Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Pawouk

Doporučené příspěvky

Na školením nám o tom pěkně popovídali a výsledek-Plyn o osobáku nesmysl.Rozepisovat celé školení nebudu,ale podstatné věci jsem už tady na fóru o tom někde psal.

Olej z kompresoru se do pneu nemá jak dostat.vlhkost ano,ale na to by měly mít pneuservisy odlučovače.My máme na výstupu z kompresoru a pak u každého stroje,který pneu fouká.Ale přiznávám,nejde vlhkosti 100% zabránit.

Byli  a jsou lidé,kteří chtějí foukat "dusíkem" i satré rezavé disky a diví se,že jim to za chvíli uteče.Největší problém je těsnost pneu u patek.Pokud je plech.nebo alu. disk rezavý/zoxidovaný tak žádný plyn nepomůže. 

  • Líbí se mi 3
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera pri dofukani pneu som natrafil na tuto neprijemnost.Conti TS 830 225/40 R18.Dalo by sa s tym este nieco robit,napr. vulkanizacia a prehodit na zadnu napravu alebo rovno zahodit?Kord nie je odhaleny,je tam tusim 10mm vrstva na ochranu disku.Dik za kazdu radu...kazdopadne,dnes s tym idem do pneuservisu.

IMG_20181111_111214.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 11. 2018 na 7:32, ritch napsal:

Vcera pri dofukani pneu som natrafil na tuto neprijemnost.Conti TS 830 225/40 R18.Dalo by sa s tym este nieco robit,napr. vulkanizacia a prehodit na zadnu napravu alebo rovno zahodit?Kord nie je odhaleny,je tam tusim 10mm vrstva na ochranu disku.Dik za kazdu radu...kazdopadne,dnes s tym idem do pneuservisu.

IMG_20181111_111214.jpg

nieco podobne som si spravil ked som uhol sanitke na obrubnik, bolo to vsak na konci sezony (aj ked guma bola nova), jazdil som s tym opatrne a dalsi sezonu som kupil nove. predsalen je to to co ta drzi na ceste a ci uz na zadnej slebo prednej naprave...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Barum jsou všeobecně hlučnější, navíc na našich silnicích v tomto rozměru se ani nedivím, že je auto hlučné... Já mám vždycky letní 17" hlučnější, než zimní 16" a to mám letní Pirelli nebo Michelin a zimní Dunlop nebo Continental... Takže žádné levné pneumatiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 10. 2018 na 22:24, capo napsal:

Já mám nějaký tenký řetízky od Pewagu - model Servo Sport kterej má 7mm takže se vejde líp než normální řetězy. Na těch pár nouzovek co s tím zažiju dobrý a víc to neřeším.

Díky za tip, řešim řetězy na R18 a tohle asi funguje. Zajímavé, že škoda to nepodporuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Aleš_BX napsal:

ony jistě nebudou jen Barum Polaris, ale budou mít ještě nějaké číselné označení... pak není problém si na webu najít euro štítek, kde je uvedena mimo jiné hlučnost v decibelech a  porovnat ji s euroštítky pneumatik prémiových výrobců... pochybuji, že tyto pneumatiky a ještě v 18" bude zde na fóru někdo na O III mít...

Díky, mrknu se na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není posměšek, to je reálná cena u prodejců a mimo je nekoupíš. Myslel jsem to tak, že už neví, co by za ty liťáky chtěli. A neboj se, všude je to stejné. Já nakonec vzal originál hybridní plechové disky, protože mě celá sada vyšla na 12000kč i s pneu. Zimáky moc neřeším, stejně je to pořád zasviněné, navíc většina "zimních" ALU stejně po 3-4 letech začne podcházet a jak jsem psal, dávat za zimáky dalších 30000kč to peníze radši využiji jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Než se zima zeptá.... z důvodu letošního přechodu na větší kola mě čeká koupě nových zimních pneumatik.

Zatím mám tyto tři v užším výběru pro rozměr 225/45 R17 94V

 

CONTINENTAL WINTERCONTACT TS 860

MICHELIN ALPIN 6

PIRELLI WINTER SOTOZZERO 3

 

Očekávám že během zimní sezóny párkrát zavítám i do míst kde se silnice pouze pluhují, poř. neudžují s pomocí soli. Vzhledem k rozměru nepočítám s použitím řetězů.

 

Máte někdo některou z výše jmenovaných pneu na OIII a jak jste s nimi spokojeni ?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce.

Continentaly TS 860 jsem měl tuto zimu (ovšem jen v 16" rozměru), zrovna mi ovšem nevyšla vysloveně zimní jízda (parkrát za sezónu obvykle jezdím na Jizerku a tam se pouze pluhuje).

Cenu za ně akceptuji, neb nic jiného mě na silnici nepodrží. A šetřit zrovna na pneumatikách rozhodně nechci. Oni ani ty zbylé z mého výběru nejsou úplně nejlevnější.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...