Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Pawouk

Doporučené příspěvky

41 minutes ago, sk0d@ said:
Preco? Dal som na nich uz dve sezony a su skvele.


Zlá osobná skúsenosť z pred asi 15 rokov s letnými gumami tejto značky.
Pôvodne som chcel na fabiu (moje prvé auto) kúpiť nejaké barumky alebo matadorky, no predajca ma ukecal na kleber za rovnakú cenu. Boli úplne na <cenzúrované>
Auto citeľne horšie jazdilo, na vode úplná katastrofa.
Po tejto skúsenosti som začal nad kúpou pneumatík rozmýšľať a odvtedy som nekúpil vyslovene zlú. Zo strednej triedy mám dobré skúsenosti s Hankookom.

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bolo to uz hodne davno. mozno sa za tie roky zlepsili. ani cenu uz nemaju na urovni matadoru... neviem. druhu sancu som im nedal a ani neplanujem...

 

na firemnych autach (operativny lizing, postupne OII, OIII RS a teraz SIII) davam na zimu primarne conti s asymetrickym dezenom (ak sa da, ked sa nedalo mal som dunlop) a spokojnost.

 

na sukromnych autach som vystriedal viacero znaciek. evidenciu vsak uz mam len od roku 2007 (octavia II, tusim 15"). fuldy som uz nezopakoval, goodyear ultra grip boli velmi dobre... aktualne (passat B7, 16") hankooky su celkom ok (aj ked citit jemne rozdiely v adhezii voci conti. no zase je to iny rozmer, ine auto... neda sa to uplne porovnat asi).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to taky střídám, zkouším různé značky uprostřed cenového pole. Nekupuji Conti a Bibendum a ani nejlevnější čínu. 

Před pár lety jsem zkusil Nokiany WR D4, další zimu šly na zadek a na přední nápravu GY Ultragrip 8.

Byl jsem překvapen, že jsem se na těch GY cítil lépe. Zhroutila se mi ta představa Nokian - odborníci z finska - furt mají zimu a sníh :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aniž bych chtěl rozpoutat nějaký flame, tak se chci zeptat, jestli někdo používáte celoroční pneumatiky.
Konkrétně mi jde o Michelin Crossclimate. Osobně tomu moc nevěřím.


Ale vedle v baráku bydlí chlápek, kterej jezdí něco jako VIP řidič pro různý firmy. Jezdí na otočku po celý Evropě a vozí ty, co z nějakého důvodu nechtějí letět. Prostě si ho objednají, on je vyzvedne a doručí, kam chtějí. (teď jezdí Superbem, předtím měl dva MB-E, BMW 7…)

No a píšu to proto, že jsem před 3 roky zjistil, že jezdí na Michelin Crossclimate. Dost jsem se tomu podivoval. Ale tvrdí mi, že jsou naprosto v pohodě a nemá s tím problém. Znám toho chlápka 20 let a nemám důvod mu nevěřit.
Tak mě zajímá, jestli s těmi gumami někdo máte osobní zkušenost….? To přezouvání 2x do roka mi začíná trochu vadit.

Díky za názor, resp. zkušenost.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já o tom taky přemýšlel, hodnocení neměly horší než průměrné pneumatiky. Ale je to průměr jak v létě, tak i v zimě. Záleží na tom, kde a jak budeš jezdit. Jestli jezdíš po dálnicích nebo max. 1.třídě, tak asi nebude problém v zimě. V létě asi budou rychleji ubývat. Každopádně stejně budou muset být vyměněny před zimou až nebudou mít 4mm. Pro lidi s malým nájezdem je to asi řešení, pokud je nájezd 20000km ročně, asi bych touto cestou nešel. Reálně jsem je ještě u nikoho neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Martin Bednář napsal:

Aniž bych chtěl rozpoutat nějaký flame, tak se chci zeptat, jestli někdo používáte celoroční pneumatiky.
Konkrétně mi jde o Michelin Crossclimate. Osobně tomu moc nevěřím.


Ale vedle v baráku bydlí chlápek, kterej jezdí něco jako VIP řidič pro různý firmy. Jezdí na otočku po celý Evropě a vozí ty, co z nějakého důvodu nechtějí letět. Prostě si ho objednají, on je vyzvedne a doručí, kam chtějí. (teď jezdí Superbem, předtím měl dva MB-E, BMW 7…)

No a píšu to proto, že jsem před 3 roky zjistil, že jezdí na Michelin Crossclimate. Dost jsem se tomu podivoval. Ale tvrdí mi, že jsou naprosto v pohodě a nemá s tím problém. Znám toho chlápka 20 let a nemám důvod mu nevěřit.
Tak mě zajímá, jestli s těmi gumami někdo máte osobní zkušenost….? To přezouvání 2x do roka mi začíná trochu vadit.

