Jump to content
Nexus

Klapka sání 2.0 TDI PD

Recommended Posts

Tak mě už taky odešla klapka, minulou zimu začala blbnout jen když auto bylo studený,  teď už i při teplém motoru, zavírala ale nedovřela, po výměně se motor vypne OK, předtím jak když se oklepe bernardýn.

Zdravím,

budu kupovat klapu, stará zlobí při vypínání motoru a přemýšlím kterou. Měli byste tipy na jednotlivé, které pošlu? Která značka stojí určitě za to kterou rozhodně ne?

Vemo

Febi

Pierburg

Maxgear

Vika

Vím že Pierburg je prvovýroba, ale co třeba zrovna Vemo nebo Febi? Myslím že by nemusely být vyloženě špatné ale radši si nechám poradit :)

Moc děkuji za rady

EDIT :

-------------------------------------

tak 3.8.2018 jsem koupil klapku od firmy FEBI Bilstein a nechal ji vyměnit. Aktuálně tam byla od výrobce Pierburg předpokládám od novoty(v servisce není záznam o jejím měnění). Je to paráda jak auto neslyšně zhasíná :D . Kdyby začla zlobit nebo až najedu dost KM dám vědět jak je na tom :) 

EDIT2:

-------------------------------------

5.9.2018 - do dnešního dne od výměny ujeto cca 8tis. Klapka zatím bez problému.

Edited by palix91

Ahoj, chci se zeptat k čemu tam ta klapka je? Slouží jen pro klidnější zhasnutí motoru (když vypnu motor tak se jakoby zatřese)? Klapka mi elektricky funguje, ale mechanicky ne, vylámaný zuby na plastových kolečkách uvnitř, žádná kontrolka nesvítí a auto jede tak jak má, STK jsem taky prošel bez problému, ale spíš mě zajímá její význam v autě

Rozsvítila se kontrolka motoru a ta spirála na diagnostice to píše chybu P3138 klapku jsem měl venku je bez vůle a chodí bez odporu máte někdo nějakou radu jak dále? 

V 12. 9. 2008 na 17:58, mardzo napsal:

V 26. 11. 2008 na 17:13, jirkaK napsal: