Přejít na obsah

Jaká kola na zimu? Rozměry, plechová nebo ALU?


nuff

Doporučené příspěvky

@PropeThy

Rýchlostný index môžeš dať o 1 nižšie za predpokladu, že na viditeľné miesto v kabíne nalepíš nálepku s obmedzením max. rýchlosti, prípadne nastavíš výstrahu v PP...

Záťažový index nesmieš podliezť...

 

Edit: nevšimol som si odpovede na ďalšej stránke... Je to tak ako píše  @stanmar nadomnou...

Editováno: , autor: stafa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdar,

má někdo z Vás alu s rozměrem 6,5x16, ET50 na Octavii 3? Jak to vypadá? Chci je dát na zimáky. Neřeším teď, že to není zapsané v TP, jen mě zajímá, jak to vypadá a zda s tím nemůže být nějaký problém.

Díky.

Editováno: , autor: Folda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
V 30. 1. 2022 na 17:49, stanmar napsal:

U všech rozměrů které jsou označeny M+S lze při jejich použití instalovat sněhové řetězy. U těch, které jsou bez tohoto označení nikoliv.

Nejsem si úplně jistý, ale rozměry kde je M+S lze použít i pro letní, nebo univerzální pneumatiky.

Zřejmě je to takto zapisováno, aby bylo naprosto jasné kde lze použít sněhové řetězy.

A rychlostní index u zmiňovaného rozměru 225/45 R17 mám oproti TP o řád nižší ( tedy V) .

 

Pánové, je to přesně naopak. Povolené rozměry pneumatik jsou uvedené v TP, přičemž pro zimní pneumatiky můžete využít kterýkoliv z nich. Rozměry označené M+S jsou pak určeny výhradně pro zimní pneumatiky! Označení M+S pak nemá nic společného se sněhovými řetězy. Rozměry je s nimi kompatibilní zjistíte v manuálu v sekci "sněhové řetězy", kde jsou všechny uvedené v tabulce. Pro O3 platí, že řetězy lze osadit pouze na disky šířky 6J. Většina originálních 16" disků včetně uvedených výše v diskuzi má ovšem šířku 6.5J a s řetězy dle specifikace kompatibilní nejsou!

 

Editováno: , autor: j57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@j57

Tak konečně mi to někdo vysvětlil 🙂
Nicméně se ještě musím zeptat, viz tabulka a poznámka v ní b)
Pro disk 6J 16" ET 48 mohu použít pouze řetězy s velikosti článků 12 mm.
Co když mám disk 6,5J 16" ET 46, tudíž směrem k podběhu širší o cca 6,5 mm, ale zase o 2 mm vysunutý ven, čili mezera k podběhu se zmenší jen o cca 4,5 mm, ale já použiji řetězy s velikosti článku 7 mm, tj. 5 mm k dobru. Čili suma sumárum jsem s řetězem o 0,5 mm dál od podběhu. Počítám správně?

řetězy.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výpočet je sice "správně'", ale řetěz nasazujete na pneumatiku a nikoliv ráfek. A prohnutí bočnice pneumatiky na discích rozdílné šířky nejspíše bude různé.

 

V praxi někteří uživatelé širší disky s řetězy vozí, takže ono to nějak funguje. Ale garanci, že se vám řetěz nenamotá do odpružení, vám pochopitelně nikdo nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...