Přejít na obsah

Front Assistant


samll_01

Doporučené příspěvky

Mohu mít prosím dotaz na majitele vozu vybavených systémem Front Assist (ale bez adaptivního tempomatu).

- dokáže vozidlo se systémem Front Assist také samo přibrzďovat, když bude provoz před vozidlem zpomalovat?

- např. pojedu na obyčejný tempomat a přede mnou kolona. Začne vůz brzdit?

- pojedu z kopce na volnoběh, resp. budu brzdit motorem. Vozidlo přede mnou zpomalí. Začne Front Assist také přibrzďovat moje vozidlo?

- v jakých rychlostech to vlastně funguje - všude píší trochu něco jiného... (bude to třeba fungovat ve městě při popojíždění v koloně?)

děkuji za rady

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, Front Assist je pouze bezpečnostní prvek. Nebude za Tebe řídit, zpomalovat nebo zrychlovat auto - to dělá pouze adaptivní tempomat.

 

Front Assist Tě pouze upozorní na nebezpečí před autem (pokud nereaguješ přibrzďováním) a případně těsně před překážkou zašlápne brzdu, aby snížil nárazovou rychlost nebo s trochou štěstí i dobrzdil před překážkou.

 

Pokud Tě zajímá, jak to funguje, mrkni zde: http://forum.skodahome.cz/topic/125750-zajímavé-čtení-učební-a-servisní-pomůcky-oiii/#entry1857300 do 98 - Octavia III Elektronické systémy, kde je funkce podrobně popsána.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Dnes mi prvýkrát spustilo Front Asistenta to červene auto na maxidote a ťuklo do brzdy. Nič príjemného hlavne keď to urobilo úplne bezdôvodne. Síce v meste ale široko ďaleko nikto. Auto mám 2 týždne cca 800 km zľakol som sa riadne. Otázne je či by to nemohlo mať súvis z tým že som auto tesne pred tým vystriekal na vapke a nejaká zbytková voda nezaniesla radar. Ak sa mi to bude opakovať a takto bezdôvodne to bude spúšťať asi to vypnem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatial sa mi to bezdovodne nikdy nestalo.Skuocne nebol niekde bokom pohybujuci sa cyklista,alebo odbocujuce auto?Voda na to urcite vplyv nema.To by ti za dazda na dialnici tukal do brzdy a signalizoval nonstop:-)

A nic nevypinaj.Ver mi,ze ti to pri tvojej nepozornosti zachrani par tukancov.

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 měsíce později...

ahojte klubaci prosim o radu...

mal som tukanec na aute - ja som mal odstavene vozidlo na parkovisku a do mna nacuvala dodavka s taznym zariadenim, poskodil mi predny naraznik (praskol), spodnu mriezku narazniku a mriezku radaru. Priamy naraz na radar nebol. Po oprave mi vie vyskakoval ACC nema vyhladat, bol som s tym naspat v servise a zasa mi to niekedy vyskoci. Ta hlaska vyskakuje ked nieje nic predomnou, najprv som myslel ze to robi ked prsi, ale nie robi to a za slnecneho pocasia 30C.

Emate niekto podobnu skusenost? V piatok idem zasa s tym do servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navsteva servisu, spatne ti to tam dosadili/zkalibrovali.

Ten sensor je i dost citlivy na narazy napr. kdyz se nekde frezuje vozovka. Kdyz je tam vetsi schod tak tim narazem (stejne jako ve tvem pripade) se radar pohne a hned nefunguje tak jak ma..

V servisu Ti to vyresi.

Editováno: , autor: M_ike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Já dnes jel v rychlosti rychlé chůze za kamionem a z ničeho nic to duplo na brzdy, na maxidotu červený text, že mám šlápnout na brzdu nebo tak něco.
Pěkně jsem se leknul a ten za mnou teda taky. Napadlo mě, jestli to nezpůsobily odrazky na návěsu, byl jsem od něj tak 2 m.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 2. 2018 na 15:24, didix napsal:

Tady je ten obrázek co se ukáže když se front assist aktivuje. Zatím se mi to stalo jednou a nevím proč :D

 

 

Už párkrát mě tato výstraha (vč. akustického varování) vyletěla i při míjení auta, které zrovna zaparkovalo či zpomalilo vpravo vedle v jiném pruhu :( Trošku to vyděsí, protože v tu chvíli jsem netušil, co se mě před autem vyskytlo někde vpředu dole, kam nevidím...

 

 

Editováno: , autor: Pawouk
Editace - smazána část příspěvku mimo téma.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
  • Pawouk odemkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...