Jump to content
nuff

Jaká kola na zimu? Rozměry, plechová nebo ALU?

Recommended Posts

Posted (edited)

Chtěl jsem tam dát 225/45/R17 91H 7Jx17 ET49 M+S (zimní). O tom, že může být nižší rychlostní  index u zimních pneumatik vím. Aktuálně mám letní v tomto rozměru a u těch je mi jasný, že jsou dle TP v pořádku. Prostě oficiálně dle vyjádření z infolinky Škodovky tam zimáky (označené M+S) pro můj vůz v uvedeném rozměru dát nemůžu. :kol-32:

Edited by tromblion

OK, jak jsem už psal, mám přesně v tomto rozměru zimní pneu a nevidím v tom žádný problém. A není to první auto a rozměr pneu, který takto mám. Pokud si stále nejsi jist, stav se na STK a zeptej se tam, anebo napiš přímo na ministerstvo dopravy. Ze škodovky totiž chodí podezřele často dost blábolů.

• Thanks 2

před 6 hodinami, stanmar napsal:

V tom rozměru, který chceš nelze použít sněhové řetězy - to je asi jediné omezení.

@tromblion tady ti to stanmar jasně napsal a pawouk de facto výše potvrdil.... 

Zdravím,

měl bych dotaz ohledně rezervy. Mám v autě lepící sadu a chci si pořídit plnohodnotné rezervní kolo. Mám možnost koupi 16” kola s ET 45 nebo 42 v TP mám na tento rozměr napsané ET 48 nebo 50. Moje otázka zní. Je tak zásadní rozměr ET, kdybych si pořídl s ET 45, či by to pasovalo? Nebo na rezervu je to jedno? Děkuji

před 7 hodinami, misor1994 napsal:

Bude to pasovat.

Díky za odpověď. Mám ještě jednu otázku. Chci si koupit zimní kola, nejspíš nějáké originální alu kola. Na stránkách škoda-auto na eshopu jsem však nenašel stejný rozměr, který mám zapsán v TP (6Jx16 ET48,50). Našel jsem jen disky na 16” s ET 46. Byl by problém ty 2mm? Myslím, aby to nedělalo neplechu nebo s tim nekdo neměl problém. Čím menší ET tím víc je kolo vysunuté z blatníku?

Ano, cim mensie je ET, tym viac je koleso vysunute. Tie 2mm by nemali byt problem. Predpokladam, ze rozmer s ET 48 mas zapisany s dodatkom M+S, ci sa mylim?