Přejít na obsah

Front Assistant


samll_01

Doporučené příspěvky

FA jde přeplynovat, ale musí se promáčknout plyn až na podlahu (osobní zkušenost). Zajímavé taky je, že když jede člověk na tempomat, tak přes zásah FA (už v momentě kdy píská, ale nebrzdí) se tempomat vypne, ale pokud nebezpečí "zmizí", tak se tempomat zpět aktivuje.

@Wdog v tom videu není zvuk? To je docela "zásadní" problém, jinak nejde poznat zda je to zašlápnuto řidičem, nebo funkce FA (popřípadě pokud má auto přední parkovací senzory, můžou ho zabrzdit ony, ale na to už si jel docela rychle podle videa).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jel jsem na dvojku, pod mírným plynem, rozjížděl jsem se totiž ze semaforu a přes ty koleje jsem nechtěl jet moc rychle.

 

Na kameře v autě nenahrávám zvuk. Přední parkovací senzory nemám, jen FA. Ano, obraz na videu by byl stejný, kdybych já sám dupnul na brzdu, ale proč bych to dělal?

 

Pozor - psal jsem to už v nějakém příspěvku výše, asi to zapadlo:

já tudy jezdím každý pracovní den, z práce a do práce. Za dobu cca dvou let, kdy jezdím s tímto autem, se mi to stalo asi 4x. Vždy na tom samém místě. Ale až teď jsem si stáhl a publikoval to video. Inspiroval mne právě kolega Lukecko.  ... chápejte - když se vám to stane samotnému, připadáte si jako úchyl :rolleyes: ...  a je to možná náhoda a nebo náhodný individuální problém auta, ale pokud má stejnou zkušenost i někdo jiný, tak už je to asi systémová záležitost ohledně techniky auta bez ohledu na konkrétní kus. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Wdog napsal:

Jinak včera bylo auto v servisu, na pravidelné prohlídce, byl tam s ním kolega, upozornil jsem na tento problém. Vzkaz po prohlídce byl, že oni (autorizovaný servis) s tím aktuálně nic dělat nemohou, ale že info předají dále (asi na Škodovku). Auto je na operativní leasing, tak asi nikde není vůle na něm dělat nějaké drahé rozbory a testy.

 

 

A jak to řešil řešil servis? Kalibrace, přehrání atd? 

Kontrola čeho? Postup? 

Nebo servis pouze řekl o. K. A víc se k tomu nikdo nevyjádřil? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

 chtěl bych se zeptat, jestli má někdo problém s front assistentem při jízdě po městě. Obchodní zástupce, který mi auto v salónu předával mě varoval, že "ve městě vám to bude houkat pořád". Nicméně první měsíc se mi stalo jednou, že by se mi objevila ikona na maxidotu s výstražným signálem a to bylo právem, když mi na dálnici vyjel osobák zpoza kamionu před zúžením. Nicméně začínají se mi množit situace, kdy začne za mě dost bezdůvodně pískat, kdy se ještě nejedná o krizovku. A to mi potvrdilo už několik lidí, kteří semnou v autě seděli, že je to blbost, aby to už houkalo. Ano, kdybych třeba zaspal, tak bych třeba stihl zareagovat, ale aby 20m předemnou při 50km/h zabrzdilo auto a hned mi maxík pískal, tak to mi přijde trošku nesmysl. Na druhou stranu, dělám od mala sport, kde je potřeba dobrá reakce a mnohdy když sedím na místě spolujezdce tak vnímám, jak řidič reaguje o ten zlomek chvilky později, než bych reagoval já. Ale myslím si, že nejsem žádný agresivní řidič, spíš zastávám názor, že čím víc jezdím, tím jsem opatrnější.

Otázka zní, má cenu s tím jít do servisu, když podle příspěvků v tématu asi nebudou stejně vědět, co s tím mají dělat. Nebo dělají třeba kalibraci a jak se taková věc provádí?
Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zatím jsem měl nastavené časné varování a bohužel píská i při jízdě serpentinama na svodidla. Budu muset přepnout. Původně jsem chtěl raději dřívější reakci pro případ únavy, ale pípá to jak splašené. V Superbu přitom ticho na stejných trasách a přesto funguje - při předjíždění cyklisty bez blinkru i hrábl do brzd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jak a kdy se zobrazí předběžné varování je asi více sofistikované a závisí to na aktuální rychlosti, nastavení front assist (předčasné, normální, pozdní) a druhu a velikosti překážky, aby to nepípalo na každé křoví a strom v zatáčce nebo na svodidla.

