Přejít na obsah

Superb II Combi nefunguje automatické zavírání kufru


Martingeff

Doporučené příspěvky

Zdravím, nesetkal se někdo s tímto problémem?

Začalo mně zlobit zavírání (otevírání) kufru u SuperbaII Combi.

Když chci přes lačítko zavřít kuft začne to pípat, ale kufr se nezavře. Opakoval jsem to asi 6x a pořád to jen pípalo, ale nezavřelo se to. Až když jsem mechanicky na víko zatlačil cca o 15 cm dolu a poté zmáčknul tlačítko tak se to zavřelo. Tato závada se objevuje náhodně někdy se to zavře a někdy to takhle zlobí. Jednou se mně stal opačný problém a to, že při otevírání kufru se jen pootevřel asi na 20cm a více se neotevřel.

Díky moc za radu co s tím už mně to docela štve. Martin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, to pípání při zavírání právě signalizuje závadu, určitě něco bude v paměti závad, VAG (diagnostiku) si zkoušel?

Neodpojil někdo akumulátor při otevřeném kufru?

 

Příručka říká:

Pokud byl při otevřeném víku zavazadlového prostoru odpojen a opětovně připojen
akumulátor, je nutné systém el. ovládání víka zavazadlového prostoru aktivovat.
Aktivací se rozumí inicializace řídicí jednotky ručním zavřením víka. Tím je uložena
krajní poloha víka jako zcela zavřená v zajištěném zámku.
 
Signalizace Stav
Přerušovaný tón = Otevírání (tlačítkem na klíči s dálkovým ovládáním nebo tlačítkem na středové konzole )
1 spojitý tón = Ochrana proti sevření
3 vzrůstající tóny = Potvrzení o uložení polohy víka
3 stejné tóny = Chyba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ...díky za radu.

Baterku jsem neodpojoval ani nikdo jiný.

Mám auto od března a začalo to zlobit před 14 dny jak byli ty velké vedra.

VAG jsem zatím nezkoušel. Mylsím, že když to nechce zavírat tak se ozvou 3 stejné tóny - chyba.

Zkusím to elektricky otevřít a potom ručně zavřít jestli se uloží ta krajní poloha.

Pokud to bude pořád zlobit zajedu na VAG do Škodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s podobným problémem mám živé zkušenosti- stalo se to u tátova Superbu. Otvíral jsem kufr a zrovna se trochu zvedl vítr- kufr se sekl a nešel ani natvrdo mechanicky stáhnout. Nakonec musel přijet servisák, odmontoval táhla a kufr jsme jenom zavřeli (to vše v hustém dešti). Později v servisu zjistili závadu u obou táhel a museli je vyměnit. Naštěstí vše ještě v době prodloužené záruky. Nemůžu si pomoct ale definitivně mě to utvrdilo- zlatý mechanický zavírání!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem byl v pondělí v servise Škoda a nechal jsem zkontrolovat zavírání na diagnostice.

Byla tam závada na levé vzpěře - závadu vymazali s tím, že už je to OK.

Včera jsem chtěl naložit nákup do kufru a opět ta samá závada - kufr jsem zavřel až po 4 zmáčknutí tlačítka.

Takže to vypadá na výměnu obou táhel - pak to snad už bude OK.

Nevíte někdo kde táhla (servomotory) sehnat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...
  • o 7 měsíců později...

Čauky všem co by měli problémy se zadním zavíráním kufru jako já. Koupil jsem Superba, přesně 2.0 TDI CR DPF Combi rok 2011. Sup šlape jako hodniky, ale.

 

Jednoho dne začal blbnout kufr a občas se jakoby nedovřel a pak nešel na tlačítko jak na kíčí, tak vedle řadičky otevírat. Kašlal jsem na to, protože to zase začalo časem fungovat. Po určité době to začalo blbnout a takto se to často opakovalo. Nejhorší je, že pokud přestane fungovat to ovládání, tak se kufr nezamkne. Zadal jsem mechanikovi k opravě a ten mi po 2 dnech zkoumání jen řekl, že neví co s tím a že diagnostika hlásí nějakou zvláštní chybu. Auto mi vrátil a že prý zavolá do Škodovky co to znamená a pak mi dá vědět.

 

Řekl jsem si, že když neví on, tak já to prostě vyřeším, stačilo rozebrat zadní víko kufru a zjistil jsem, že spínač na zámku byl zoxidovaný. Stačí ho opatrně vypojit pořádně očistit a prostříkat kontaktolem. Pak zapojit a hotovo. Vše funguje super tak jak má.

 

Ten zadní plastový kryt je tam jen přichycený nějakými železnými svorkami, takže to chce pořádně zabrat.

 

Tak snad se bude někomu hodit.

 

Teď řeším jak předělat komplet předek na facelift, kdyby mi s tím někdo chtěl pomoct, tak písněte :-).

post-54788-0-02982700-1434484734_thumb.j

post-54788-0-10976100-1434484745_thumb.j

post-54788-0-16123300-1434484755_thumb.j

post-54788-0-58816000-1434484764_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj kluci prosím o radu

Mam Supa II 2012, a začal me zlobit kufr ( automatické otevírání) otevře se do poloviny a jako by neměl sílu dal, pokud mu pomůžu tak to jde nahoru do mezní pozice. Dnes jsem byl u Vasi v PV na kontrole přes VAG a chybu to nehlásí ale občas kolísá napětí. Zavírat přes tlačítko jde a neseka se.Nevíte nekdo co s tim a jestli jdou ty vzpěry popřípadě opravit? Fakt 9 tis za jednu nedam :-/

Diky Castor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před dvěma dny mně opět začalo blbnout zavírání kufru (otevřít to jde).

Nejde zavřít ani tlačítkem na kufru, ani tlačítkem na klíčích ani tlačítkem vedle řadičky.

Pípá to jen to cukne a to je vše.

Mám měněný asi před rokem levý servomotor a vypadá to, že nyní odešel ten pravý.

Dnes jedu na VAG do škoda servisu tak jsem zvědavej jestli se moje doměnka potvrdí.

Už mně to docela štve pořád dokola měnit serva.

Kdyby to stálo pár stovek tak to člověk neřeší, ale dávat 8300,-kč už je celkem dost.... :kol-32:

Nezkoušel jste někdo servo rozebrat a nějak to opravit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem zase zjistil ze se mi automaticky kufr neotvira az na doraz .

Pri oterveni bud na dalku, talcitkem u radici paky nebo na kufr se mi oterve kufr do vysky ze se pod nen vlezu ale muzu rukou ho jeste otvrei asi o 10cm nahoru.

Zatim mi to nevadi proto to neresim mozna nastaveni nebo servomotory uz maji svuj cas za sebou, uvidime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nebudu zakládat nové téma a položím sem dotaz,  mám elektricky ovládané páté dveře ... když podržím na dálkovém ovladači prostřední tlačítko otevřou se mi dveře.... super ale nelzou dálkově zavřít !!! když zamču auto dveře se nezavřou.... musím pokaždé zmáčknout tlačítko na dveřích... je potřeba něco nakodovat ??? nebo nastavit v maxi dotu ... díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Taky mám teď problém s otevíráním klíčem. Někdy to funguje napoprvé (ale to je vyjímečné), většinou až na počtvrté nebo popáté. Pokaždé když tlačítko zmáčknu, směrovky bliknou, ale kufr se neotevře. Problém je jen když to chci otevřít klíčem, tlačítkem uvnitř to reaguje hned..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...