Přejít na obsah

Jaká kola na zimu? Rozměry, plechová nebo ALU?


nuff

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
V 22. 8. 2018 na 20:54, Aleš_BX napsal:

pokud koupíš ty Dezenty, pak uvidíš sám, jaká kopa závží je potřeba na vyvážení kola... Škodovka si výrobu hodně hlídá, nehledě na to, že většina orig. kol jsou v Česku vyrobené RONALy

Ahoj, vzpomněl jsem si opravdu pozdě, ale i na originál kolech jsem měl cca 6 kusů závaží. Nejsem si jistý kolik by jich bylo na mnou původně uvažovaných kolech. Každopádně s originálními disky spokojenost ... obul jsem CONTINENTAL 205/55 R16 TS860 91H FR a velká spokojenost, poradil jsem si i na horách :-). Děkuji moc za radu a trpělivost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 10. 6. 2019 na 8:10, tromblion napsal:

Nevíte někdo prosím, zda mohu legálně použít na zimu ráfky 7Jx17 ET49 s pneu M+S 225/45/91H? Viz foto z velkého TP.

 

Jde mi o to označení M+S, když tato zkratka není ve velkém TP uvedená (a u ostatních rozměrů ano). Díky 

IMG_3107.jpg

 

Tak mi přišla "ofiko" zpráva ze Škodovky s tím, že konkrétně v mém případě uvedená kola použít nemohu. M+S značí, že lze kolo používat celoročně. To u výše uvedeného rozměru nemám, takže asi smůla... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, to co ti napsali je podle mne nesmysl. Možná to řeší kvůli rychlostnímu indexu ( v TP máš totiž W).

V tom rozměru, který chceš nelze použít sněhové řetězy - to je asi jediné omezení.

Já to mám taky tak.

 

Editováno: , autor: stanmar
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, tromblion napsal:

 

Tak mi přišla "ofiko" zpráva ze Škodovky s tím, že konkrétně v mém případě uvedená kola použít nemohu. M+S značí, že lze kolo používat celoročně. To u výše uvedeného rozměru nemám, takže asi smůla... 

Nějak se v tom přestávám orientovat - co tam tedy chceš mít za pneu? Ne zimní pneu podle klasifikace, co psal Aleš_BX, ale nějaké celoroční?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem tam dát 225/45/R17 91H 7Jx17 ET49 M+S (zimní). O tom, že může být nižší rychlostní  index u zimních pneumatik vím. Aktuálně mám letní v tomto rozměru a u těch je mi jasný, že jsou dle TP v pořádku. Prostě oficiálně dle vyjádření z infolinky Škodovky tam zimáky (označené M+S) pro můj vůz v uvedeném rozměru dát nemůžu. :kol-32:

Editováno: , autor: tromblion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, jak jsem už psal, mám přesně v tomto rozměru zimní pneu a nevidím v tom žádný problém. A není to první auto a rozměr pneu, který takto mám. Pokud si stále nejsi jist, stav se na STK a zeptej se tam, anebo napiš přímo na ministerstvo dopravy. Ze škodovky totiž chodí podezřele často dost blábolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

měl bych dotaz ohledně rezervy. Mám v autě lepící sadu a chci si pořídit plnohodnotné rezervní kolo. Mám možnost koupi 16” kola s ET 45 nebo 42 v TP mám na tento rozměr napsané ET 48 nebo 50. Moje otázka zní. Je tak zásadní rozměr ET, kdybych si pořídl s ET 45, či by to pasovalo? Nebo na rezervu je to jedno? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, misor1994 napsal:

Bude to pasovat.

Díky za odpověď. Mám ještě jednu otázku. Chci si koupit zimní kola, nejspíš nějáké originální alu kola. Na stránkách škoda-auto na eshopu jsem však nenašel stejný rozměr, který mám zapsán v TP (6Jx16 ET48,50). Našel jsem jen disky na 16” s ET 46. Byl by problém ty 2mm? Myslím, aby to nedělalo neplechu nebo s tim nekdo neměl problém. Čím menší ET tím víc je kolo vysunuté z blatníku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Kluci, uplně nevím kam přesně zařadit, tohle téma mi přijde nejpříhodnější, pokud ne tak prosím o přesunutí. 

Takže k věci, mám vybraný kola na zimu. Disky jsem rozhodl, a vzhledem k tomu, že v podobné relaci jsem nenašel žádné které by se mi líbily, tak bych strašně nerad měnil. Navíc to vypadá, že budu mít slušnou cenu cca kolem 30% dolů oproti eshopům, což je paráda. 

Takže chtěl bych tyto disky:

disky.thumb.png.5173fcec309ed40e2f4fd854a2a634f8.png

Zde je screen které pneumatiky jsou OK. podle výrobce disků:

1001658231_rozmrypneu.thumb.PNG.0e1a1f7adb6fed6c41f1659b3504585c.PNG

No a konečně, zde je skutečný screen z techničáku, kde jsou povolený rozměry kol:

2089458871_VTPkola3RS.thumb.png.c0286aded5ccae502545ef14c7ed608b.png

 

Tak a o co mi vlastně jde? 

