Přejít na obsah

smrad z klimatizace


mgazda

Doporučené příspěvky

Mám rok a něco starou OII - klimatizace jela jednu sezonu, v breznu preventivne vycistena v aut. servisu (desinfekce) a pred 14dny, jak se oteplilo, tak zacla smrdet, minuly tyden podruhe vycistena v aut. servisu (desinfekce) a smrad neprestal. Vylozene ted citim smes hnusneho zatuchleho "zpoceneho" vzduchu s plisni.

Nesetkali jste se s tim? - Zitra to vezu do servisu at mi s tim v ramci zarucni opravy neco udelaji, rozeberou, vycisti, vymemi, apod... Je to fakt smrad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám rok a něco starou OII - klimatizace jela jednu sezonu, v breznu preventivne vycistena v aut. servisu (desinfekce) a pred 14dny, jak se oteplilo, tak zacla smrdet, minuly tyden podruhe vycistena v aut. servisu (desinfekce) a smrad neprestal. Vylozene ted citim smes hnusneho zatuchleho "zpoceneho" vzduchu s plisni.

Nesetkali jste se s tim? - Zitra to vezu do servisu at mi s tim v ramci zarucni opravy neco udelaji, rozeberou, vycisti, vymemi, apod... Je to fakt smrad...

no čoveče, to mi teď začalo dělat taky... asi to je tím, že se dlouho nepoužívala.. takže do servisu a nechat vyčistit jo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked ti ju cistili, tak menili aj filter?

Mas tam obycajny ci aktivny uhlik?

prvni cisteni bylo jen tak preventivni v ramci pripravy auta na jaro, byl menen i pylovy filtr - o nejakem uhliku nevim vubec nic.

cca po 14 dnech jak zacly byt tepla a zacla fungovat klima, zacal i ten smrad, ktery je nekdy vetsi, nekdy mensi - pred 14 dny druhe cisteni a nic moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak nevím jestli všechny,ale třebas Škoda Klever NJ má akci-myslím 1200 desinfekce s výměnou filtru.Doma si to udělám za cca víc než polovinu,ale info je po ty,co to neumí nebo nemají čas

muzes aspon ve zkratce popsat jak na to? zkusim si to sam mozna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked ti ju cistili, tak menili aj filter?

Mas tam obycajny ci aktivny uhlik?

prvni cisteni bylo jen tak preventivni v ramci pripravy auta na jaro, byl menen i pylovy filtr - o nejakem uhliku nevim vubec nic.

cca po 14 dnech jak zacly byt tepla a zacla fungovat klima, zacal i ten smrad, ktery je nekdy vetsi, nekdy mensi - pred 14 dny druhe cisteni a nic moc

sem to dneska zkusil a jezdil pul hodky s puštěnou klimou a zatím dobrý.. no počkám po víkendu. Jedem na delší trip a bude vedro, tak klima potrápím a pak se uvidí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, Climatronic pořád na "auto" a žádný zápach. U mé první OC I jsem cítil smrad vždycky na jaře, když jsem ji poprvé zapnul a potom celé léto nic. Nikdy za celých sedm let jsem ji nečistil.

tak to bude asi ono.. jen nevím proč jsem za OI dal takovej balík? To bude asi stejný problém jak s tím gumovým volantem... Člověka pořád někdo balamutí, ta naše repubilka to je samej unterwasermann.. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne po roku klima nesmrdí, ale je pravda, že sa snažím ju pred odstavením auta vypnúť, aby sa vlhkosť, čo je na výparníku stihla trochu vysušiť. Vlhkosť v kombinácii s prachom dosť prospievajú plesniam. Ale ešte u Fabie mi to beztak vystačilo vždy 2 roky a aj tak som musel klimu vyčistiť a vydržala zase asi tie 2 roky. Chcel som si postaviť obvod, čo by ventilátorom točil ešte 3 minúty po odstavení auta, ale nebolo času. Takto by som nemusel klimu pred odstavením auta vypínať ručne. A ešte by sa to dalo využiť aj na zopnutie ventilátora po odomknutí auta, nech sa interiér čím skôr ochladí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Mám rok a něco starou OII - klimatizace jela jednu sezonu, v breznu preventivne vycistena v aut. servisu (desinfekce) a pred 14dny, jak se oteplilo, tak zacla smrdet, minuly tyden podruhe vycistena v aut. servisu (desinfekce) a smrad neprestal. Vylozene ted citim smes hnusneho zatuchleho "zpoceneho" vzduchu s plisni.

