Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Pawouk

Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Stringo napsal:

Proč si lidi nekoupí to, co mají určené z výroby, ty ceny už nejsou tak rozdílné, tak proč dávat na auto něco jiného, než na čem to bylo testované a laděné...

A proč kupovat pneumatiky s rychlostním indexem 270 km/h na auto, které jede sotva dvě stě? Jenom proto, že nějaké přiblblo to zrovna takto homologovalo? Já zimní pneu s výše uvedeným rozměrem také nemám s tímto rychlostním indexem, je to úplně zbytečné, když maximálka je 219. Paradoxně u rozměru pro mou OIII M+S 205/50 R17 a 205/55 R16 je v TP index H (=210 km/h)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na ceny a s tím rychlostním indexem se v podstatě liší v řádu stokorun. Pokud mám maximální rychlost 210km/ proč si budu kupovat pneu pro rychlost do max 140km/h která mě vyjde na gumě o třeba 200kč méně? To těch 800kč už je pro někoho na 3-4 sezony tak velký rozdíl? Ale tak je pravda, že když někdo s autě ze zásady nejede víc jak max povolená rychlost v ČR a za hranice nejede, tak že je to jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do 140 se snad už pro osobáky ani nedělají,resp.dělají,ale málo.A navíc,dle zákona můžete rychlost ponížit o index níže.Podmínka je nastavit poal.pc-pokud to umožňuje nebo vylepit jakoukoli nálepku s informací o sníženém indexu.

Některé debaty jsou tady opravdu postaveny na hlavu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Stringo napsal:

Koukal jsem na ceny a s tím rychlostním indexem se v podstatě liší v řádu stokorun. Pokud mám maximální rychlost 210km/ proč si budu kupovat pneu pro rychlost do max 140km/h která mě vyjde na gumě o třeba 200kč méně? To těch 800kč už je pro někoho na 3-4 sezony tak velký rozdíl? Ale tak je pravda, že když někdo s autě ze zásady nejede víc jak max povolená rychlost v ČR a za hranice nejede, tak že je to jedno.

Slušná demagogie, o 140 km/h tady nikdo nic nepsal. Například moje Michelin Alpin 6 v tom rozměru ani s indexem W neexistují. Takže plácání o pár stovkách je jaksi mimo mísu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No comment... Tohle nemá smysl, hlavně že LED nad SPZ se tady kamenují. To s tou nálepkou na palubku je jen ochrana proti případnému řízení u soudu v případě že ta pneu zapříčiní nehodu... Už vidím jak máte všichni na palubáku nastavený max. limit který z žádnou cenu nepřekračujte [emoji3]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To byla jen reakce na to, že se tady plete vyšší index rychlosti. Nepředpokládám, že někdo potřebuje Y a W. Bavíme se tu o indexech H, V protože nic jiného v R17 asi většina výrobců ani nevyrábí, proto mě zaráží, že někdo řeší možnost koupě nižšího indexu - proč? Pavouka jsem nepochopil, jaký má problém. Já v tom vidím akorát to, že někdo chce ušetřit pár stovek, nic víc... A asi nemá víc se o tom bavit, ať si každý koupí co chce, jen nechápu že to v době Google někoho napadne napsat na fórum... To je asi jako když někdo řeší, jestli má koupit Vervu, Max motion, nebo V-power...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediný, kdo s tím má nějaký problém jsi ty. Upozornění na maximální rychlost jsem vloni při přezutí na zimní kola nastavil v infotainmentu. Od té doby tam je a nadále bude. Já nepotřebuji W, nicméně v tomto rozměru pneu je prostě zapsán v TP. Tečka. Takže na letní nemám jinou šanci, u zimáků alespoň mám tu možnost jít s tím indexem dolů. Evidentně s těmi pár stovkami máš problém ty, protože bys to jinak ani nevytahoval, tak nesuď jiné podle sebe, protože nikdo jiný než ty, to zde neřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U letních můžeš jít dolů taky... Já s cenou problém nemám. Ty máš v TP uvedený index W? To je trochu asi na palici u tvé motorizace, nemyslíš? To neměla ani RSka u OII [emoji3]. Ale stačilo to takhle napsat na začátku, když jsem se ptal, proč to někdo řeší. Ale jinak když si koupím i30N, tak jsou tam 19" a pneu Michelin pilot sport Na (v podstatě taky nemáš jinou možnost, než kupovat tohle jedno pneu) ale tak s tím do toho už musíš jít, že potom tam nemůžeš mít Barumky [emoji2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuálně platný předpis, kde je uvedena možnost snížení rychlostního indexu u zimních pneumatik, je Vyhláška č. 341/2014 Sb. o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, konkrétně příloha č. 12, článek F, odstavec č. 2:


"V případě vybavení vozidla zimními pneumatikami, dle odstavce 13 s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, musí být uvnitř vozidla a na vždy viditelném místě z pohledu řidiče upevněn výstražný štítek, který udává nejnižší hodnotu maximální rychlostní kategorii pneumatik pro jízdu na sněhu. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle, například palubním počítačem."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 10. 2019 na 10:25, Stringo napsal:

Proč si lidi nekoupí to, co mají určené z výroby, ty ceny už nejsou tak rozdílné, tak proč dávat na auto něco jiného, než na čem to bylo testované a laděné...

Protože ne všichni jsou ovčané a když je určena nelogická věc, tak nad ní přemýšlí a jdou si za svým rozumem. Ne vždy je správné určovat jako důvod peníze. Btw leckdy ani daný index v rozměru který chceš neseženeš.

V 25. 10. 2019 na 16:34, Stringo napsal:

 Už vidím jak máte všichni na palubáku nastavený max. limit který z žádnou cenu nepřekračujte emoji3.png

Já to nastavený mám, ale samozřejmě kvůli tomu co popisuješ výš. Význam to samozřejmě má i pro účel na jaký to bylo vytvořeno. Ono když "borec" valí po německé dálnici na limitu rychlosti auta, a nad rychlostním limitem pneu, tak už to je o život.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to nějak osvětli, myslím to zcela bez ironie. Proč se mám držet u O II z max. rychlostí 191km/h předepsané gumy s indexem H do 210km/h (na U sem u nás nenarazil) a ne T do 190km/h? Já v tom logiku nevidím, natož v rozdílu rychlosti co je tu psán výš. Podle mě je právě k tomuto určeno ono pravidlo o možnosti použít nižší index, tak proč bych měl slepě dodržet něco, "co je určeno z výroby", a tady se tím ohánět? Má to nějaký hlubší význam který nevidím? btw tím rozumem sem myslel právě tu možnost nižšího indexu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze sa tu zbytocne tocime v kolecku a nikam to nevedie, tak sa pokusim debatu o rychlostnych a hmotnostnych indexoch uzatvorit tymto sumarom:

 

Rychlostny index zimnych pneumatik (iba zimnych, t.j. nizsie uvedene neplati pre letne ani celerocne pneumatiky) moze byt aj nizsi ako je index uvedeny v TP pre dany rozmer pneumatik.

Dokonca aj nizsi ako je najvyssia konstrukcna rychlost vozidla, a to za predpokladu, ze si ten limit nastavim na maxidote (alebo nalepim nalepku)

 

Hmotnostny index zimnych aj letnych pneumatik  nemoze byt nizsi (no moze byt vyssi) ako je uvedeny v TP pre dany rozmer pneumatik (pricom pouzitie vyssieho mozu citlivejsie povahy vnimat negativne na komforte jazdy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...