Potřebuju vybrat ideální rozměr disků a gum, které na auto obout a vzhledem k tomu, že není vyloučeno, že někdy v budoucnu pojedu do Rakouska na lyže, tak bych potřeboval aby byly použitelné řetězy. V návodu k obsluze vozidla je uvedeno, že řetězy by měly být pouze na discích šíře 6J. 

Jak z toho tedy ven ? Nechat zapsat další alternativní rozměr pneumatik ? Který ideálně na zimu bych chtěl co nejvyšší profil...

Nehledě na to, že na konfigurátoru řetězů konig jsem našel řetězy vhodné pro pneu 225/45 R17 bohužel se neuvádí šíře disku, ale pochybuju, že by se tato pneu dala obout na 6J disk.

166457189_etzy.thumb.PNG.a5002b8cf202a8b3ac99de8bffc985d2.PNG

Jak jsem zmínil výš, uvítám jakoukoliv radu, jak se dopracovat uspokojivého řešení, nevím jestli čarování respektive snižování ET má vliv na vhodost řetězů, vlastně ani nevím, kde je prostorová tíseň, jestli někde kolem tlumiče, misky pružiny, nebo blatník...

Jde mi o funkční a v rámci legislativy OK řešení, 

Díky za odpověď 

Petr

 

 

Editováno: , autor: headerTDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím. Mám origo letní gumy OIII 225/45/17 a budu přezouvat, druhou sadu pneumatik nemám. Zvolím stejný rozměr zimních tedy 225/45/17. Můj dotaz je jaktože jsou tyto nízkoprofilové levnější než vysokoprofilové 50 či 55? Je to tím, že je více materiálu? :)

Dále se chci zeptat, nikde jsem nesehnal sněhové řetezy na rozměr 225/45/17. Koukám se špatně nebo škodovka prodává gumy s rozměre na který nejdou sněhové řetězy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, The_DoctoR napsal:

Zdravím. Mám origo letní gumy OIII 225/45/17 a budu přezouvat, druhou sadu pneumatik nemám. Zvolím stejný rozměr zimních tedy 225/45/17.

Já měl taky letní OIII 225/45/17, ale zimní jsem pořídil 205/55/16 - jednak je mám uvedeny jako nejmenší rozměr v TP a jednak mi bylo doporučeno používat zimní vysokoprofilové, že prý lépe sedí na sněhu a klouzačce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, The_DoctoR napsal:

Zdravím. Mám origo letní gumy OIII 225/45/17 a budu přezouvat, druhou sadu pneumatik nemám. Zvolím stejný rozměr zimních tedy 225/45/17. Můj dotaz je jaktože jsou tyto nízkoprofilové levnější než vysokoprofilové 50 či 55? Je to tím, že je více materiálu? :)

Dále se chci zeptat, nikde jsem nesehnal sněhové řetezy na rozměr 225/45/17. Koukám se špatně nebo škodovka prodává gumy s rozměre na který nejdou sněhové řetězy?

 

Pneumatiky 225/45 R17 jsou určitě dražší než 205/55 R16. Sněhové řetězy na pneumatiku 225/45 R17 (šířka disku 7J) nejsou u Octavie povoleny. Vždy je třeba kouknout do TP a manuálu. Pro použití sněhových řetězů je nutné koupit kola s šířkou disku 6J (škodovka má v nabídce disky R17 a R16) a pneumatikami 205/50 R17 nebo 205/55 R16.

Editováno: , autor: j57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím chlapi,

 

dneska jsem přezouval Octavii a zaujalo mě, že sundali kolo, náboj očistili a stříkli nějakým stříbrným sprejem.

Nevíte někdo co je to za sprej? Budu ještě doma měnit kola na dalších autech, tak by mě to zajímalo.

 

Není to normální zinkový sprej? V servise říkala NOLUBOR, což mě trochu zarazilo, protože na stránce výrobce je to uváděno jako mazací produkt.

Plocha náboje by se neměla mazat ne?

 

Máte s tím nějaké zkušenosti?

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj! 

 

Potreboval bych poradit.procetl jsem nekolik szran zde ale stale z toho nejsem moudry. 

 

Mam Octavii RS rok vyroby 2018 (4oci) 2TDI 135kw. Na leto tam mam original disky Gemini (viz odkaz) . Ale na zimu bych rad nejake mensi kola.. Pujdou mi tam 16ky? Pokud ano, jake parametry by mel mit disk (sel bych asi do varianty plechacu, estetiku neresim) aby mi i tam pasoval? a v TP mam tohle: "7.5Jx19 ET51; 225/35/R19 88Y" a z toho moc moudrej nejsem.. 19ky tam rozhodne na zimu nechci :)

 

spis mi jde o to, jake ET by mel mit plechovy dist a jaky minimalni prumer....

 

Dekuji za rady! 

Editováno: , autor: antiS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...