Přejít na obsah

Jaká kola na zimu? Rozměry, plechová nebo ALU?


nuff

Doporučené příspěvky

Nebavím se teď o tom, jestli to je nebo není legislativně ok - není... není to zapsané v TP, ale o tom, jestli s tím má někdo reálnou zkušenost a jezdí s tím a jestli se to tam vleze aniž by to něčemu vadilo.

Dost lidí s RS nechce jezdit celou zimu na gumách 205/50, ale zároveň když jednou za 5 let jedou do Rakous, tak potřebují řetězy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věř mi, že legislativu jsem neřešil ani já, dokonce mi nevadí 205/50 protože bydlím v podhůří a na sněhu je užší guma lepší ale co mi vadilo je nulový výběr disků 6jx17. Nakonec jsem jel 350km pro jediný který se mi líbí. Mám jistotu a klid. Ale zpátky k tématu, hledal jsem několik dní tu samou informaci co ty, a výsledek? Někdo to musí vyzkoušet, já nedám bůra za řetězy abych testoval jestli to půjde. Jestli to zkusíš ty, bude ti pár lidí vděčných, protože to nikdo, kdo by se o to pokusil zatím neřekl.
Jinak v jednom velkém pneuservisu mi technik řekl, na tohle už sereme. Takhle jsme jednou udělali škodu přes 100k na Audi, jenom proto, že jsme tam dali řetězy podle katalogu Thule. Bohužel v katalogu nebylo napsáno, že v kombinaci se vzduchovým podvozkem není možné použít. Moc jsem ti nepomohl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Potreboval by som radu, názor resp. skúsenosť. Mám disky originál Škoda FLASH rozmer by to mal byť 6jx17. Aktuálne sú tam pneu 205/50. Musím tam vymeniť pneu a chcel by som tam dať širšie 225/45.  Bude to reálne na ten disk obuť také širšie pneu ? Videl som to na pár Yeti. 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@marfan Prioritou bola renovacia,boli uz dost okusane.Medzitym ma napadlo,co sa tak niecim odlisit byt jedinecny a myslim,ze sa ta mosadz podarila a k laku auta bude uzasne ladit.Uz len obut Pirellky a zimna sezona moze zacat 😀

Edit  : Pirelli obute

Edit2: Vcera prezute...edicia G bronz zima 2020

b1.PNG

b2.PNG

Pirelli.PNG

waldo.PNG

Screenshot_2020-10-17-18-46-47-1.png

20201101_112538-01.jpeg

Editováno: , autor: ritch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravím, zůstali mi z O1 alu disky 15"

Zvažuji, zda je nechat na zimu na O3. 

Bude to sedět, nebo je to nesmysl. 

Díky 

Edit:já bych to neřešil, ale zjistil jsem, že na disky Lepus co jsou na GL nejdou nasadit řetězy... A to je blbý... 

Editováno: , autor: koldas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já koupil auto teď v únoru. Alu co na něm byli jsem obul na nové zimní Barum Polaris 5 205/55/16 a letní 4 roky staré Savy prodal.

 

Jezdit v zimě na plecháčích a mít půl roku ošklivé auto bych nesnesl.

 

Na léto jsem koupil na bazos elektrony také 16 tky Minoris, protože 17 tky 225/45/17 v techničáku výbava Ambiete plus nemá -(((

 

Jinak alu sad na bazos je docela dost, začínají být už i letní sady.

Photo_2019933279_2.jpg

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...