se tam dolejou, pal. filtr a vzduch. filtr po 30tkm místo 60tkm. Akorát blbé je, že ho nejde příliš šetřit za studena, prostě výkon tam není a aby se člověk rozjel, tak se mu trochu šlápnout musí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě že tu je toto forum, už jsem se bál, že je něco s mojí 1.4 tdi špatně...  :-) mám u baráku kopeček a jak je ráno auto zmrzlý, tak jsem ze začátku jedniču vytočil tak na 1500 a hned dal dvojku... vůbec to nechtělo jet, děti které šly vedle mě do školy byly rychlejší.. nyní už vím, že to musím točit min na 2000 a pak to jde :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tak, motor musí být ve 2000ot. jinak jede hůř jak trabant. :-D Ale ta spotřeba, to je krása, nic moc nepapká, a to mi dáte za pravdu.  :kol-34: Na nové vačce mám najeto zhruba 500km a auto jede líp, o pár deci se snížila spotřeba a motor má hezký zvuk. Toť mé dojmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Přidám také jednu zvukovou otázku. Při rozjezdu do kopce na nízke otáčky se ozývá hučení při uvolňování spojky(težko přenést do alfanumerických znaků :D ). Pokud zvýším otáčky jak píšete na 2t zvuk zesílí, ale díky rychlejšímu rozjetí je vjem pocitově kratší - občas se, ale zdá jako by se to zlepšilo. Občas je stejný zvuk slyšet při podřazování ze 4 > 3 (cca při 60kmh). V zimě je to znatelnější. Jde o 1.4 59kW 160t zvuk se za posledních 60t nijak nehorší, ale "vědět čím to je, pocit k nezaplacení, na vše ostatní by tu prý měla být mastercard".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím pánové,

 

mám podobný problém.

 

Mám Škodu Fabii I. r.v. 2007. Podle servisní knížky se měnily rozvody při 109tkm(první majitel//služební auto), teď najeto 176tkm.

Rozvody bych měl měnit cca při 200tkm. Teďka mě kolega vyděsil, že má motor divný zvuk(asi rozvody).

 

Přikládám zvuk při volnoběhu a při otáčkách 2000.

 

Měl bych raději vyměnit rozvody?

 

Děkuji za rady.

Editováno: , autor: amigo_luky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Amigo, me po vymene rozvodu ve 100t uvedli dalsi vymenu na 250t. Jinak musim konstatovat, ze razeni slape bez problemu a dalsi zima je za mnou. Samozrejme zvuk se nijak nezhorsuje. Pouze pro situace(podrazovani),kdy se zvuk objevoval nejcasteji, aplikuji lehky meziplyn. Ani v servise to nebylo oznaceno jako zrale na vymenu.

 

Projevuje se ten zvuk i pri vytoceni motoru na volnobeh?

 

Jinak tve rozhodnuti nad vymenou rozvodu, myslim bude hlavne o tom, jak moc tu servisni historii znas popr i zachazeni puvodniho majitele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas naprostou pravdu, hodnota takovych dukazu neni 100%, ale myslim, ze je to lepsi nez nic. Bez ohledu na zaznamy v servisce jsem po zakoupeni tj pri 100t, nechal delat olej, rozvody a brzdovku(desticky byly ok).

Osobne jezdim do autorizovaneho a i cena vychazi dobre. Napr na rozvody mi prisla nabidka z ne-autorizovanem servisu a byla o 50% drazssi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám sice O2, ale tenhle zvuk mám po ránu a prvních rozjezdech, ale pouze na 1ku a zpátečku, než se auto zahřeje. Hluk se projevý více při plném autě, nebo při jízdě do kopce a jen pokud dám více plynu a nexhám spojku více proklouznout.

Zítra to mj. jde do servisu, jedni říkají, že je to "vlastnost", druzí vada spojky.

Dám vědět, jak jsem dopadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klape to stejne jako u me, ale ten parazitni zvuk tam je slyset.

Ja jsem na tom takto:

 

Přesně tenhle zvuk mi to dělá na feldě, když se spojka trochu víc potrápí při rozjezdu do kopce. Spojku jsem při koupi (130 tkm) dělal, takže vím, že spojka byla OK. Teď už pár let s tím autem jezdí žena, já s tím jedu jen sporadicky, tak ani nevím jestli to ještě dělá, ale spojka je tam stále ta kterou jsem tam dal při koupi. Ještě si vybavuju, že jsem měnil pouze lamelu a ložisko, přítlačák zůstal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto v servisu. Bavil jsem se s technikem a říkal, že zkontrolují co půjde. Prý to měl na svém a pátral po tom 4 roky. Závadu neobjevil a pak se na to vykašlal. Zítra budu moudřejší, ale nic nového.

Ráno jsem chtěl ten zvuk nahrát a ticho jak v hrobě. A že jsem se snažil, aby se to projevilo. Asi si to chce s autem popovídat a tyto zvuky mu zatrhnout.[emoji23] A to mi to houkalo vždy od loňského léta......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 17. 3. 2015 at 7:49, Coala napsal:

Klape to stejne jako u me, ale ten parazitni zvuk tam je slyset.

Ja jsem na tom takto:

 

Zdravím pánové,

před pár měsíci jsem pořídil Fabii 1 1.4.tdi 59kw (rv. 2006, 155 000km) a spojka mi dělá v určitém místě ten samý zvuk. Dost mě to znervózňuje :) 

Můžu se zeptat, jak to dopadlo? Respektive, jestli se přišlo na to, čím to je ... případně jestli něco neodešlo? Diskuze je tu trochu starší, tak snad budou už nějaké postřehy.

 

Spojka mi to dělá téměř při každém rozjezdu, někdy i při podřazování - záleží na tom, jak rychle spojku pouštím. Ten zvuk se objevuje v určitém místě při uvolňování spojkového pedálu. Jinak spojka neklouže a zabírá dobře, všechno v pořádku ... až na ten zvuk.

 

Auto jsem kupoval v září a to se to ozvalo snad jen občas, myslel jsem hlavně při studeném motoru. Nyní se mi zdá, že to dělá častěji ... ale otázka je, jestli za to můžou mrazy, nebo jestli případně jsem se se spojkou už možná více zžil a pouštím jí plynuleji tak, že se ozve tento zvuk.

 

Za každý postřeh díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, plne chapu tvou nervozitu z toho pazvuku, silel jsem z toho. Ale asi moc nepomuzu...coz na diskusni forum mi body neprida :D

Bohuzel nebo bohudik? U me to nedopadlo to nijak. S pazvukem je odjeto 110tkm a vse maka. Doporuceni ze servisu je pockat na vymenu spojky a krom toho, ze neni v plne sile, aktualnost jeji vymeny zatim neni. Nejvic tipu co jsem nasel je na lozisko spojky. Jinak ani vymena oleje v prevodovce mi neprijde, ze by s tim neco zmenila. Zahada je, ze uz se to tolik neprojevuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

110t km ? a já měl strach, že se mi to na další křižovatce vysype :D trochu si mě uklidnil. Co jsem četl, tak jsem také tipoval ložisko spojky.

No, na jaře se chystám někam do servisu, tak si poslechnu i jejich názor :)

 

Každopádně, kdyby měl ještě někdo jiný nějaký postřeh k tomuto pazvuku, podělte se :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...