Přejít na obsah

Superb II Combi nefunguje automatické zavírání kufru


Martingeff

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím všechny, začalo mi zlobit otevírání a tak jsem našel tohle forum. Díky všem za přínosné podněty. Zrovna mi vyšla garanční prohlídka, tak jsem se ptal na záruku (byla dvouletá a auto je skoro 3.5roku), pak jsem se zeptal na kulanci, servis zjišťoval a nakonec jsem zaplati 50% za práci, ostatní platí Škoda. takže 300 místo 17t. Novější jsou opravdu trochu útlejší, rozhodně rychlejší, tišší a pravděpodobně robustnější, protože nedochází ke zhoupnutí víka při zavírání v momentě, kdy víko zatíží táhla plnou silou. tak ještě překodovat na zavírání tlačítkem.
 každopádně díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim mam taky problem s 5 tymi dvermi, daval jsem auto na cisteni interieru, otevirani fungovalo zcela normalne bez jakychkoliv problemu,  ted na druhy den, jsem zkousel kufr a pri otevreni pouze odskoci a nahoru nejede, ani tlacitkem na klici ani vedle radicky, a kdyz vytahnu nahoru rucne tak zavrit jde v poradku, nevite cim by to mohlo byt? Dekuji Rajzl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víme, je to rozbitý.....

co takhle kouknout na pojistky, výpis z diagnostiky.....
jde ti elektrika do kufru (svítí v kufru světýlka)? -  třeba "jen" zoxidovaný konektor zámku nebo odešel servomotor.

Já měl úplně to samý jako ty, nefungoval ani dálkáč ani tlačítko, ani madlo u SPZ.....

Jak vypadá tlačítko (konektor) na kufru? Třeba se vykoupal ve vodě..

Četl jsi vůbec příspěvky výše?

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj,

 

nechci zakladat zbytecne nove tema...otevirani 5. dveri funguje, zavirani taky, ale ve dvou pripadech nejdou zavrit 5. dvere tlacitkem. Zkusim obe situace popsat nize:

 

1) kdyz je klic v zapalovani (motor vypnuty) a nekdo otevre kufr tak, ze klepne rukou do otvirani na 5. dverich. Musim vytahnout klic ze zapalovani a na klici zmacknou otevreni auta nebo kufru a pak jde zavrit tlacitkem

2)zamcene auto, klicem automaticky otevru kufr, ale tlacitkem zavrit nejde. musim otevrit klicem cele auto nebo zase jeste jednou zmacknout na klicich na otevreni kufru. Pak jde zavrit kufr tlacitkem

 

Je to jen spatne nastaveni nebo ...? Mam auto jen par dni, tak diky za vsechny komenty...( Superb II 2.0 125 kw DSG)

 

Diky

D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mám stejný problém. Občas se otevře, občas ne.

 

Vypozoroval jsem, že pokud se neotevře (jen odskočí) nesvítí mi světlo v kufru, ani když ho potom ručně otevřu. Všechny konektory jsem prošel a jsou OK, bez známky oxidace. Co mi zbývá dál? Zámek,kabely?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 9 měsíců později...

Ahojte,

 

dnes mi prestalo fungovať zatvorenie kufra. Otvoriť ide bez problémov, ale keď dám zatvoriť tak 3xpipne pohne sa dole o cca centimeter možno viac... a koniec. Skúšal som vymazať hornú polohu ale bez úspechu. Baterku som neodpajal. Vada ktorú mi aj po opakovanom vymazani napíše je táto :

 

Trunk

Part #: 7N0959107E

Coding: 083301C002 (hex)

Component: HDSG-Modul 

Fault codes:

00031 Tracers Defrost at the rear left (E299)

 

Napadá niekoho čo by to mohlo byť? 

Iba nahlas zauvažujem - ak by bola chybná vzpery nepôjde ani otvoriť... Mam pravdu? 

 

EDIT:

28.12. je opäť všetko funkčné. 

 

Viete napísal som sem lebo som potreboval poradiť. Nenašiel sa nikto. Nevadí... Snáď nabudúce... 

Pred týmto autom som mal VW. Chvalabohu som s ním nemal takmer žiadne problémy, ale... keď som potreboval poradiť a vytvoril tému, kolegovia z fóra mi mnohokrát odpovedali takmer obratom. Raz sa mi stalo, že sa mi nikto neozval cca 24 hodin a...  ...napísal mi moderátor, aby som skúsil osloviť konkrétneho klubaka, že on mi pomôže. A pomohol.

Tu ani na tretí deň nič. Minule tu nový člen vytvoril tému, že hľadá servis, kde by mu vedeli kvalitne pozrieť jeho 3.6 tku Moderátor mu tému zamkol, že má hľadať lebo tém so servisom tu určite je zopár. Človek by čakal, že mu presunie tému do správneho príspevku alebo ho navedie.... Nie! Iba Lock.

A už len jedna vec trocha od témy auto... Mimo iného robím SW úpravy mobilných telefónov s Androidom. A viete ktoré sa robia najťažšie? Tie ktoré nemajú žiadnu užívateľskú podporu.

Asi je čas zamyslieť sa - mám zlú značku auta alebo som v nesprávnom fóre... 