Díky za názor, resp. zkušenost.
 

Kolega má Crossclimate na Mitsubishi ASX (4x4) 4.roky a neměl s nimi problém, jedině teď před zimní sezónou už nemá vzorek 4mm (má cca 3), takže bude řešit co s tím, jestli to riskne a odjezdí zimu nebo koupí nové pneu. Jinak co mě překvapilo tak po 4.letech jsou na pneu drobné "praskliny" okolo vzorku, skoro jak na nějakých "levných čínských gumách"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martin Bednář  Jezdím na celoročních pneumatikách 8 let. Dokážu se přihlásit téměř ke každému slovu, které napsal @Stringo. Jízdu na Dębica Navigator a jsem s těmito pneumatikami velmi spokojený především kvůli jejich neuvěřitelné trvanlivosti. Pokud jde o trakci, pokud podmínky vozovky nejsou extrémní, dělají se tyto pneumatiky opravdu dobře. A pohodlí jejich použití je opravdu obrovské. Nemusís přemýšlet o zajištění výměny, skladování atd. Ušetřes také za nákup druhé sady pneumatik a jejich výměnu každých šest měsíců.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je houby, tak že auto člověk koupí na liťácích s letníma. Tím si ho pojistí, že si k tomu za chvíli koupí zimáky. Jinak ty celoroční bych asi taky bral. Tak jsem teď poslušně koupil druhou sadu plecháče s Continentalama TS 860 a budu 2x ročně šroubovat. Aspoň že jsou made in Czech Republic :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že Peugeot prodává SUV na celoročních Michelinech, což není špatný, jelikož je pak zkušenost zda vyhovují nebo koupit druhou sadu kol.

U mě to bylo taky hektické, převzal jsem auto 26.10. a hned jsem musel přezout na zimní.

Myslím si že by mi celoroční vyhovovali jelikož mám čtyřkolku, ale dvě sady taky využiji ohledně nájezdu km.

Kdo nenajezdí víc jak 10.tis. za rok , tak nemá smysl provozovat zimní a letní gumy, tady jsou celoročky ideální řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží kde jezdíte. Mám celoroční Bridgestone na pracovním autě a v létě opravdu ujdou pokud si člověk dá pozor na hlubokou vodu, ale v zimě je to peklo. 4 měsíce v roce jezdim na sněhu a jsou situace kde to prostě nedají. Bydlet v kraji kde napadne 2x do roka 5 cm sněhu, tak je ovšem beru. Osobně spíš ty které jsou více zaměřené na jízdu v létě.

Jestli má člověk 4 kolku je jedno. Na brzdění a jízdu po rovině to stejně nemá vliv. Jestli skončím na sněhu v pangejtu ovlivní dobrá zimní guma a ne trakce na 4 kola.

Editováno: , autor: Malarkey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fulda je v testech poslední roky docela chválený, hodně se to zlepšuje s nimi. Není to premiovka, ale nebál bych se toho. Já jsem nakonec pro letošní zimu koupil Bridgestone Blizzak LM005 FR v rozměru
225/45 R 17. Tak jsem zvědavý jestli to bude lepší, než předchozí Dunlop Winter Sport 4D...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

budu objednávat zimní gumy pro octavii (motor 1.0), r17 225/45 a teď jsem si všiml, že v TP mám pro tento rozměr napsaný rychlostní index W, když auto má max. rychlost 207. Musím kupovat W? popravdě jsem takovou gumu ani nenašel... a ještě hmotnostní index musím taky dodržet? nebo můžu místo 91 dát 94?

 

Díky!

Editováno: , autor: koutasek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, koutasek napsal:

Zdravím,

 

budu objednávat zimní gumy pro octavii (motor 1.0), r17 225/45 a teď jsem si všiml, že v TP mám pro tento rozměr napsaný rychlostní index W, když auto má max. rychlost 207. Musím kupovat W? popravdě jsem takovou gumu ani nenašel... a ještě hmotnostní index musím taky dodržet? nebo můžu místo 91 dát 94?

 

Díky!

Hmotnostní index může být vyšší, nikdy ne nižší. Rychlostní index u zimních pneumatik může být nižší za dodržení těchto podmínek: V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle (například palubním počítačem). => Takto to mám i já. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...