Přejít na obsah

Jaká kola na zimu? Rozměry, plechová nebo ALU?


nuff

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Když je řidič lopata, tak mu nepomůžou ani úzké gumy s hřeby.

 

Nikde netvrdím, že na zimu se musí dávat 17tky, jen aby to dobře vypadlo. Jen tvrdím, že 16" kola jsou pro auto velikosti OIII optimálním minimem jak po funkční, tak designové stránce. Ale každý ať si dává na své auto co uzná za vhodné.

 

Mimoto, kdo jede na hory, má si s sebou vzít zimní výbavu.  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Kluci, budu kupovat  O3 1.6 tdi 66kw a jelikož počítám s dodání auta v zimním období, tak musím rovnou koupit i zimní kola.  Chtěl bych alu a na netu se dají koupit nový obutý origo alu kola 15 na O2 za slušnou cenu. Budou z O2 na O3 pasovat? Ptal jsem se na to i dealera a ten mi tvrdil, že nikoliv a musím si koupit disky na O3. Ale pokud je rozměr stejný, tak by to pasovat mělo nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK' teorie je jedna věc, praxe druha....

Možné se mylim, je to o diskuzi...

STK ? Aby poznali ET museli by kolo demontovat...

PČR ? to samé s tím rozdílem ze na silnici není k dispozici VTP

Pojišťovny? neřeší to... leda ze by příčina byla technicky stav a vozidlo šlo na expertizu...

Soudní znalci? To souvisí s výše.... saně ze to došlo az sem je mizivá....

Jine me nsnapada... a tím spis když to bude orig disk Škoda se znakem, ani jeden výše to řešit nebude....

Jestli se mylim, příjmů argumentaci....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ti, kteří přišli pri nehode o castecne/plne plnění pojistovny, ti to vysvetli. Jsou i zde na foru, treba se i v tomto vlakne ozvou.

 

Takove riziko mi za tech par usetrenych stovek oproti tomu skutecne povolenemu rozmeru/disku fakt nestoji. A ze je to riziko vetsi prave v zime je nasnade.

 

Nejak tomu nerozumim - sice majitele novych aut, jedno zda OIII, Rapid nebo cokoliv jineho, investuji x-set tisic do auta, ale homologovany a tim z tohoto pohledu bezrizikovy disk drazsi o nekolik malo stovek Kč, je jim prilis drahy...

 

No, at kazdy dela dle sveho uvazeni, mne osobne to prijde nepochopitelne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravec, tak na tohle bych taky rad slysel odpoved. Jak treba na STK poznaj, ze mas kola s nizsim ET o 10cisel aniz by sundavali kolo? Jen ze by jim to prislo podezrely tak sundaj kolo, nebo na to jsou spesl meraky?

Ale abych nebyl OT - jsou na zimu vhodny 17" kola? Premyslim, ze bych si Terony nechal na zimu, nebo prodat a koupit 16"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ti, kteří přišli pri nehode o castecne/plne plnění pojistovny, ti to vysvetli. Jsou i zde na foru, treba se i v tomto vlakne ozvou.

 

Takove riziko mi za tech par usetrenych stovek oproti tomu skutecne povolenemu rozmeru/disku fakt nestoji. A ze je to riziko vetsi prave v zime je nasnade.

 

Nejak tomu nerozumim - sice majitele novych aut, jedno zda OIII, Rapid nebo cokoliv jineho, investuji x-set tisic do auta, ale homologovany a tim z tohoto pohledu bezrizikovy disk drazsi o nekolik malo stovek Kč, je jim prilis drahy...

 

No, at kazdy dela dle sveho uvazeni, mne osobne to prijde nepochopitelne.

 

opravdu by mě zajímalo kdo kdy byl krácen na pojistném plnění vlivem jiného ET na discích, pohybuji se v pojišťovnictví od roku 2004 a mám i co do činění s likvidací pojistných událostí z POV i HAV.... ale rád vyslechnu pravdivý příběh.... nikoli jedna paní povídala...

 

ale tady nešlo o: "investuji x-set tisic do auta, ale homologovany a tim z tohoto pohledu bezrizikovy disk drazsi o nekolik malo stovek Kč" - tady šlo o dotaz na to že na O III nejsou ofic. 15 " elektrony!  (6J x 15 ET 43) - pokud tedy výše dobře čtu... (Luman 30. srpna 2013 20:55) 

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než na průměr disku bych se raději ptal na šířku pneu podle alternativ v TP.

 

přesně tak je to o šířce pneu! není to o průměru disku, neb obvod kola je stále stejný a je jedno zda máš 15, 16 nebo 17" disk

 

dle mého TP na 17" jen a pouze 225/45 R17 (7J disk) - na to bych v zimě nevlezl... a na disk 6J 205/50 - no nevim...

 

krása auta je jedna věc a jízdní vlastnosti na sněhu věc druhá....

 

samo sebou bude někdo argumentovat, že převážná část zimy jsou mokré vysolené silnice, ale....

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...