Editováno: , autor: peterge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 26. 12. 2018 na 19:40, peterge napsal:

Ahojte,

 

dnes mi prestalo fungovať zatvorenie kufra. Otvoriť ide bez problémov, ale keď dám zatvoriť tak 3xpipne pohne sa dole o cca centimeter možno viac... a koniec. Skúšal som vymazať hornú polohu ale bez úspechu. Baterku som neodpajal. Vada ktorú mi aj po opakovanom vymazani napíše je táto :

 

Trunk

Part #: 7N0959107E

Coding: 083301C002 (hex)

Component: HDSG-Modul 

Fault codes:

00031 Tracers Defrost at the rear left (E299)

 

Napadá niekoho čo by to mohlo byť? 

Iba nahlas zauvažujem - ak by bola chybná vzpery nepôjde ani otvoriť... Mam pravdu? 

 

EDIT:

28.12. je opäť všetko funkčné. 

 

 

Ahoj peterge, 

 

Mam asi od novembra 2018 rovnaky problem na mojom Superb II combi 2014. Kufor otvorit ide bez akychkolvek problemov, avsak pri zatvarani len 3 krat pipne, pohne sa smerom dole o nejaky cm a koniec. Tiez si myslim, ze keby boli vzpery KO, tak to kufor neotvori, predsa pri otvarani potrebuju vacsiu silu aby zodvihli kufor.

 

Vies mi prosim pomoct, ako si si s tym poradil, kedze ti to uz funguje? Na Skoda UK fore som cital, ze by mohlo pomoct nastriekat cistic na kontakty do vzpery, ci to nevyplavy nejake necistoty, kvoli ktorym to moze blbnut gvraj zaneseny snimac), ale zatial som si na to netrufol, kedze nechcem tie vzpery odpalit uplne.

 

Za kazdu radu budem rad.

 

Vopred dakujem

 

Riso

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Riso, 

uz to zasa nie je funkčné ani u mňa.

Bol som za veľmi dobrým kamošom z VW fóra, ktorý mi už veľa krát pomohol, a ktorému dôverujem - pozeral na to.  Urobil komplet diagnostiku. Podľa nej sú vadné motory. Popozeral káble, ale prístup je značne obmedzený. Dá sa dať dole harmonika - guma a pozrieť či nie sú prelomené. Nie sú. Vylúčil chybu konektora v zámku. 

Motory treba demontovať. Vada údajne môže byť v konektore ktorý je na konci motora. To je miesto, kde môže byť vlhkosť, ktorá spôsobuje nefunkčnosť. Problém je, že aj keby to bola ona nezistíme to voľným okom. No a potom samotný motor sa dá rozobrať, pozrieť a pre jeho rozchodenie následne prepólovať, aby sa prišlo na to či je skutočne vadný.

Je tu ale jeden pre mňa veľký problém. Motory treba demontovať a na ich demontáž odstrojiť takmer celé zadné vnútorné obloženie kufra. Okrem času (ja to sám nedokážem), ktorý tomu treba venovať treba potom diagnostikovať či je vadný motor. Ak áno ideálne by bolo mať pripravené nové resp. použité na výmenu. Ale na čo kupovať motory, keď nevieme či sú zlé.... Neviem čo robiť...

Počkám asi do teplého počasia...

alebo kúpim plynové vzpery a ak budú motory zlé dám na ten čas obyčajné tlmiče. Hlavne by som sa chcel vyhnúť zbytočnej kúpe motora resp. motorov. Neviem... 

Editováno: , autor: peterge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby jsi demontoval elektrickou vzpěru se nedemontuje celé obložení kufru jak tady píšeš. Pouze demontuješ obložení C sloupku a je to. Potom odpojiíš dva konektory a to je celé, dobře to vím sám jsem to dělal práce na 3 minuty.

Původní vzpěra mě přestala fungovat z tohoto důvodu že byla netěsná  a uvnitř už vše uhnilé motor,deska,konektory.

Smiřte se s tím že je budete muset vyměnit a neřešit blbosti jako já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@peterge, neviem ci ovladas aspon trochu anglictinu, kazdopadne na googli najdes niekolko vysledkov na tvoj problem (anglicke forum briskoda), kde pisali presne to, co si sa dozvedel od tvojho znameho => do motorov vnikne spina a bordel a postupne sa pokazia. Netreba to tu hejtovat. Niekedy proste treba na odpoved pockat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Měl jsem problem s otevřením a zavřením kufru.Zjistil jsem nefunkční ostřikovač zadního okna.Praskla hadička a vykoupala řídicí jednotku.Po výměně řídicí jednotky to házelo chybu obou zpěr.Tak se jednotka vrátila původní a namontovaly plyno kapalinové vzpěry.Teď otvírám a zavírám víko ručně.Jde to rychleji a ve špatným počasí určitě lepší.Než se otevřel a zavřel kufr tak byl plný sněhu?. Teď pohoda a cena opravy cca 3 tis. Do budoucna klid od nefukčních eletrických vzpěr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ja som uz opravil...vadne suciastky v RJ kufra...ale na vine boli prave ulomene kabliky v motoroch....na Superbe 2 nestastne riesena prechodka...aj ja na 5rocnom par kablikov KO...natrhnuta izolacia...Superb 3 uz dobre  poriesene....ohyb kablov minimalny...

 

Editováno: , autor: romancek888
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...