Jump to content
samll_01

Front Assistant

Recommended Posts

V případě nehody by měl být zápis v černé skříňce.

Od toho je SŘ, kam to ostatně většinou PČR předává.

Posted (edited)
6 hours ago, Wdog said:

Martin Bednář: symbol auta nesvítí, ani to nepíská, ale vše se seběhne dost rychle. Jedu třeba dvacítkou, a stojí to během vteřiny na fleku.

Díky za video, jsem vždycky nervozní, když tama mám projíždět a dávám si pozor, abych u těch kolejí zrovna nestál na brzdě. Mě to totiž udělalo akustický signál i červené auto na dipleji. To se mi stalo už několikrát, v situcích, kdy to dávalo smysl, ale párkrát i falešně. Každopádně právě na Úvoze mi to zabrzdilo, protože jsem si přibržďoval a v momentě kdy to na mě písklo, tak jakoby se propadl brzdový pedál a auto začalo brzdit na doraz.

Edited by Lukecko

Posted (edited)
před 4 hodinami, motosman napsal:

Od toho je SŘ, kam to ostatně většinou PČR předává.

SŘ? 

Edited by Aleš_BX

Je divné, že to nijak nepíská, mě se již několikrát zase stalo, že se zobrazilo auto na MaxiDotu, ale auto nebrzdilo ani nepípadlo… Ale jsem hodně zvědav na vyjádření ŠA.

Přemýšlím nad tím, vím, že jsem předtím psal, že to nepískalo, ale už si tak moc jistý nejsem.

Seběhlo se to strašně rychle, v malé rychlosti mi auto stálo skoro na fleku, dost jsem se leknul, jestli pískalo, tak jsem si toho nevšiml. Vím, že jindy píská pro výstrahu, ve vyšších rychlostech, ale teď to bylo rovnou nouzové brždění, kdy zastavilo na fleku. Auto asi v tu chvíli (chybně) vyhodnotilo, že jedu do překážky, tak zabrzdilo.

Jinak včera bylo auto v servisu, na pravidelné prohlídce, byl tam s ním kolega, upozornil jsem na tento problém. Vzkaz po prohlídce byl, že oni (autorizovaný servis) s tím aktuálně nic dělat nemohou, ale že info předají dále (asi na Škodovku). Auto je na operativní leasing, tak asi nikde není vůle na něm dělat nějaké drahé rozbory a testy.

Posted (edited)

A vybavíš si, jestli jsi zrovna šlapal na plyn, nebo naopak před těmi kolejemi ubral?
Protože jestli se nepletu, tak zásah FA by měl jít "přeplynovat". Tedy alespoň to tak dříve bylo. 

https://www.smucler.cz/blog/front-assist-automaticke-nouzove-brzdeni/

http://www.autolexicon.net/cs/articles/front-assist/

Edited by Martin Bednář

za mě bych to dojel na to samé místo vyzkoušet třeba v noci, kdy nebude takový provoz, ono i samotný servis si s tím neporadí a lidi z Česany si u toho budou drbat hlavu ještě na Vánoce.

FA jde přeplynovat, ale musí se promáčknout plyn až na podlahu (osobní zkušenost). Zajímavé taky je, že když jede člověk na tempomat, tak přes zásah FA (už v momentě kdy píská, ale nebrzdí) se tempomat vypne, ale pokud nebezpečí "zmizí", tak se tempomat zpět aktivuje.

@Wdog v tom videu není zvuk? To je docela "zásadní" problém, jinak nejde poznat zda je to zašlápnuto řidičem, nebo funkce FA (popřípadě pokud má auto přední parkovací senzory, můžou ho zabrzdit ony, ale na to už si jel docela rychle podle videa).

Posted (edited)

Ona taky rychlost na videu může dost zkreslovat.

Zajímavé je, že se to stalo na stejném místě dvěma různým řidičům, resp. autům.

Edited by Martin Bednář
  • Upvote 1

Jel jsem na dvojku, pod mírným plynem, rozjížděl jsem se totiž ze semaforu a přes ty koleje jsem nechtěl jet moc rychle.

Na kameře v autě nenahrávám zvuk. Přední parkovací senzory nemám, jen FA. Ano, obraz na videu by byl stejný, kdybych já sám dupnul na brzdu, ale proč bych to dělal?

Pozor - psal jsem to už v nějakém příspěvku výše, asi to zapadlo:

já tudy jezdím každý pracovní den, z práce a do práce. Za dobu cca dvou let, kdy jezdím s tímto autem, se mi to stalo asi 4x. Vždy na tom samém místě. Ale až teď jsem si stáhl a publikoval to video. Inspiroval mne právě kolega Lukecko.  ... chápejte - když se vám to stane samotnému, připadáte si jako úchyl :rolleyes: ...  a je to možná náhoda a nebo náhodný individuální problém auta, ale pokud má stejnou zkušenost i někdo jiný, tak už je to asi systémová záležitost ohledně techniky auta bez ohledu na konkrétní kus. 

• Upvote 1

před 2 hodinami, Wdog napsal:

Jinak včera bylo auto v servisu, na pravidelné prohlídce, byl tam s ním kolega, upozornil jsem na tento problém. Vzkaz po prohlídce byl, že oni (autorizovaný servis) s tím aktuálně nic dělat nemohou, ale že info předají dále (asi na Škodovku). Auto je na operativní leasing, tak asi nikde není vůle na něm dělat nějaké drahé rozbory a testy.

A jak to řešil řešil servis? Kalibrace, přehrání atd? 

Kontrola čeho? Postup? 

Nebo servis pouze řekl o. K. A víc se k tomu nikdo nevyjádřil? 

V zásadě ta třetí možnost. Nebyl jsem u toho, ale vzkaz zněl, že to nemohou (neumějí) v servisu vyřešit a že informaci předají dále.