Přejít na obsah

Front Assistant


samll_01

Doporučené příspěvky

Viewer:  pán se jmenoval Krejčí a byl z AutoJarov,

 

Konkrétně v autu Jarov jsem se také dozvěděl věci, že jsem se nestačil divit. Ale to je asi problém každého autosalonu.

 

Nicméně se mi naskýtá otázka - skutečně FA funguje na pricipu radaru? Vemte si příklad, kdy lidé za socíku zdrhali přes moře na matračkách nebo surfech a radary je nezachytily (asi protože tam nebyl kov). Co se týče meteoradaru, tak ten zaznamenává vlhkost. Možná, že dnes jsou radary už někde jinde než před 30ti lety. Nevím.

 

Není ale princip FA třeba ultrazvuk?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podívej se na tu Wikipedii na princip radaru... ZDE -  to že to někoho nezachytí na mdračce je úplně jiný důvod, stejně tak jako nízko letící letadlo a to proto, že radary jsem někam nasměrovány...

 

určitě to není ultrazvuk, je to klasický radar a tedy vysokofrekvenční elektromagnetické impulsy ... ultrazvukové jsou čidla na parkování a jejich dosah je podstatně kratší.... proto by to v FA ani nefungovalo.... když ten jede na podstatně větší vzdálenost a kdyby to nebyl radar, proč by se to tak jmenovalo?

 

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Včera jsem zkusil jednu věc. Na silnici u baráku kde není provoz, jsem dal prázdnou lehkou větší kartonovou krabici od kancelářské židle a auto rozjel proti ní s domněním, že když nebudu reagovat auto samozastaví před krabicí... Ale to se nestalo, naboural jsem do krabice - samozřejmě bez následků, jen jsem to testoval.

Proč ale když je v menu front asistent zaplý tak nezabrzdil? Díky za názory :-)

Editováno: , autor: jindrous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Procetl jsem si vlakno a musim rict, ze u me FA funguje jinak. Pokud si davam po Praze takovou "sportovnejsi jizdu", tak se mi celkem casto stava, ze kdyz brzdim az pred autem, tak se mi zobrazi cervene auto na MD a zapipa mi varovny signal. Jednou se mi uz stalo, ze auto samo pribrzdilo - auto prede mnou odbocovalo a najednou se zastavilo, tak i presto, ze jsem reagoval vybocenim ze sve trajektorie, se situace s MD a varovnym signalem opakovala a tesne pred autem mi to slaplo i na brzdu a pustilo vystrazne svetlomety. Vse v rychlostnim rozmezi 20-60 km/h.

 

V pripade dalnice se zobrazi varovani, ze neni dodrzena bezpecna vzdalenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radar hlavne nefunguje na kartónové krabice. Zvyčajne nie sú z plechu a majú teda zlú odrazivosť ;-)

 

Robil som podobný pokus. Dal som za krabicu tabulu plechu, ale FA sa mi podarilo aktivovať len raz.  Ona tá detekcia bude trochu rafinovanejšia, lebo inak by to brzdilo aj na protiidúce autá a zvodidlá v zákrutách.

Editováno: , autor: peter.s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stává se mi dost často, že už mi to sahá do brzd a moc nadšený z toho nejsem, třeba když jedu za autem, co odbočuje do prava a chci ho jen lehce objet. Nekoukal jsem přesně do návodu, ale v Eco režimu se mi to ještě nestalo, jen v normálním, nebo ve sportu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stává se mi dost často, že už mi to sahá do brzd a moc nadšený z toho nejsem, třeba když jedu za autem, co odbočuje do prava a chci ho jen lehce objet. Nekoukal jsem přesně do návodu, ale v Eco režimu se mi to ještě nestalo, jen v normálním, nebo ve sportu..

Přesně tohle se mi stává taky a není to nic příjemnýho. Jednou mi to šláplo na brzdu při přejíždění z pruhu do pruhu (myška) a ten co jel za mnou neměl radost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to určitě fajnovej pomocník, ale je třeba ho brát v potaz a přizpůsobit mu styl jízdy. Když se mi to stalo poprvé ve zcela běžný situaci, byl jsem z toho dost vykulenej.. Ještě jde vypnout, pak mě ale štve ten žlutej trojúhelník, co mi z palubky svítí do očí a k tomu pocit, co kdyby..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak udělali tohle, myslíte že v tom mají ocelovou traverzu, no nevím nevím :kol-140:  :

 

https://www.youtube.com/watch?v=gvZypAS3Gc8

 

Ještě je podmínka, že musíte pořád stát na plynu (jak psal už peter.s výše), jak pustíte nohu dolů a ani nemusíte brzdit tak to nereaguje... prostě systém předpokládá, že např. děláte úhybný manévr nebo prostě nějak reagujete.. a nechá to už na Vás (maximálně natlakuje brzdy)...

 

 

P.S: Malé OT: https://www.youtube.com/watch?v=jClxcSBNwcw  :kol-29:  Že by nějaká čínská součástka....

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude tim, ze CitiGo ma stereokameru a ta reaguje jen na opticke prekazky. Nerozlisuje plech, plast nebo krabici. Octavia ma radar, ktery vysila a nasledne prijima odrazene paprsky.

Stereokamera ma dosah jen par metru. Radar desitky metru a mnohem vetsi zaber do stran (podle natoceni volantu sleduje urcitou vysec).

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
  • Pawouk odemkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...