Tady jsou videa, kdy se varování FA spouští při jakémkoliv nastavení, ale jen při určité rychlosti. (dle popisu ve videích)

 

Je to prostě jen systém a není dokonalý. Když jsou splněny podmínky vzhledem k pozorovacím úhlům radaru a příslušné kalibraci, tak se systému jeví předmět jako překážka.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WRa2IvKClDw

https://www.youtube.com/watch?v=qyVDTdho6MQ

https://www.youtube.com/watch?v=NKC9Kqw8D_0

Editováno: , autor: tom82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
On 7/16/2019 at 8:06 PM, Wdog said:

Dneska se mi to stalo zase,  ? …. 

Přikládám video z palubní kamery, přesně na těch kolejích auto samo os sebe nouzově zabrzdilo, na fleku, s ABS, i s přitažením pásů. 

Nejspíš přední radar chytá nějaké falešné echo od hrany koleje, která tam trochu vyčnívá.

 

 

 

 

190716 nouzove brzdeni foto.png

Vcera som zazil nachlp presne rovnaku situaciu ako je na videu - stal som prvy na semafore,predomnou ziadne auto ani chodci a na tych kolajniciach auto zaduplo brzdy a cez cely virtual cockpit svietil cerveny znak front assist. Auto za mnou nastastie bocilo do prava. Ide o novy superb 3. Preberal som ho pred tyzdnom. Po tom zazitku som zacal deaktivovat front assist spolu so start-stop. Rozmyslam ako dalej postupovat, rozhodne nechcem jazdit s takouto casovanou bombou.

 

Editováno: , autor: trix77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě zatím bylo víc situací, kdy mě FA zachránil předek oproti tomu kdy mě ohrozil. 

Zrovna tenhle víkend při jedné jízdě jsem zažil obojí. Nejdřív při nájezdu na dálnici kde byla STOPka se blb přede mnou rozjel já za ním a ten vůl najednou bezdůvodně zastavil. Já se ohlížel doleva za sebe a rozjel se. Kdyby to FA nezakápnul tak jsem byl určitě v něm.

No a pár km dál jsem chtěl předjet kamion, rozjel jsem se, že jdu na to a než jsem vyjel z pruhu tak mi to FA zabrzdil. Na druhý pokus jsem si od kamionu dal větší odstup.

Má to mouchy, ale za mě zatím platí plus než minus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

trix77: 

o stalo se ti to na stejném místě v Brně a nebo jen na přejezdu kolejí někde jinde?    

 

Jestli tě to uklidní, tak se mi to za 3 roky provozu tohoto auta stalo jen asi 3-4x jen a pouze na tomto jednom místě. Jsou tam koleje v rozbitém betonu, takže vyčnívají trochu nahoru a radar to špatně vyhodnotí. Už se mi to nestává, ne že bych přeprogramoval radar, ale už si na tom místě dávám pozor a objíždím to místo malým obloučkem (jak debil :-) ).

 

Ale co ti konkrétně poradit, to nevím. Reklamovat auto? ... jedině pokud bys to měl prokazatelně natočené na kameře. Kdyby se ti ještě někdo stalo, záznam uschovej a detail těch kolejí si vyfoť. Ale co by ti nato řekli, opravdu nevím, asi nějakou báchorku a auto ti vrátí k použití v původním stavu. Řekl bych, že kvůli problému v počtu jednotek nebude automobilka měnit naprogramování celého systému FA. Vem si, jak se postavili k odškodnému za diesel-gate, ... ve stylu nic se nestalo, nikomu zde v CZ škoda nevznikla, žádné odškodné nebude. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

V Brne na rovnakom mieste... Od vtedy to vzdy pred jazdou vypinam spolu start/stop. Inak by som sa stresoval celu jazdu.

Mimochdom odvtedy mam negativnu skusenost aj s asistentom vyparkovania. (faktom je ze to robilo presne to co je v popise). Moj pripad je ze vyjazd z dvoru mam v miernej zakrute. Ked nejde ziadne auto, bleskovo cuvnem, hned zaradim 1 a idem. Je to otazka par sekund. Aj keby sa vynorilo nejake auto tak sa stihnem robehnut a nikoho neobmedzim. Bohuzial zrovna sa stalo ze pri cuvani sa spoza tej zakruty vynorilo auto, co by normalne nebol problem, ale teraz ho zaregistroval asistent vyparkovania a zabrzdil mi auto uz stojace na ceste a chvilu trvalo kym mi to odbrzdil, za co som si vysluzil od prichadzajuceho auto trubku. Uz to zapinam iba pri obchodnych centrach kde to ma zmysel.

No a pravidlne mi pribrzduje aj adaptivny tempomat na auta stojace popri ceste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...