Přejít na obsah

Superb II Combi nefunguje automatické zavírání kufru


Martingeff

Doporučené příspěvky

Čaute pánové,

mám dotaz: mám superba combi II a "blbne" mi zavírání pátých dveří. Otevřít kufr klíčem/tlačítkem vedle řadící páky/tlačítkem na kufru vše ok. Když chci zavřít tak na klíči a u řadící páky a zvenku kufru vše ok, ale tlačítkem vevnitř to nejde (pokud teda není nastartováno to to funguje vždy, nebo se neotevřou/nezavřou nějaké dveře to to chvíli funguje), už jsem zkusil vyměnit tlačítko, ale nepomohlo. Tlačítko v kufru svítí a přijde mi divné, že by to tam bylo zaoxidované a při nastartovaném motoru by to fungovalo a při vyplém ne, ale to je jen má doměnka a ještě jsem v tom vlezený nebyl. 

Nevíte čím by to mohlo být? 

 

Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,mam uplne stejny problem na svem supu jako ty,otevru viko bez problemu,ale zavrit už mi nejde,musim jen rucne,ale to delam nerad,bojím se abych to uplnee nedodelal...

pouze jednou se mi stalo ze to najednou slo a pote zas nic.

kabely,konektory vypadaji zdrave,napadlo me uz jen tlacitko zavirani,co je zevnitr na víku, nahoru to slape krasne a nevypada ze by byli vzpery unavene.

povedlo se ti to nejak vyresit prosimte?

 

moc dekuju za info,Tomas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdar, 

asi 2 měsíce zpátky jsem to řešil a bylo to v mém případě uhnilými pružinkami, které přitlačují uhlíky v servomotorku ve vzpěře. Obě vzpěry jsem odmontoval od víka kufru a nechal připojené. Při mačkání tlačítka se hned ukázalo, že jedna vzpěra cukla a druhá ne, tak jsem ji odpojil, rozřízl plastový kryt pod kterým je servomotorek, ten je v dalším plastovém obalu, takže taky opatrně vykuchat a pod tím už uvidíš uhlíky a jejich pružinky. Já si nové vyrobil z pružinek z propisky, ale byla to drbačka :P Potom už jen složit (zalepil jsem to zpět silikonem) a vnější obal jsem omotal černou elektrikářskou izolačkou. Každopádně nejsem elektrikář a nevěděl jsem jak na to a celkově bylo za 2 hodinky hotovo. Od té doby mám klid a víko funguje na jedničku.

 

Přikládám fotku již s novými pružinkami pro představu.

IMG_20190926_184923_resized_20191206_021207029.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.Má někdo zkušenosti s rozebranou el.vzpěrou? Poslední dobou se mi stává,že dveře vyjedou až nahoru a pak začnou pomalu padat.Jako když je "unavená" plynová vzpěra. Je v servomotorku-vzpěře ještě plynová vzpěra,která pomáhá motoru při zvedání?

 

Předem díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 8 měsíců později...
V 6. 12. 2019 na 20:52, mpplast napsal:

Ahoj.Má někdo zkušenosti s rozebranou el.vzpěrou? Poslední dobou se mi stává,že dveře vyjedou až nahoru a pak začnou pomalu padat.Jako když je "unavená" plynová vzpěra. Je v servomotorku-vzpěře ještě plynová vzpěra,která pomáhá motoru při zvedání?

 

Předem díky za radu.

Zdravím, taky se mi to děje. Když stojím do kopce tak mi pomalu sjíždí kufr dolů. Řešil jste to někdo? Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj mam taky problem s dverma. Pri zmacknuti na otevreni se odemce a nevytahne nahoru, pri dalsim zmacknuti hned dvere dotahne a zavre. Pri dalsim otevreni jim malinko pomuzu nahoru a chytnou se. Pise mi to tuhle chybu viz fotka. A pak dostal sem nabidku na vzperu se stejnym cislem jak mam, jen ja mam na konci C a oni mi nabizi na konci s A.

IMG_20201028_160321.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...