Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Pawouk

Doporučené příspěvky

Dunlop Winter Sport5 jsem jezdil na O1 a nemohl jsem si na ně stěžovat. Všude kde jsem se potřeboval dostat jsem se dostal bez nějaké námahy během každé zimy.

Po jejich dojetí jsem ale přesto pořídil Continental WinterContact TS860 a musím uznat že jsou přece jen ještě o kousek lepší. Tam kde si Dunlopy občas alespoň probliknuly na ESP (spíše zcela lehkým prokluzem ASR), tak Contíky jedou bez povšimnutí dál.

Kupoval jsem je po perfektních zkušenostech s letními Continental SportContact 5 225/45 R17 na O1 i jiných autech a se zimními WC TS850, které měl otec na O1 v době mých Dunlopů SP5 a protože jsem měl právě možnost v totožných podmínkách vyzkoušet na dvou octávkách dunlopy na mém a contíky na otcově autě, mohu opravdu říct že Contíky jsou o fous lepší. Proto je mám připraveny i na letošní zimu na O3.

 

Každopádně s Dunlop Winter Sport5  rozhodně chybu neuděláš. Jak jsem psal, ani ty nikde nezklamaly.

Editováno: , autor: ZbyšekSU
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na firemnych autach som 5 sezon (od jesene 2010 do jari 2016) pouzival zimne conti (3 sezony 16" na O2FL TS830P a 2 sezony 17" na O3RS TS850) a nevedel som si ich vynachvalit.

potom lizingovka zmenila pravidla a uz som conti zobrat nemohol, tak som siel do dunlop WS5 a boli pre mna milym prekvapenim. za mna ci conti, ci dunlop - oboje velka spokojnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, 

Taky už koukám po zimních pneu. 

Předchozí zimní pneu jsem měl Nokian WR4 a Hankook W442. Obě pneu opravdu smutně nečitelné chování a přilnavost na mokru a slabé na suchu. Průměrné na sněhu i ledu. Po opotřebení se všechny vlastnosti ještě zhorší. 

Teď při velké spokojenosti s letním Dunlopem přemýšlím že vyzkouším i zimní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Dunlopy určitě neuděláš chybu. Jak jsem sám uváděl, odjezdil jsem dvě sady zimních Dunlopů a u nás v podhůří Jeseníků vždy bez problémů všude kam jsem potřeboval.

Teď sice už dva roky jezdím Continentaly, ale to jen kvůli tomu, že je jezdím k obrovské spokojenosti i jako letní, přišly mi o nepatrný fous lepší než dunlopy a myslím že v době kdy jsem se rozhodoval byly snad dokonce i za lepší cenu, tak když už jsem bral komplet sadu pro otce, vzal jsem je i já a nelituji.

Dle mě jsou ale tyto dvě gumy téměř totožné co se týká svých kvalit a těžko hledat která z nich je v té či oné oblasti lepší.

 

EDIT: Nějaké Nokiany jsem měl jako zimní kdysi na firemním a ty už bych nechtěl teda ani vidět. Ale nevím co to bylo tehdy za model, je to už cca 15 let.

Editováno: , autor: ZbyšekSU
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupuji Dunlopy zimní i letní a maximální spokojenost. Měl jsem na zimu Contíky TS850 a dobrý, ale Dunlopymi přišly o chlup lepší a zase koupím Dunlopy. Jezdím na nich posledních zhruba 10let a za tu dobu jsem si vyzkoušel více jejich sérií a vždy jsem byl spokojenej. Většinou jsou o pár korun levnější jak Contíky, ale obě značky jsou dobrou volbou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

34 minutes ago, Tattoomaen said:

Já kupuji Dunlopy zimní i letní a maximální spokojenost. Měl jsem na zimu Contíky TS850 a dobrý, ale Dunlopymi přišly o chlup lepší a zase koupím Dunlopy. Jezdím na nich posledních zhruba 10let a za tu dobu jsem si vyzkoušel více jejich sérií a vždy jsem byl spokojenej. Většinou jsou o pár korun levnější jak Contíky, ale obě značky jsou dobrou volbou.

Asi to vyhrají Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 94 V XL. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Polarisy jezdí na autě žena a popravdě já mám strach do toho v zimě sednout. Ale ona si je libuje (protože jsou levné) a na to její šmrdlání kolem města jí to prý bohatě stačí. Ač mám obecně Barumku jako firmu rád, tak jejich pneu mi hold k srdci svými "kvalitami" nepřirostly a raději dám o pár korun více za pořádné gumy.

Každopádně jezdí na tom kupa lidí (samozřejmě ne na verzi 5, která je novinkou) a taky to jede. Akorát ti kdo zkusili i jinou ("prémiovou") gumu už se asi k Barumu moc nevracejí.

 

Ale věřím že i zde na fóru bude kupa lidí, kteří ti řeknou že jsou s barumkami spokojeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím, vie mi tu niekto zo skúsenosti povedať či sa dajú dať na 225/40 r18 pneu snežne reťaze ?? 

 

Zrovna pozerám po zimných pneu na Octaviu RS a aktuálne mám 18ky disky tak či zobrať 18ky alebo radšej 205/50 r17. 

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 9. 2018 na 12:24, ji6006 napsal:

Dnes jsem koupil Dunlop Winter Sport 5 vypadají dost dobře. Už se těším na první sníh. 

IMG_20180915_114341.jpg

IMG_20180915_114816.jpg

Já myslím, že budeš spokojený. Mám na současným autě letní i zimní Dunlopy a za mě super gumy, velký nájezd km, tichý , perfektně sedí za mokra a mají nízký valivý odpor.

Teď budu objednávat ty samí Dunlop Winter Sport 5 XL MSF pro novýho Karoqa, kterého ještě nemám ( snad za 14dní) ať jsem připravený na zimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...