Přejít na obsah

Výměna rozvodů 2.0 TDI CR 103 kW


Johanku69

Doporučené příspěvky

Zdravím, možná nejsem dost trpělivý, ale nenašel jsem nikde na foru téma výměna rozvodů u motoru 2.0 TDi 103 kW CR ( Š O II po FL - RV 10/2010). A tak se ptám, poradí mi někdo v kolika km se rozvody u tohoto motoru mění? Když jsem auto kupoval ( najeto 145000 km) bylo mi řečeno že ve 180 tis., ale mě se to zdá nějak moc. Kolegové radí výměnu ve 150 tis. Ví někdo jaká je pravda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Pawouku sorry!  Jinak díky za odpovědi. Motor je s kodem CFHC. Nakonec jsem na něco narazil. Výrobcem je dána výměna ozubeného řemene u motorů TDI CR kód motoru CEGA,CBDB a CBBB při 180 tis. km, u ostatních TDI CR je to až při 210 tis. km.Tak myslím když ho vyměním při 180 tis. tak to bude stačít. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak vydržia, to mě je jasné. jde o to jak to auto chceš mít dlouho no...

vyrobce taky říká, měnte vzducháč, palivák po 90 k km, svíčky u benzínu něco podobného apod.... se pak na ně podívejte jak ty filtry vypadají po 30k km ;) dělejte jak uznáte za vhodné.

 

no je tam tuším 7 let nebo kolik.

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem se konečně rozhoupal a zašel do autoservisu Karireal a zeptal jsem se na tuto problematiku přímo technika. Bylo mi potvrzeno, že výměna rozvodů je opravdu dána výrobcem na 210 000km, ale zároveň 6 let. Takže když do toho půjdu v roce 2015 ( RV 10/2010) tak tím nic neskazím a km budou do 200k. Přejí všem hodně km bez rozpadlého rozvoďáku!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Johanku69: Vyměna rozvodů dle doporučení škodovdy je 180 t. nebo 6 let pro CR motory mají tenčí rozvodák (25mm), ten delší najezd 210t. je pro CR a maji silnější rozvodák(30mm). Tenhle 180t. nájezd na 25mm řemen nedoporučiji v žádném případě, dělal jsem inspekci na svojem superbu motor 2.0 CR 125 kw CFGB náhodou jsem se mrkl i na řemen a mám ho totalně stářím rozpraskaný nájezd 120 000km. Okamžitě se mi zježili všechny chlupy a ihned jsem obědnal celou rozvodovou sadu! 180 t. je velmi hraniční, nejspíš by to vydržel, ale za risk to opravdu nestojí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...
Návštěvník

Menil som pri 150 ale auto malo 6 rokov. /doporucena vymena 210tis/6r/

Hucala kladka alternatora, cize komplet remen, kladky + drazkovy remen.

Ja by som necakal, ono ten remen ci vymenis ci teraz o rok, ale aj tak ho vymenis a za zivotnost auta ho asi len raz menit budes...

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj, budu dělat rozvody tento měsíc. Potřebuji poradit, co tam má být.

Dělají 2 druhy: šířka řemene 30mm,141 zubů; nebo šířka 25mm, 160 zubů.

Mám 2.0 tdi CR 103kW, rv. 09/2011, nalítáno 142 tkm, kód motoru CFHC.

Chtěl bych INU vč. vodní pumpy. Našel toto: 141 zubů https://www.autodoc.cz/ina/7167176; 160 zubů https://www.autodoc.cz/ina/7026492.

Díval jsem i na rozvody od BOSCHe a jsou dražší. Jsou lepší než INA, když jsou dražší? Nebo se platí jen za značku? 

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Z pohledu času jde jen o to jak se s tím autem jezdilo. Má málo najeto tj za rok jsi průměrně najezdil 16K km... no dobře zas tak málo to není. Jestli ti auto nikde často nestálo. tj jezdil jsem s nim každý týden, tak bych tam ty rozvody klidně nechal.

Pokud to bylo auto určené jen na delší cesty a stávalo se často že týden a déle stálo na místě tak to vyměň. Když to auto stojí tak guma tvrdne a řemen začne praskat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...