Přejít na obsah

Jaká kola na zimu? Rozměry, plechová nebo ALU?


nuff

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Taky mám na zimu Crystaly, ale na před FL, tam jsou utopené ještě vic, ale neřeším na zimu to není na škodu, alespoň ten zimní humus nepůjde tolik na auto. Kola jsem si už nahodil na auto, byl jsem zvědavý jak to bude vypadat. Z boku OK, ale při pohledu na auto zezadu to vypadá jak na kolech z dětského kočárku, komicky. Pneu conti tiché a komfortní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Co tyhle kola (původně na Rapida) na zimu, na Octavii? Rozteč je předpokládám stejná. ET je stejné 46 (mám tam na léto Minorisy). Jen by byla větší šířka 7,0J vs 6,5J, půl palce by snad nevadilo né. Gumy bych tam dal předepsané v TP 205/55.

Kolo z lehké slitiny-Dione 7,0J x 16" | ŠKODA E-shop

 

Editováno: , autor: L@dis1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci kouknete mi někdo prosím do TP, jakej tam máte rozměr pro 16´´ kola?  Ideálně pro 2.0 TDI. Auto bych měl mít tento nebo příští týden, avšak na 17´´ letňácích a tak řeším zimní.

Mám ve firmě jednu sadu škodováckých 16´´ ALU kol, kde by stačilo jen koupit nový zimní pneu, ale jsou to 205/55 - 7J x 16H2 ET45. Myslím si, že to jsou kola z bývalýho Superba co měl náš obchoďák, ale jistej si nejsem. Pokud bych měl to štěstí a byly to kola na oktávku, ušetřil bych si cca 12tis.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 hours ago, Tattoomaen said:

Kluci kouknete mi někdo prosím do TP, jakej tam máte rozměr pro 16´´ kola?  Ideálně pro 2.0 TDI. Auto bych měl mít tento nebo příští týden, avšak na 17´´ letňácích a tak řeším zimní.

 

Škodovka má tyhle informace přehledně na webu:

http://www.skoda-auto.cz/other/alternativni-pneumatiky

 

Pro 2.0TDI je důležité, zda jde o 110kW nebo o 135kW verzi, protože na tu výkonější kola R16 vůbec nejdou.

U zimních kol, v případě že se počítá se sněhovými řetězy, jsou povolena pouze kola s disky 6Jx16 nebo 6Jx17 (viz manuál). Širší disky povolené nejsou, i když někteří zdejší diskutující s tím údajně bez problémů jezdí.

http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/kola-z-lehke-slitiny/kolo-z-lehke-slitiny-star-6-0j-×-16-5e0071494a-8z8x/0/1/24/43/1001

http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/kola-z-lehke-slitiny/kolo-z-lehke-slitiny-hawk-7-0j-×-17-5e0071496a-8z8x/0/1/24/43/1001

Mělo by to jít objednat i jako celé kolo včetně kvalitních pneu Continental TS850/TS860

Editováno: , autor: j57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...