Nesetkali jste se s tim? - Zitra to vezu do servisu at mi s tim v ramci zarucni opravy neco udelaji, rozeberou, vycisti, vymemi, apod... Je to fakt smrad...

Klimatizace začíná být cítit z důvodu, že je málo používána. U OI jsem jezdil 4 roky se stále zapnutou klimatizací. V létě chladila, za vlhka a zimy vysušovala vnitřek auta. Pak jsem přesedlal 5 let na Renault se stejným používánim klimatizace. Nikdy jsem neměl problém se zápachem. Nyní mám OII a jezdím stále na auto. Nechal bych teď stále zapnutou klimatizaci a zápach jistě zmizí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jazdíš v sterilnom prostredí, lebo ja som to na Golfe mal tiež stále zapnuté a po zapnutí sa vyvalil vlhký vzduch (ak auto stálo krátko) a po čase to aj smrdelo za octom. Po vyčistení sa to na istú dobu odstránilo. Stále si myslím, že ak na vlhký výparník nasadá prach, tak po odstavení auta tam majú plesne a baktérie raj!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás mě zase klima zasmrdí když jí vypnu....tak cca 2-5minut to smrdí a ok...dneska sme byli na tůře vsetín brno...bylo fajně 34stupnu(u cesty kde je čidlo) :) a klima jela pořád cca 2,5hodky tam + zpět....po vypnutí nic nesmrdělo asi je třeba to pořádně "vypálit" :) a spotřebu sem měl 6,7l/100km 4lidi cca 280kg+zaplá klima motor 1,2HTP -47@53Kw-jen tak pro zajímavost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Mne po roku klima nesmrdí, ale je pravda, že sa snažím ju pred odstavením auta vypnúť, aby sa vlhkosť, čo je na výparníku stihla trochu vysušiť. Vlhkosť v kombinácii s prachom dosť prospievajú plesniam. Ale ešte u Fabie mi to beztak vystačilo vždy 2 roky a aj tak som musel klimu vyčistiť a vydržala zase asi tie 2 roky. Chcel som si postaviť obvod, čo by ventilátorom točil ešte 3 minúty po odstavení auta, ale nebolo času. Takto by som nemusel klimu pred odstavením auta vypínať ručne. A ešte by sa to dalo využiť aj na zopnutie ventilátora po odomknutí auta, nech sa interiér čím skôr ochladí.

jj. začal jsem používat tuto metodu, včas před dojezdem vypnout, ať se to vyfouká, a mám klid, k tomu tam na jaře splíchnu po pylák trochu desinfekce a není co řešit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Moja metóda vysušenia klimy sa potvrdila, lebo som dával svokrovcom montovať izbové klimy a prekvapilo ma, že to má aj tlačidlo AutoClean a ono to robí presne to isté, čo ja v aute. Teda to vypne chladenie a samo tú klimu vysuší.

Ak bude trochu času, skúsim sa pozrieť na zapojenie a zosmolím nejaký obvod, ktorý tú klimu po odstavení auta na pár minút prefúkne. Na Fabii to išlo spraviť úplne v pohode, ale neviem, ako je to u OII. Ale verím, že ak sa tam dajú nejaké relátka, tak že to pôjde tiež.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 7 měsíců později...

Ja som mal stejný problém asi 2roky dozadu a vyčistenie v servise + nový filter s uhlíkom pomohol...bol som už aj u profíkov,lebo mi zdochol kompresor a tam padla rada-raz rocne vycistit ultrazvukom ODSTRANI zápach,doplnia skontrolujú chladivo a v chladive je olej ktory,ked nebude tak sa zadrie kompresor,ale to je do inej témy...Moj názor je klima na AUTO aj v zime a nic nebude smrdiet je to tým,že sa nepoúžíva...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se smradem z klimy mám neblahé zkušennosti z jedničkové oktávky, jezdil jsem na doporučení prodejce stále na AUTO a po roce to začalo....čištění pomohlo jen krátce.

Takže mé zkušennosti jak se smradu vyhnout: 1/ Nejezdit u jedničkové oktávky stále na AUTO režim, ale na ECON, u dvojkové oktávky jezdit na AUTO ale s vypnutým AC, zapínat jen pokud chceme chladit.

2/ Před dojezdem cca 10-15 min AC vypnout a nechat vyfoukat vlhkost

3/ Alespoň 2x ročně čistit, i když to nesmrdí

Tohle teď praktikuji a nemám již na druhém autě žádný problém. Ten smrad mokrého hadru je většinou z výparníku a k tomu se blbě může, proto se ho člověk jen tak nezbaví. Ten názor, že smrdí klima, co se málo používá je nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...