Přejít na obsah

Střešní nosič OIII


chleidy

Doporučené příspěvky

...chci si pořídit střešní nosič a držáky kol, můžete mi něco doporučit ?... osobně uvažuju o Thule, je to taková stavebnice, ale odrazuje mě cena, přijde mi to trochu moc (i s nosiči kol)...docela mě zajímá i manipulace, aby to byl schopen namontovat jeden člověk....uvažoval jsem o nosiči na tažné, ale to bych ho musel nejdřív dodělat a asi bych na něho nedal čtyři kola...dík všem za reakce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host PetrHravec

na tažné i na střechu 4 kola? snad 2 malá dětská a 2 dospělá.... statické zatížení tažného zařízení i střechy je +/- stejné -  jsi si jistý, že 4 kola + nosič + na střeše příčníky nepřesahují tento limit? viděl jsem na vlastní oči vážení jízdních kol Policií ČR při silniční kontrole....

 

vozil jsem kola na střeše, nyní už 5. rok na tažném... orig. Škoda (Thule) - nesrovnatelné, obzvlášť při jízdě na dlouhé vzdálenosti a po dálnici... jezdíme na kola do Slovinska... mimo to nehrozí poškození laku auta při nakládce či vykládce... zajetí do garáží supermarketu před odjezdem na dovolenou s nedobrým koncem a hlavně citlivost na boční vítr.... krásně se nosič na tažné vejde do kufru, když někde odstavím auto a zbytečně to nikoho nedráždí a auto se vejde na standardní parkovací místo a nevyčnívá.... mimo to na liftbeku zahrádka vždy vyšoupává lak...  jediné mínus nosiče na tažném vidím v tom, že je na delší vzdálenost při jízdě po dálnici nutné kolo více zabezpečit proti prachu a nečistotám (omotávám řidítka strečfólií, demontuji sedla a eSPéDéčka.....) a hlavně je třeba po delší cestě vyčistit a znovunamazat řetěz, neb za autem se víc víří prach plný částic nejen z brzdových obložení aut, který dovede řetěz krásně zničit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...vozil jsem na Fl na střeše čtyři kola normálně, se vším všudy to vážilo 65kg...

...na Olll nejsou ve střeše pevný body, což považuju za mínus a proto zvažuju nosič na tažný i když bych ho musel dodělat...osobně si myslím, že by to bylo lepší a pohodlnější...k tomu špinění, nedávno jsem viděl nějakýho holanďana a měl přes ty kola nataženej takovej vak na sucháče, takže nebylo ani vidět co veze, vypadalo to suprově, je ale fakt, že kola měl jenom dvě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host PetrHravec

to není až tak pravda, že O III nemá pevné body... má principilně stejný systém úchytu jako O II, jen s rozdílem dvou dír (O III)  oproti jedné u O II 

 

vak na kola  se normálně prodává např zde: http://www.konig.cz/autodoplnky-slunecni-clony-pristresky/potahy-vozidel-prevazenych-na-nosici/obal-na-1-2-jizdni-kola-na-zadni-nosic-automobilu.htm je i na 3 - 4 kola... ale potom je třeba dokoupit k nosiči na tažné třerí brzdové světlo, protože to na autě není vidět   http://www.thule.com/cs-cz/cz/products/carriers-and-racks/bike-carriers/bike-carrier-accessories/3-brzdove-svetlo-thule-9902-_-990200

Editováno: , autor: PetrHravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host PetrHravec

Karlosi, nechci psát invektivy, za to jsem zde často kárán, ale viděl jsi už někdy nosič na tažné bez světel a držáku na RZ? já tedy nikoli, alespoň né homologovaný, nejde jen o zakrytí ale zvětšení obrysu vozidla nad povolenou mez!

 

možná si to pleteš s nosiči na páté dveře, tam je to něco jiného, nicméně třetí brzdové světlo nesmí být zakryté...

 

s RZ je jiný problém, měla by se vycvaknot či odšroubovat zadní RZ a dát do držáku na tažném... já osobně mám plastovou reflexní i s CZ a hvězdičkami EU, na 1. pohled k nerozeznání, abych nemusel přehazovat, nicméně podle nového zákona půjde požádat o třetí RZ jak to mají např. v Rakousku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petře,jelikož jsem staršího data narození,tak jsem takový nosič dokonce i vlastnil. Bylo to v prvopočátcích vývoje všelijakých takových

vlečných zařízení. Samozřejmně věci se vyvíjejí a mění. Tvůj příspěvek si neberu osobně,jsem nad věcí, je to přeci jenom diskuse u piva.

Akorát ten žejdlík zlatavého moku nějak schází.  :kol-142:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Tak já mohu jen doporučit THULE koupil jsem na O3 http://www.sportobchod.cz/stresni-nosic-octavia-ii-combi-s-podelniky-aero.htm wing BAR a držáky kol mám pro ride 591.Jinak mám ještě i na tažný na 3 kola takže časem přibude asi tažné zas nechci se toho zbavovat doma to nic nežere .Nechci nějak rozhořet debatu ale jel jsem s kolama na střeše přes 180kmh a v pohodě akorát spotřeba 9.8 (2.0Tdi 4x4).Ale bohužel se u Thule platí za nápady a značku jelikož to májí važně blbuvzdorný a nemusím používat žadné nářadí jako imbus atd.Ale dají se koupit levnější řešení npař: hakr compass,wjenzek, prostě je to na každém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Leta používám origo nosič, resp. příčníky a držák na kola od Thule. Nic  jiného bych na střechu nedal. 4 kola to unese s rezervou. Jízdní kolo je prakticky vždy do 15kg a zbytek na nosiče stačí. 

Před čím důrazně varuji je držák na 5. dveře. Už jsem viděl odlepené sklo a závěsy 5 dveří by se vám také poděkovaly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Držák na páté dveře mám, používal jsem ho na předešlém autě jiného výrobce. Bylo to super a pohodlné. Ale jak jsem okouknul páté dveře na liftbacku, tak by to tam stejně ani nešlo. Je tam strašně maličká rezerva na ty lapky. Jednak by se poškodilo těsnění kolem skla a pak to smrdí průserem i na tom skle samotném, jak píšeš. Takže tuto možnost jsem zavrhl dřív, než bych to zkusil byť na prázdno. :D Takže jakmile budu potřebovat něco převézt, rozhodně půjdu do originálu. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aleši souhlas. Lyže dávám také dovnitř do vaku. 

Nosič na kouli se mi moc neosvědčil. I když jde nosič s koly odklopit a otevřít kufr, i tak mě vadí, že je do kufru horší přístup. Jednou jsem vezl kola v zadu na kouli za deště. Tak zašpiněná jízdní kola jsem ještě neměl. Od té doby nedám na transport kol na střeše dopustit.  Ale chápu že je to na osobních preferencích. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Aleš_BX napsal:

 

originál ale většinou je Thule

To většinou je důležitý, už sem viděl i HAKR

 

Jinak já sem koupil Thule (wingbar) protože máme v rodině OII a OIII obojí kombi tak aby to bez problémů šlo na obě

Editováno: , autor: LiveBomb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Koupil jsem z druhé ruky originál příčníky a než jsem tam stihl domontovat držáky na kola, musel jsem na výlet pouze s příčníkama. Manželka mi nadala jak špaček. Ale musím uznat, že takový hluk jsem teda v pitomé stovce nečekal. Takže jsem dostal nařízení časem nechat namontovat tažné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...