Přejít na obsah

Jaká kola na zimu? Rozměry, plechová nebo ALU?


nuff

Doporučené příspěvky

Zimni 18" Turini a pneu Michelin

vyzera to perfektneeeee!!!!

ja som sa na zimu uskromil a kupil som 17ky Twistery (urcene na Superba).

zaujimave ale bolo, ze ked som sa zhanal po 17kach so sirkou 7,5J tak som absolutne ziadne originalne disky s ET51 (ako predpisuje technicak) nenasiel. jedine originaly su zrejme disky Dorado, ktore tvoria zaklad u RS. ale tie zas neboli v katalogu originalneho prislusenstva na predaj (aj ked predpokladam, ze by sa kupit dali, ale nezistoval som). tak ci tak sa mi vsak ich dizajn vobec nepaci.

som teda zvedavy ako budu vyzerat tie Twistery, maju ET 49, takze rozdiel je len 2 mm na koleso co je podla mna zanedbatelne

post-88163-0-19505200-1415902625_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

asi tak :)

ale  vzhladom  na to, ze je celkovo nejazdim vela (rocne do 15 tis. km) tak som volil taketo lacnejsie pneu.

sice zima este nezacala takze s pneu rozsiahlejsie skusenosti nemam  ale co mozem o pneu po cca 200 km napisat, ze nehucia, pri beznej jazde teda oproti letnym pneu nepocitujem vyzarne rozdiely. Okrem toho maju pneu celkom vyraznu bocnu ochranu disku proti poskodeniu, co je super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak dlouho jsem na to večer myslel, až jsem zapomněl, tak aspoň jedno foto z videa z YouTube.

 

Vždycky je lepší mít kola, která máš v TP, vyhneš se tak případným potížím. Při běžném provozu jsem se nesetkal s tím, že by to někdo řešil, to se myslím spíš děje při nehodách, apod.

Se 17" koly auto kostitřas nebude, jezdím v létě na 18" a ještě v RS a není to vůbec problém.

post-237-0-83207200-1427193166_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...

Dobrý den,

 

prosím vás o radu, mám zimní pneu 205 55 16 na discích 6Jx16 et 48 a objednal jsem si na ně originální poklice Škoda, konkrétně poklice Tekton. Po nasazení na kolo poklice špatně sedí a jakmile za ni trochu vezmu vyskočí. Po bližším prozkoumání koukám že Tektony jsou na disky 6.5J a ne 6J. Má tento rozměr na poklici vliv?

Máte někdo zkušenost?

 

Děkuji

 

 

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj,

mám Octavii III Combi FL s 18" koly z výroby. A nyní se poohlížím po zimních kolech a pneumatikách.

Mám několik dotazů:

  1. Je lepší dát zimní pneumatiky na kola 18" nebo jít o palec dolů na 17"?
  2. Musím bezpodmínečně zvolit kola označená ve Škoda katalogu jako zimní?
  3. Mohu zvolit širší pneumatiky, pokud jezdím převážně v nížinách?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Co takové Crystal 6.0J × 17" ET48. Lze použít i se sněhovými řetězy a škodovka to dodává také jako komplet s pneumatikami Continental TS 850 P, což patří mezi to nejlepší, co lze na zimu koupit.

 

http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/zimni-sady-kol/kompletni-zimni-kolo-17“-crystal-pro-octavia-iii-cbx205507vc85px/0/1/24/43/1001

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Problém je, že schválený rozměr pneu pro použití se sněhovými řetězy je 6J velikosti 15 až 17.

 

Na kola, která vypadají skvěle typu DENOM 7Jx17, zase řetězy nepatří (i když s tím někteří normálně jezdí). Docela by mě zajímalo, jak to řešíte...

 

...Na druhou stranu, tady to na těch kolech minimálně vypadá úplně v pohodě.

Editováno: , autor: j57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 9. 2017 na 9:57, j57 napsal:

Problém je, že schválený rozměr pneu pro použití se sněhovými řetězy je 6J velikosti 15 až 17.

 

Na kola, která vypadají skvěle typu DENOM 7Jx17, zase řetězy nepatří (i když s tím někteří normálně jezdí). Docela by mě zajímalo, jak to řešíte...

 

...Na druhou stranu, tady to na těch kolech minimálně vypadá úplně v pohodě.

Proč prosím nepatří řetězy na širší kola třeba jako zde uvedená DENOM? Jde o málo místa v podběhu? Předem díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...